ככה עושים כסף בעסק

ככה עושים כסף בעסק

150 מיליון שקל ימחק בנק לאומי לחברת "גנדן" בבעלותו של דנקנר.

150 מיליון שקל (מאה חמישים מיליון שקל) לחברה פרטית בבעלות אדם פרטי, שגייס הון מהציבור, מהבנקים, מקופות הגמל, מקרנות ההשתלמות,

150 מיליון שקל כסף של הציבור יינתן במתנה לחברתו של מר דנקנר כאשר כול עסקיו ממשיכים, הרכבים נוסעים, הווילות נשארות, המנהלים משתכרים מיליונים, המשפחה כולה בעסק מקבלת משכורת מכאן ומכאן. והבנק מוחק 150 מיליון שקל.

 של מי בנק לאומי? של המנכלים? של הדירקטורים? לא! הבנק הוא שלך ושלי ושל ההוא, השני השלישי הרביעי, של עם ישראל. איך זה מנכ"לית אחת מחליטה על מחיקת חוב השייך לציבור במחי יד אחת. האם מנכ"לית הבנק תמחק את החוב לעסק שקרס לא לפני שהיא תפשיט את עורו ואת עור הבעלים, ותיקח את כול רכושם, ותיקח את ביתם, ותציק לבני המשפחה, ותהפוך את חשבונותיהם למוגבלים. האם מקרה "בוזגלו" עומד כאן לפנינו.

איך נותנים אשראי כול כך גבוהה ללווה אחד (שהרי 150 מיליון שקל זה לא כול החוב, את שאר החוב הסכים הבנק לפרוס לתקופה ארוכה) ללא בטחונות, ללא שעבודים, הרי עם הבנק היה רוצה מחר בבוקר הוא יכול היה להיכנס לניהול IDB חברת הנכסים הגדולה ביותר של הלווה דנקנר. מדוע אם כך היא לא נכנסת לנעליים שם? מה יכול להיות שהחברה לא שווה אגורה ומחר התספורת תהיה עוד יותר גדולה.

 האם מדינת ישראל היא רפובליקה של בננות, האם חוק אחד לעשיר וחוק אחר לעני, האם האחד שלא שילם לבנק יוכרז כפושט רגל ויהיה עליו אות קלון ואילו השני בשרלטניות מופגנת ימשיך את עסקיו ויסחר בכספו פרי חליבתו את החברות הציבוריות שבבעלותו. איזה שופט במדינת ישראל האמור לעשות צדק בבית המשפט יכול לעמוד מול טענתו של האביון אשר איבד את כול רכושו כאשר העשיר עושה תספורות ולוקח את כסף הציבור לכיסיו ועסקיו הפרטיים.

לא יתכן כי במדינה מתוקנת ההון והשלטון מחוברים כך יחד, זה כבר יותר גרוע מכול תחמוניי מפ"ם, המערך, ידלין, עופר, זה אומר להם זוזו הצידה אתם עשיתם באלפים אני עושה במיליארדים. האם בזה שמוחקים חוב של 150 מיליון שקל לא עושים פשע, מי מקבל את ההחלטות, היכן נציגי הציבור היושבים בדירקטוריונים, האם גם הם אנשי שלומו של הטייקון,

 האמת, שזה קשה להבנה, מדברים על ילדים רעבים, מדברים על משפחות עניות, מדברים על מיתון והאטה אך מי שמשלם את המיליארדים בתספורות זה אנחנו האזרחים, לא מנהלי הבנקים לא ההנהלות שלהם, שהם מוחקים 150 מיליון ₪ זה לא מדגדג להם ובפרט שזאת הופכת להיות הוצאה מוכרת. אנחנו אלה שמשלמים.

משפט אחד, חוק אחד, לכולם

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן