להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי

יועץ עסקי – דורון עמית

עם וללא קורונה, העולם צועד קדימה. עסקים ממשיכים לצמוח, אנשים ממשיכים לצרוך, עסקים ממשיכים לספק ובאופן כללי כל המעגל הזה של ביקוש והיצע ממשיך להתקיים, עם ומבלי שנרצה.

מכאן שאם אתם בצד שמבקש להחזיק עסק רווחי, יש לדעת להפריד בין רעיון לפרקטיקה, בין חזון ליישום ובין הוצאה להכנסה, וכיוון שאין זה סוד שפוטנציאל עסקי אינו מספיק, ייעוץ עסקי מהווה אבן דרך חשובה. שנדייק? ממש כפי שלא עושים טסט ללא תיאוריה ולא אופים עוגה ללא מתכון, כך גם לא מובילים עסק ללא תמיכה עורפית, ובנקודה זו דורון עמית נכנס לתמונה – יועץ עסקי מוביל ובעל ניסיון עשיר.

חשיבותו של שירות מקיף

דורון עמית חי את תחום הייעוץ העסקי לאורך שנים והתוצאות בשטח מעידות על גישה נכונה שמוכיחה את עצמה בכול פעם מחדש. דורון מאמין בגישה אמפירית, בשקיפות מלאה, בשיתוף פעולה ובליווי צמוד – פרמטר שבין היתר בא לידי ביטוי באמצעות ליווי מקצועי מול גופי מימון ובאמצעות ניהול משא ומתן מול שותפים עסקיים.

חשוב להבין שניהול עסקי הוא הרבה ומעבר להגדרת חזון ותתי צעדים בדרך להשגת היעד, אלא ייעוץ עסקי בין היתר מתייחס לכל מה שנוגע ללוגיסטיקה, כוח אדם, פיענוח קהל יעד, מימון, שיווק וכדומה. מדובר בחבילה שלמה של משתנים שמצריכים התייחסות מלאה בכול רגע נתון, ופה ניסיון, רצינות וגישה נכונה מהווים שלושה פרמטרים מובילים – פרמטרים שהופכים את דורון עמית ליועץ עסקי מהשורה הראשונה.

חובה להגיע למטרה אחרת חבל על הכסף

עם היד על הדופק

לצד התוויית הדרך העסקית, דורון גם מתמחה בכול הנוגע לשיווק דיגיטלי וניהול כלכלי עסקי, כאשר הוא כל הזמן נמצא עם היד על הדופק בכול הנוגע לתזוזות כלכליות ומגמות עולמיות, וזאת מתוך הבנה מקיפה שהעולם העסקי מאז ומעולם היה דינאמי, ועל כן החוכמה היא להיות רגישים למגמה הנוכחית ובו זמנית לנצלה על הצד הטוב ביותר מבחינת העסק.

מהו ייעוץ עסקי?

אז יש לכם רעיון, תחושת בטן שאתם בכיוון הנכון, תקציב ראשוני, חברים קרובים שהם בעלי ניסיון בתחום, תמיכה מהסביבה ואפילו מימון חיצוני שמאמין בעסק שלכם. מדוע עדיין צריך ייעוץ עסקי? עברו על שלושת הסיבות הבאות:

 1. כדי להימנע מטעויות יקרות
 2. כדי לדייק את היעד ואת דרכי ההגעה שמתמקדות בדרך הקצרה ביותר
 3. כדי לזכות בליווי מקצועי ומנוסה, ליווי שיודע את העבודה ויותר מכך – יודע להפוך הוצאה להכנסה.

ראייה יצירתית ומקיפה

יועץ עסקי מבין שעסק מונע לא רק מהחלטות אישיות ומהתנהלות פיננסית, אלא גם ממגוון משתנים שלא תמיד תלויים בנו, אך שכן ניתן להתיישר על פיהם באופן מכבד וחיובי. מכאן שבין היתר עסק צריך לדעת להגיב לשינויי צריכה, למגמות עכשוויות, לזמני מיתון, להנחיות מטעם הממשלה וכדומה, ועל מנת להגיב בצורה הנכונה, אין זה מספיק לקרוא את "ספר החוקים" או ללמוד מאדם מנוסה, אלא בין היתר יש לשלב יצירתיות, ראייה היקפית ואת הערך המוסף של העסק. את כל התמהיל הזה יועץ עסקי יודע לבצע בצורה שקולה וכמובן שגם בצורה שמוכיחה את עצמה.

זהירות – פחד מכשיל!

לא מעט עסקים, ואין זה כלל משנה אם הם חדשים או ותיקים, פוחדים מכל הוצאה נוספת, ועל כן נוטים לראות בייעוץ עסקי פריווילגיה ששמורה רק לעסקים מצליחים. פה אנו באים לומר שאין זה כלל נכון, וזאת כי כל המטרה של ייעוץ עסקי היא להפוך את ההוצאה להכנסה, משמע הרבה פעמים דווקא עסקים כושלים הם אלו שצרכים לעשות את הצעד הרצוי ולהשיג עזרה, ואכן דורון עמית לא פעם זוכה לבצע "הנשמה" למגוון עסקים שכבר חשבו לסגור הכול ולוותר.

מכאן שם נעצור לעשות אנלוגיה מחיי היום יום, נציין שפסיכולוג יכול להטיב גם עם אנשים בריאים בנפשם ושלא בהכרח מתמודדים עם קושי הרסני, אך לפסיכולוג לרוב פונים אנשים שכבר מצויים בקושי מהותי, אנשים שזקוקים נואשות לאחוז בחבל הצלה.

לאור הנאמר ייעוץ עסקי אכן מהווה חבל הצלה חשוב עבור מגוון עסקים, אם כי ראוי לציין שאין לפנות לאפיק זה רק כשמרגישים שהספינה טובעת, אלא לשירותי ייעוץ עסקי מוטב לפנות בשלבים כמה שיותר מקודמים, עוד לפני שהספינה עוזבת את הנמל.

מנקודת הזינוק

יותר דיוק יותר סיכויים

ככול שהבסיס יותר יציב, ככול שהמטרות יותר ברורות, ככול שהיעדים יותר מדויקים, ככול שהשירות/המוצר יותר מוגדר, ככול שפילוח קהל היעד יותר מדוקדק, ככול שהגדרות ותתי התפקידים יותר מובנים, ככול שניהול התקציב עולה רזולוציה, ככול שתרחיש השירות יותר מפורק לשלבים, ככול שיותר מודעים לקשיים שעומדים בפתח, ככול שעורכים סקר מתחרים יותר טוב, ככול שאפיקי השיווק הנבחרים יותר נכונים (בהתאם למאפייני קהל היעד), ככול שהגדרות התקציב יותר ידועות וככול שמצליחים להוציא את הראש מחוץ לשבלונות המוכרות – זוכים להבטיח שעומדים להגיע ליעד: להגשים חלום עסקי, שגם אותו כאמור חשוב לדעת לצייר לפרטי פרטים.

סיכון אל מול סיכויי

לא מעט בחיים הנו תוצר ישיר של "מאזן סיכון סיכוי", אך פה דורון בא להבהיר שעסק אינו אמור לקחת כל סיכון, מלבד כמובן ההחלטה הראשונית לצאת למסע בעולם העסקים. חשוב להבין שעסק אינו עוד מניה שמשקיעים בה ורק מקווים שהיא אכן תתגלה כרווחית, אלא מרגע שמחליטים לפתוח עסק חשוב ביותר למזער עד כמה שניתן את מאזן לקיחת הסיכונים, וזאת כאמור בזכות יועץ עסקי שמלווה באמצעות ידע, יצירתיות וניסיון – 3 פרמטרים שמסייעים לעקוף סיכונים ועדיין להגיע ליעד מבלי ללכת בעיניים עצומות בדרך הארוכה. 

נקודת התחלה נקודת סוף וכל מה שקורה באמצע

ייעוץ עסקי רואה את התמונה השלמה, אך ראשית הוא רואה את נקודת ההתחלה ואת נקודת הסוף, ורק לאחר מכן הוא מתחיל להכניס למשוואה נתונים נוספים, כגון קשיים, יתרונות יחסיים ותתי מטרות, כאשר בין היתר הוא מתייחס למכלול שלם של משתנים. משתנים כגון רווח גולמי, עלות השקעה, עלות תפעול, עובדים, ספקים, אפיקי ומהלכי שיווק, גישה, חלופה, מכירות וכדומה. אי לכך גם אם ניתן להיכנס לכושר גופני ע"י סרטון הדרכה, או ע"י חוברת מודפסת שכוללת תמונות להמחשה, הרי שבכול הנוגע לקידום ומינוף העסק, אין תחליף ליועץ עסקי שפועל בצורה יעילה וצמודה.

אם רק נעבור לדבר בשפה יותר פשוטה, נציין שייעוץ עסקי מסייע לבנות אסטרטגיה מדויקת ומוודא שהיא אכן יוצאת לפועל בהתאם ליעדים מוגדרים.

כוח מניע ומונע טעויות

לאור הנאמר, יועץ מקצועי בונה תוכנית עסקית ויועץ עסקי כגון דורון מוודא שהיא אכן תצא לפועל – השלב בו רוב העסקים מדשדשים במקום. דורון אינו רק מנחה לעבר השלבים השונים, אלא גם מניע, מונע טעויות ומעניק ביטחון.

יותר אין צורך לחוש שמהמרים או שלוקחים סיכון, אלא בכול פעם שעומדים במקום, מתלבטים, או זקוקים לעצה, טוב לדעת שישנה כתובת אמינה, מקצועית, מנוסה ושתצביע על דרך הפעולה הנכונה. לאור כל זאת אין שאלה שמדובר בשירות יקר ערך שכל עסק חייב לעצמו, במיוחד כאשר ההשקעה מתגלה כמניבה.

מכאן שבין אם מבקשים לפתוח עסק, מתלבטים לגבי מהלך עסקי, או מבקשים להשיג מימון מחברת האשראי (או מהבנק), הרי שבהחלט חשוב לבנות תוכנית עסקית שלא רק נראית טוב על הדף, אלא שגם תיראה טוב בחשבן הבנק לאורך זמן.

שני מישורים משלימים

דורון עמית מומחה בתחום וככזה הוא תוקף את המשימה משתי חזיתות עיקריות:

 1. חזית פיננסית
 2. חזית שיווקית

פה ראוי לחדד שהשורה התחתונה תמיד נשארת זהה: יש צורך לבחון מתי תוחזר ההשקעה ומה יהיה הגובה שלה, כאשר השאיפה להחזר מהיר ומשמעותי אינה רק תקווה שחוקה, אלא הוכחות בשטח שפעם אחר פעם מבהירות שאם רק רציניים, משקיעים, יודעים את העבודה, מתייחסים היטב לסך הנתונים, נמנעים מפניות לא צפויות ונשארים עקביים, בהחלט ההשקעה תוחזר במהרה ולצידה תמורה נאה.

בחירת גוף מלווה

לאחר שהבנו מדוע יועץ עסקי כה חשוב עבור כל שלב בו העסק נמצא, נעצור לחדד שמהרגע שמוצאים יועץ עסקי איכותי, בהחלט ניתן להיות רגועים – להמשיך להוביל את העסק ובמקביל לאפשר ליועץ לנתב את סך ההחלטות העסקיות (לצד שיתוף פעולה מלא כמובן). עם זאת, על מנת להגיע למצב כה אידאלי, יש דבר אחד שרק אתם בעלי העסק יכולים לעשות, וזה כמובן לבחור את היועץ. נמצאים לקראת בחירה? היו מודעים ל 2 פרמטרים חשובים:

 1. דורון עמית מנוסה בתחום ומלווה לא מעט עסקים מצליחים – ישמח להפנות ללקוחות קיימים וקודמים.
 2. דורון עמית מעניק שירות שוטף ומקיף, שירות שמסייע לכבוש את היעד בצורה כמה שיותר מהודקת ומוקפדת.

יכולות מקיפות

ציינו שדורון עמית מעניק שירות מקיף, אך פה נוסיף ונציין שמה שהופך אותו ליועץ עסקי כה מוביל, נוגע לרשימה ארוכה של איכויות ויכולות. שנרחיב? דורון מאמין שאין קיצורי דרך, ועל כן בקיא בצורה מקיפה בכול הנוגע לפתיחת עסק, לייעוץ אסטרטגי ולבניית תוכנית עסקית, כאשר גם בקיאות בתחום מימון הלוואות ושיווק דיגיטלי מסייעים לו רבות לתפור היטב את הדרך להגשמת היעד.  

זכינו כי בחרנו את היועץ הנכון

שנסכם?!

 ייעוץ עסקי מצריך:

 • להבין מהי נקודת ההתחלה ומהי נקודת הסיום הרצויה.
 • להתייחס לקשיים ולהיות מציאותי, ובו זמנית להכיר מגוון דרכי פעולה ולמנף יתרונות יחסיים.
 • להיות בקיא בכול הנוגע לניהול, מימון, שיווק ופיתוח אסטרטגי, ובו זמנית להיות ער לתרחישים עכשוויים.
 • לדעת מתי להניע קדימה ומתי לשבת מהצד ולפקח מרחוק.
 • להתמחות בשיווק דיגיטלי ובמגמות אנושיות.
 • להיות יצירתי ובו זמנית עם רגליים יציבות על הקרקע.

יש שאלות נוספות, מבקשים לבחון כדאיות, לשמוע על מקרים שנוגעים לעסקים בסדר גודל שלכם (ושמצויים בנקודת זמן זהה), להבין עד כמה גבוה באמת ניתן לחלום ובעיקר מבקשים לגלות תוך כמה זמן ההשקעה הופכת להוצאה מניבה?

תרימו שיחת טלפון ותקבלו תשובה מלאה עבור כל שאלה, כי גם לעסק שלכם מגיעה הזדמנות שווה!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

מכירות

אל תזרקו את הלקוחות המתלוננים לפח

התייחסות בעלי עסקים לתלונות וכיצד הדבר משמש כמנוע לצמיחה עסקית אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, או להחזיר ללקוחות את הכסף. בייחוד לא כאשר זה

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן