האם הריבית היא העיקר בלקיחת הלוואה?

כמה ריבית עולה הלוואה והאם זה חשוב

במאמר זה אני רוצה לכתוב לכם בנושא של רביות ועמלות של הבנקים.

למעשה אנו מקווים כי עולם הבנקאות בישראל יפתח לתחרות יותר גדולה או באמת תעשה ההפרדה בין הבנקים לבין חברות כרטיסי האשראי ואז תחרות מתן ההלוואות יגדל ויאפשר לקבל הלוואות אולי יותר מוזלות או בריבית פחותה או הנחה גבוהה בעמלה.

אומנם אני חסיד של "אם לא צריך הלוואה מהבנק עדיף שלא לקחת" "אינני מאמין בהלוואות חוזרות ונשנות של עסקים לצורך מחזור הלוואה או לקיחת הלוואה לכיסוי ההתחייבויות השוטפות של החברה" האמון שלי בצורך להלוואה מהבנק היא למען מטרה אחת: פיתוח החברה, השקעות בחברה, השקעה במיזם מניב כסף ורווח בלבד.

ולכן מכאן באה התובנה הברורה בנושא הריבית.

כאשר אנו לווים כסף מהבנק יש את אלה החוששים להתווכח על גובה העמלות והריביות מאחר והם כול כך צריכים את ההלוואה להישרדות שכול מילה שיגיד פקיד הבנק יהיה בבחינת "אמן" עבורם. (דבר אשר פוגע קשות במושג של לקוח ספק כאשר הספק משתמש בחולשה של הלקוח ובמצוקתו וגובה עמלה וריבית יקרים)

לעומתם יש את החברות הצורכות אשראי או הלוואות כנגד משימה שהיא לפיתוח החברה לרכישת סחורה למען מכירה, להשקעה בציוד למען הרחבת הייצור, לייבוא מוצר לצורך מכירה ולמעשה כול הלוואה אשר כתובתה להגדיל את פעילות החברה ולייצר מזומנים בעבורה.

מכאן הנושא של עלות הריבית או העמלה נופל מאחר והחשיבה צריכה להיות אצל מנכ"ל החברה "מה החברה יכולה ליהנות כספית גם לאחר שמחשבים את עלות הריבית והעמלה" (וזה לא אומר שלא צריך להתווכח עם הבנק על ריבית ועמלה) אבל צריך להבין שסוגיה זאת בטלה ב-60 כאשר הכסף מיועד להכפיל את עצמו באמצעות הפעולות העסקיות אשר למענם ההלוואה נלקחה.

לא אין לחשוש מהלוואות, האשראי העולמי עומד היום על 200 טריליון דולר מה שמוכיח כי כול חברה או עסק צרכים אשראי. אשראי טוב הוא זה שממריץ עסק וכתוצאה מהכספים שהוא מגייס הוא עושה עוד כסף.

החשיבות של מימון עסקים

לצערי רוב הפניות ללקיחת אשראי בנקאי, חוץ בנקאי, כרטיסי אשראי ושוק אפור הם למען כיסוי הפעילות אחורה וללא מבצע מעמיק בניהול העסק זה הגורם מס 1 להתרסקותו.

אני לא מאמין בחברה שלא יכולה להצליח, אני מאמין בניהול נכון שכן יכול להוביל את החברה קדימה.

הכותב הוא דורון עמית ייעוץ עסקי וניהולי

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן