לאן פני התעשייה בישראל

לאן פני התעשייה בישראל

מה קורה בעסקים בתעשייה

מה מבשר לנו גל הפיטורים בתעשייה הישראלית

האם אנו לפני קריסה של העובדים בתעשייה הישראלית.

לפי נתונים שפרסמה התאחדות התעשיינים בישראל עולה כי 2300 איש ואישה פוטרו מהתעשייה בקיץ האחרון.

מהנתונים עולה כי חלה ירידה של 17% במספר המשרות הפנויות  וכ-2300 עובדים מתעשיית הדפוס, המזון, הגומי והפלסטיק פוטרו.

הרעה זאת בתעשייה הישראלית היא בראש ובראשונה ייקור הוצאות התפעול, חומרי הגלם, ושכר העבודה אשר מקשה על התעשיינים להמשיך פעילות עסקית רצופה עם רווח בצידה. נוסיף לזה את הירידה הדרסטית בתחום יצוא מוצרי תעשיה לחו"ל ונקבל קטסטרופה אחת גדולה.

כול כך הרבה משתנים עברו על התעשייה הישראלית בעשור האחרון שזה לא פלא כלל ועיקר שהתעשייה הגיעה לאן שהגיע. לתרומה זאת של ירידה בתעשייה ניתן לייחס את תפקיד הטכנולוגיה אשר בהתפרצותו גרם לעסקים שלמים להקטין את הייצור שלהם כמו ענף הדפוס עת מערכות העיתונים החליטו להשקיע יותר במהדורות האלקטרוניות מאשר במהדורות המודפסות.

מדינה חזקה חייבת תעשיה בריאה.

תעשיה בריאה לא יכולה להתקיים כאשר על התעשיין להתמודד מול יבוא חומרי גלם יקר, פתיחת יבוא מוצרים לכול דכפין, עלויות תקורות גבוהות כתוצאה ממיסי ארנונה, מים, דלק ויותר מהכול מהסכמים קיבוציים בענפים שונים המגדילים את עלות המועסקים בעשרות אחוזים (רק עם ניקח את הסכם ההרחבה בענף הדפוס נבין כי הגידול הריאלי בתנאי ההעסקה גדל במאות אחוזים בשנה).

תעשיינים לא יכולים לספוג עלויות אלה בזמן שהם מתחרים במחיר על כול פרויקט ופרויקט וזה רק בכדי להתקיים, לשרוד ולשלם התחייבויות ומשכורות.

אין פלא אפוה, ואני חוזר ומדגיש זאת כמעט בכול כתבה עסקית שאני יוצר שהפער בין המדיניות הסוציאליסטית כלפי העובדים לבין השוק הקפיטליסטי למעבידים הוא פער שיוצר ניכור וחוסר יכולת ללכת יד ביד.

אני קורא מכאן, לאלה אשר ממונים על המשך הישרדותה הכלכלי של המדינה להתאים מערכות יחסים בין מעבידים לעובדים, דבר שאולי יקל במעט על עסקים בישראל.

כ-יועץ עסקי אני ער יום יום לעובדה כי תשלום הוצאות שכר מונעות מעסקים להתפתח למרות הפוטנציאל הקיים בהם, ולמרות כי ידוע שעובדים בתעשייה לא מרוויחים מי יודע מה.

על מנת לגשר בין עלות המוצר הסופי בתעשייה ליכולת המכירה של מוצריו לשוק החופשי חייב להיעשות מעשה דרסתי חוקתי בכדי להמשיך ולנהל תעשיה בישראל.

מבקשים לקבל ייעוץ

התקשרו עם דורון עמית

054-8087706

www.doronamit@co/il

doron@doromamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן