לא עושים טעויות בקמפיין הפרסום

לא עושים טעויות בקמפיין הפרסום

הטעויות הגדולות של עולם הפרסום.

איזה טעויות עושים משרדי הפרסום וזה רק על מנת לשלם משכורות לעובדיהם ולהחזיק משרדי פאר, להשתתף בכנסים ובמסיבות הקוקטייל של הענף ולהשאיר את הלקוחות "המפרסמים" עם כיס ריק ופחות לקוחות.

 כי בסך הכול למשרדי הפרסום הגדולים בישראל יש התחייבויות מול המדיה הטלוויזיה, הרדיו, העיתונות הארצית ואת ההתחייבות הזאת הם צריכים למלות עם מבצעים וקמפיינים לא נכונים. לא שלא נכונים מבחינת המסר או הקריאטיבי או הקופירייטינג והפרזנטורים, לא נכונים, בתמהיל, בתזמון, בדחיפות, במענה המהיר לפרסום של המתחרה, ובכלל בחשיבה..

ממעוף הציפור הרבה קמפיינים בתקופה האחרונה לא מובנים ולא נקלטים כתוצאה מהריבוי.

ולמה אני מתכוון, אתם בוודאי כבר מבולבלים מהפתיח שלי כיועץ ומלווה עסקי

אוטובוס אחד נוסע על כביש איילון, על צדו האחד של האוטובוס פרסום של פרזנטור מוכר לקופת חולים מכבי, על צדו השני של האוטובוס פרזנטור עוד יותר מוכר מציג את קופת חולים מאוחדת, ועל צידו האחורי של האוטובוס קופת חולים כללית מפרסמת, בלי פרזנטור…אמרו לי אתם בתור לקוחות חכמים מה תחשבו: שקופות החולים בקריסה, יכול להיות? שלקופות החולים יש מסר חדש להעביר? גם יכול להיות, שקופות החולים מלאות במזומנים וזה הזמן לעשות יחסי פרסום ופרסום? גם זה יכול להיות. כול התשובות לשאלות יכולות להיות שהם נכונות, אבל כאן באה בדיוק הקובלנה שלי.

מדוע משרדי הפרסום נותנים לקמפיינים באותו נושא לרוץ באותם תאריכים, באותה תקופה, מדוע משרד פרסום חכם לא ימליץ ללקוח שלו לחכות עד שיגמר התקציב של הקופה המתחרה ואז להעלות לקמפיין, ואז את מי יזכרו את הראשון שעלה או את האחרון שפרסם? ברור שאת האחרון, או מדוע משרדי פרסום לא משתמשים בכלים חכמים יותר לפרסום לדוגמא: קמפיין חוצות של קופת חולים אחת, מעלה את הקטגוריה ואת המודעות ואז באה הקופה השנייה ובתקציב פרסום קטן יותר אבל חכם מאד קוטפת את הלקוחות בשיטות פרסום אחרות. מדוע האגו שולט גם בעולם הפרסום עבור משרדי הפרסום והחברות הגדולות? מדוע צריך להראות לציבור "למי יש יותר גדול"? (בכוונה לקחתי כדוגמא את הפרסום העולה החודש לאוויר מרץ 2013) אבל אני יכול לתאר לעצמכם קטגוריה דומה אומנם בתחום דומה הלוא הוא תחום מכשירי השמיעה.

פרסום רודף פרסום עלה אל המדיה המרכזית טלוויזיה, רדיו ועיתונות בתחום מכשירי השמיעה, למה, מדוע מפרסמים מוצר כול כך לא סקסי, בכזאת כמות ורמת ניצול מדיה כפי שהיינו עדים לה בחודשים האחרונים, חברה רודפת חברה פרסמה ועלתה חדשות לבקרים, האם מישהו יכול לזכור את כול בליל הפרסומים, האם לא היה נכון יותר שהאחד ירים את הקטגוריה והשני יקטוף את היבול בשיטת פרסום זולה ואפקטיבית יותר. לא. למה? כי אין אינטרס למשרדי הפרסום להשתמש בכלים זולים ואפקטיביים יותר וזאת בגלל התחייבות קניית המדיה שלהם לרשתות הטלוויזיה, למערכות העיתונים, ולתחנות הרדיו וכמובן אתרי האינטרנט המובילים.

העולם עובר שינוי, אמצעי המדיה משתנים, מה שהתאים פעם לא מתאים היום, נכון שהפרסום בטלוויזיה נותן את האפקט שלו אבל תלוי לאיזה מוצר ובאיזו קטגוריה ומה רוצים להעביר ללקוח, תלוי העיתוי והתזמון, ועוד הרבה פרמטרים עכשוויים שנוגדים את מדיניות הרווחים של משרדי הפרסום שגם ככה נשחקים.  

כ-יועץ עסקי המתמחה בעולם העסקים השיווק והפרסום אני מרחם על אותם מפרסמים השבויים בידי מנהלי הקמפיינים שלהם במשרדי הפרסום הגדולים. העניין בפרסום בבידול ובמיתוג זה לא להיכנע לדרישות הלקוח, זה להיות חכם ומיוחד לתת ללקוח את מה שהוא צריך ולא את מה שהוא רוצה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן