כמה אתם סומכים על התכנית העסקית שלכם

המלצה חמה ממני "על תכנסו לעולם העסקים"

אסור בתכלית האיסור להיכנס אל העולם העסקים ולא משנה באיזה תחום ללא ייעוץ וליווי עסקי.

כן אני יודע, זה שרלטנות, להכריז הכרזה כזאת כאשר ההתמחות שלי זה עסקים ופועל כיועץ עסקי יכול להראות כ"חוצפה" "יהירות" "רצון להתפרנס" אבל לא. ממש לא! מסקנה ברורה היא כי מי שלא עשה פעילות עסקית מימיו "חייב" ייעוץ וליווי עסקי, מי שכן עשה עסקים בחייו חייב ליווי עסקי ומי שעשה עסקים ונכשל על פי כמה חייב ליווי עסקי.

אני כותב את הדברים האלה כי אכפת לי, אכפת לי מאותם אנשים אשר רוצים להגשים חלום ולפתוח עסק ואז הם מתחילים להתייעץ עם מגוון שלם של אנשים אשר כל אחד מציע להם דרכים כאלה ואחרות בלי קורלציה בין דרך אחת למשנה, האחד אומר תעשו תכנית עסקית "ככה סתם תכנית עסקית" משהו שיהיה כתוב, ותציירו אותו יפה, יכניסו פנימה הוצאות אבל את הכנסות "תנחשו" ואכן תכנית עסקית שכולם מדברים עליה, כולם רוצים לקבל אותה ולהסתכל עליה מהבוקר עד הלילה לא שווה פרוטה ללא בדיקה מעמיקה: ראשית כיצד העסק מחזיק 6 חודשים (במקרה הטוב) בלי הכנסות שמכסות הוצאות, שנית המוצר, השיווק, האסטרטגיה השיווקית, הטקטיקה שהולכים לשווק את המוצר או השירות בכדי להשלים תמונה אשר בחצייה ברורה (ההוצאות) ובחצייה השנייה הכול סימן שאלה גדול?

אני לא רוצה להיכנס כאן מה היא תכנית עסקית נכונה, מי יכול לעשות תכנית עסקית אשר יכולה להבטיח את צד ההכנסות מאחר ובמאמר זה חשוב לי להדגיש כי פתיחת עסק וגם עסק פעיל מחייב ייעוץ עסקי מקצועי ועכשווי.

אני נתקל במהלך השבוע בשיחות טלפון של אנשים הרוצים לפתוח עסקים שכבר טרם פתיחה עושים וחושבים כל כך הרבה שטויות הנובעות מהעצות הרבות שקיבלו או מהדוגמה של "ההוא" שפתח והולך לו יופי עד שאני מרגיש איך אני מוציא את כל כוחי על מנת לשכנע שהם טועים והם הולכים אם ראש בקיר, לא בקיר בבטון.

מה חוסם אותך מלפתוח עסק

אנשים מוכנים לשלם הון לרופאים פרטיים שיהיו בריאים, לעורכי דין שיוציאו אותם ממצב מביך אבל שמדובר בפתיחת עסק, בסיכון של כסף, לפעמים אנשים משקיעים את כל כספם בעסק ועוד לוקחים הלוואות לפתיחה העסק ורק לא לשלם עלות של שיחת ייעוץ מקצועי לפני שעושים תהליך ומסכנים כל כך הרבה דברים.

כמותי ואחרים בתחומי מרגישים את אותו דבר ואת התוצאות אנו רואים בסטטיסטיקות של מצב העסקים בישראל (כן, גם בעולם) אנו נמצאים במציאות מטורפת.

קחו נשימה ועוד נשימה לפני שאתם הולכים לפתוח עסק וחשבו על מה שכתבתי כאן

אם יש שגיאה במאמר זה אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן