לאן פני התעשייה בישראל

לאן פני התעשייה בישראל

מה קורה בעסקים בתעשייה

מה מבשר לנו גל הפיטורים בתעשייה הישראלית

האם אנו לפני קריסה של העובדים בתעשייה הישראלית.

לפי נתונים שפרסמה התאחדות התעשיינים בישראל עולה כי 2300 איש ואישה פוטרו מהתעשייה בקיץ האחרון.

מהנתונים עולה כי חלה ירידה של 17% במספר המשרות הפנויות  וכ-2300 עובדים מתעשיית הדפוס, המזון, הגומי והפלסטיק פוטרו.

הרעה זאת בתעשייה הישראלית היא בראש ובראשונה ייקור הוצאות התפעול, חומרי הגלם, ושכר העבודה אשר מקשה על התעשיינים להמשיך פעילות עסקית רצופה עם רווח בצידה. נוסיף לזה את הירידה הדרסטית בתחום יצוא מוצרי תעשיה לחו"ל ונקבל קטסטרופה אחת גדולה.

כול כך הרבה משתנים עברו על התעשייה הישראלית בעשור האחרון שזה לא פלא כלל ועיקר שהתעשייה הגיעה לאן שהגיע. לתרומה זאת של ירידה בתעשייה ניתן לייחס את תפקיד הטכנולוגיה אשר בהתפרצותו גרם לעסקים שלמים להקטין את הייצור שלהם כמו ענף הדפוס עת מערכות העיתונים החליטו להשקיע יותר במהדורות האלקטרוניות מאשר במהדורות המודפסות.

מדינה חזקה חייבת תעשיה בריאה.

תעשיה בריאה לא יכולה להתקיים כאשר על התעשיין להתמודד מול יבוא חומרי גלם יקר, פתיחת יבוא מוצרים לכול דכפין, עלויות תקורות גבוהות כתוצאה ממיסי ארנונה, מים, דלק ויותר מהכול מהסכמים קיבוציים בענפים שונים המגדילים את עלות המועסקים בעשרות אחוזים (רק עם ניקח את הסכם ההרחבה בענף הדפוס נבין כי הגידול הריאלי בתנאי ההעסקה גדל במאות אחוזים בשנה).

תעשיינים לא יכולים לספוג עלויות אלה בזמן שהם מתחרים במחיר על כול פרויקט ופרויקט וזה רק בכדי להתקיים, לשרוד ולשלם התחייבויות ומשכורות.

אין פלא אפוה, ואני חוזר ומדגיש זאת כמעט בכול כתבה עסקית שאני יוצר שהפער בין המדיניות הסוציאליסטית כלפי העובדים לבין השוק הקפיטליסטי למעבידים הוא פער שיוצר ניכור וחוסר יכולת ללכת יד ביד.

אני קורא מכאן, לאלה אשר ממונים על המשך הישרדותה הכלכלי של המדינה להתאים מערכות יחסים בין מעבידים לעובדים, דבר שאולי יקל במעט על עסקים בישראל.

כ-יועץ עסקי אני ער יום יום לעובדה כי תשלום הוצאות שכר מונעות מעסקים להתפתח למרות הפוטנציאל הקיים בהם, ולמרות כי ידוע שעובדים בתעשייה לא מרוויחים מי יודע מה.

על מנת לגשר בין עלות המוצר הסופי בתעשייה ליכולת המכירה של מוצריו לשוק החופשי חייב להיעשות מעשה דרסתי חוקתי בכדי להמשיך ולנהל תעשיה בישראל.

מבקשים לקבל ייעוץ

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit@co/il

doron@doromamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן