כמה אתם סומכים על התכנית העסקית שלכם

המלצה חמה ממני "על תכנסו לעולם העסקים"

אסור בתכלית האיסור להיכנס אל העולם העסקים ולא משנה באיזה תחום ללא ייעוץ וליווי עסקי.

כן אני יודע, זה שרלטנות, להכריז הכרזה כזאת כאשר ההתמחות שלי זה עסקים ופועל כיועץ עסקי יכול להראות כ"חוצפה" "יהירות" "רצון להתפרנס" אבל לא. ממש לא! מסקנה ברורה היא כי מי שלא עשה פעילות עסקית מימיו "חייב" ייעוץ וליווי עסקי, מי שכן עשה עסקים בחייו חייב ליווי עסקי ומי שעשה עסקים ונכשל על פי כמה חייב ליווי עסקי.

אני כותב את הדברים האלה כי אכפת לי, אכפת לי מאותם אנשים אשר רוצים להגשים חלום ולפתוח עסק ואז הם מתחילים להתייעץ עם מגוון שלם של אנשים אשר כל אחד מציע להם דרכים כאלה ואחרות בלי קורלציה בין דרך אחת למשנה, האחד אומר תעשו תכנית עסקית "ככה סתם תכנית עסקית" משהו שיהיה כתוב, ותציירו אותו יפה, יכניסו פנימה הוצאות אבל את הכנסות "תנחשו" ואכן תכנית עסקית שכולם מדברים עליה, כולם רוצים לקבל אותה ולהסתכל עליה מהבוקר עד הלילה לא שווה פרוטה ללא בדיקה מעמיקה: ראשית כיצד העסק מחזיק 6 חודשים (במקרה הטוב) בלי הכנסות שמכסות הוצאות, שנית המוצר, השיווק, האסטרטגיה השיווקית, הטקטיקה שהולכים לשווק את המוצר או השירות בכדי להשלים תמונה אשר בחצייה ברורה (ההוצאות) ובחצייה השנייה הכול סימן שאלה גדול?

אני לא רוצה להיכנס כאן מה היא תכנית עסקית נכונה, מי יכול לעשות תכנית עסקית אשר יכולה להבטיח את צד ההכנסות מאחר ובמאמר זה חשוב לי להדגיש כי פתיחת עסק וגם עסק פעיל מחייב ייעוץ עסקי מקצועי ועכשווי.

אני נתקל במהלך השבוע בשיחות טלפון של אנשים הרוצים לפתוח עסקים שכבר טרם פתיחה עושים וחושבים כל כך הרבה שטויות הנובעות מהעצות הרבות שקיבלו או מהדוגמה של "ההוא" שפתח והולך לו יופי עד שאני מרגיש איך אני מוציא את כל כוחי על מנת לשכנע שהם טועים והם הולכים אם ראש בקיר, לא בקיר בבטון.

מה חוסם אותך מלפתוח עסק

אנשים מוכנים לשלם הון לרופאים פרטיים שיהיו בריאים, לעורכי דין שיוציאו אותם ממצב מביך אבל שמדובר בפתיחת עסק, בסיכון של כסף, לפעמים אנשים משקיעים את כל כספם בעסק ועוד לוקחים הלוואות לפתיחה העסק ורק לא לשלם עלות של שיחת ייעוץ מקצועי לפני שעושים תהליך ומסכנים כל כך הרבה דברים.

כמותי ואחרים בתחומי מרגישים את אותו דבר ואת התוצאות אנו רואים בסטטיסטיקות של מצב העסקים בישראל (כן, גם בעולם) אנו נמצאים במציאות מטורפת.

קחו נשימה ועוד נשימה לפני שאתם הולכים לפתוח עסק וחשבו על מה שכתבתי כאן

אם יש שגיאה במאמר זה אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

הבנק ואנחנו

האם אנו צריכים את הבנק?

עסק טוב הוא עסק מרויח, עסק טוב הוא עסק שלא צורך אשראי, אם אין לכם עסק כזה תעשו בדק ביית יכול להיות שאתם צריכים לסגור את העסק שלכם. עסק שרוצה מינוף ומציג בטוחות יכול לעשות SHPING אצל כל החברות החוץ בנקאיות המסודרות בארץ

פרסום בדיגיטל
קורונה ועסקים

האינטרנט בשרות העסקים

זהו! הבנו! המגפה שנחתה עלינו לא רק שפגעה באנושות ובאנשים היא גם הביאה עסקים בכל רחבי העולם או לקריסה או לצורך "להמציא" את עצמם מחדש.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן