לא עושים טעויות בקמפיין הפרסום

לא עושים טעויות בקמפיין הפרסום

הטעויות הגדולות של עולם הפרסום.

איזה טעויות עושים משרדי הפרסום וזה רק על מנת לשלם משכורות לעובדיהם ולהחזיק משרדי פאר, להשתתף בכנסים ובמסיבות הקוקטייל של הענף ולהשאיר את הלקוחות "המפרסמים" עם כיס ריק ופחות לקוחות.

 כי בסך הכול למשרדי הפרסום הגדולים בישראל יש התחייבויות מול המדיה הטלוויזיה, הרדיו, העיתונות הארצית ואת ההתחייבות הזאת הם צריכים למלות עם מבצעים וקמפיינים לא נכונים. לא שלא נכונים מבחינת המסר או הקריאטיבי או הקופירייטינג והפרזנטורים, לא נכונים, בתמהיל, בתזמון, בדחיפות, במענה המהיר לפרסום של המתחרה, ובכלל בחשיבה..

ממעוף הציפור הרבה קמפיינים בתקופה האחרונה לא מובנים ולא נקלטים כתוצאה מהריבוי.

ולמה אני מתכוון, אתם בוודאי כבר מבולבלים מהפתיח שלי כיועץ ומלווה עסקי

אוטובוס אחד נוסע על כביש איילון, על צדו האחד של האוטובוס פרסום של פרזנטור מוכר לקופת חולים מכבי, על צדו השני של האוטובוס פרזנטור עוד יותר מוכר מציג את קופת חולים מאוחדת, ועל צידו האחורי של האוטובוס קופת חולים כללית מפרסמת, בלי פרזנטור…אמרו לי אתם בתור לקוחות חכמים מה תחשבו: שקופות החולים בקריסה, יכול להיות? שלקופות החולים יש מסר חדש להעביר? גם יכול להיות, שקופות החולים מלאות במזומנים וזה הזמן לעשות יחסי פרסום ופרסום? גם זה יכול להיות. כול התשובות לשאלות יכולות להיות שהם נכונות, אבל כאן באה בדיוק הקובלנה שלי.

מדוע משרדי הפרסום נותנים לקמפיינים באותו נושא לרוץ באותם תאריכים, באותה תקופה, מדוע משרד פרסום חכם לא ימליץ ללקוח שלו לחכות עד שיגמר התקציב של הקופה המתחרה ואז להעלות לקמפיין, ואז את מי יזכרו את הראשון שעלה או את האחרון שפרסם? ברור שאת האחרון, או מדוע משרדי פרסום לא משתמשים בכלים חכמים יותר לפרסום לדוגמא: קמפיין חוצות של קופת חולים אחת, מעלה את הקטגוריה ואת המודעות ואז באה הקופה השנייה ובתקציב פרסום קטן יותר אבל חכם מאד קוטפת את הלקוחות בשיטות פרסום אחרות. מדוע האגו שולט גם בעולם הפרסום עבור משרדי הפרסום והחברות הגדולות? מדוע צריך להראות לציבור "למי יש יותר גדול"? (בכוונה לקחתי כדוגמא את הפרסום העולה החודש לאוויר מרץ 2013) אבל אני יכול לתאר לעצמכם קטגוריה דומה אומנם בתחום דומה הלוא הוא תחום מכשירי השמיעה.

פרסום רודף פרסום עלה אל המדיה המרכזית טלוויזיה, רדיו ועיתונות בתחום מכשירי השמיעה, למה, מדוע מפרסמים מוצר כול כך לא סקסי, בכזאת כמות ורמת ניצול מדיה כפי שהיינו עדים לה בחודשים האחרונים, חברה רודפת חברה פרסמה ועלתה חדשות לבקרים, האם מישהו יכול לזכור את כול בליל הפרסומים, האם לא היה נכון יותר שהאחד ירים את הקטגוריה והשני יקטוף את היבול בשיטת פרסום זולה ואפקטיבית יותר. לא. למה? כי אין אינטרס למשרדי הפרסום להשתמש בכלים זולים ואפקטיביים יותר וזאת בגלל התחייבות קניית המדיה שלהם לרשתות הטלוויזיה, למערכות העיתונים, ולתחנות הרדיו וכמובן אתרי האינטרנט המובילים.

העולם עובר שינוי, אמצעי המדיה משתנים, מה שהתאים פעם לא מתאים היום, נכון שהפרסום בטלוויזיה נותן את האפקט שלו אבל תלוי לאיזה מוצר ובאיזו קטגוריה ומה רוצים להעביר ללקוח, תלוי העיתוי והתזמון, ועוד הרבה פרמטרים עכשוויים שנוגדים את מדיניות הרווחים של משרדי הפרסום שגם ככה נשחקים.  

כ-יועץ עסקי המתמחה בעולם העסקים השיווק והפרסום אני מרחם על אותם מפרסמים השבויים בידי מנהלי הקמפיינים שלהם במשרדי הפרסום הגדולים. העניין בפרסום בבידול ובמיתוג זה לא להיכנע לדרישות הלקוח, זה להיות חכם ומיוחד לתת ללקוח את מה שהוא צריך ולא את מה שהוא רוצה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן