כך תימנע מצרות בעסק העתידי שלך

כך תימנע מצרות בעסק העתידי שלך

אני בטוח שלהרבה מאד אנשים יש את החלום הזה לפתוח עסק, להיות עצמאי, להיות אדון לעצמך, להביא רווחה כלכלית לעצמך ולמשפחתך, ולראות בדמיונך חיים יותר עצמאים. לעומת זאת יש אנשים שלהיות שכירים זה בדמם ובעורקיהם, השכר התנאים השקט הנפשי ואזור הנוחות הם אלה שמשפיעים עליהם להתנהל כשכירים וחייהם ספוגים דבש.

האמת, שלהיות עצמאי זה עניין רווי מתח, הרפתקה, חוסר וודאות, חוסר בטחון, חרדה, לעומת היותך שכיר שם אתה מוגן מבחינת תנאים ומחייה אבל גם אפשרויות הקידום שלך די מוגבל.

אין אפשרות להצהיר כי להיות שכיר זה יותר טוב או להיות עצמאי זה יותר טוב, כול עניין או החלטה שכזאת היא החלטה אינדיבידואלית, החלטה אישית ויותר מכול יכולת אישית. יש אנשים שלא בנויים להיות שכירים ויש אנשים שלא בנויים להיות עצמאים.

האם חייבים להחזיק בעסק בכול מחיר

מאחר ואתר זה, והמקצועיות שלנו היא באנשי עסקים או בעלי עסקים וחברות נתרכז בנושא העצמאות של בעלי העסקים ובשאלה שלהם האם לפתוח עסק? איזה עסק לפתוח? ובכלל איך אני כך סתם יום אחד מחליט לפתוח עסק.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני נתקל במאות אנשים הרוצים להקים עסק אך ההבנה העסקית שלהם נמוכה וכול אשר הם יודעים ומצהירים זו הנכונות לפתוח עסק בסקטור אשר לדעתם ילך יפה וזהו! מכאן הם פונים ליועץ מס או רואה חשבון וממנו הם מנסים לחלוב את כדאיות העסק, חליבה אשר לא יכולה לתת פרי מאחר וסוג ההתמחות של יועצי המס ורואי החשבון זו התנהלות מול רשויות המס ובפתיחת תיקים כעוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.

כולנו מכירים את הסטטיסטיקה היבשה כי בשנה נסגרים למעלה מ-50 אלף עסקים ונפתחים 30 אלף עסקים נפתחים כאשר הנקודה הקריטיים לקיום עסקם הוא בשנתיים הראשונות עד ה-5 שנים. יותר מזה פתיחה של עסק מחייבת תכנון מדויק ומוקדם, פתיחה של עסק זה כמו תוכנת מגירה היושבת במרתפי הצבא ומוציאים אותה לפעולה על כול תרחיש שתוכנן ומתקיים בפועל בשטח. אינני מדבר על תוכנית עסקית בה אנו מבקשים כסף או הלוואות מהבנק או ממימון בערבות מדינה, כוונתי היא תוכנית לעצמנו הכוללת את: סכום ההשקעה (אם במימון עצמי או מימון בנקאי) עלות הפעילות ב 6 חודשים לאחר פתיחת העסק, בחינת השוק, בחינת התחרות בשוק, תמחור, ותחום השיווק והמכירות הלוא הוא צינור הדלק של כול עסק ועסק.

במהלך עבודתי נתקלתי בעסקים אשר החליטו לפתוח עסקים, לא חישבו או חשבו הרבה, והנה הם נמצאים שבויים בתוך עסקם ללא יכולת להמשיך ולתפקד בלי חמצן ממקורות מימון מצד אחד ואילו מהצד השני אין ביכולתם למכור את עסקם, מצב זה הוא הגרוע מכול מאחר ובעלי העסק או מנהלי החברות יושבים כשבויים בתוך עסקם בלי חשק מי יודע מה להמשיך ולנהל את העסק או להתנהל בתוך העסק. ומיד הם מזעיקים יועץ עסקי על מנת שינסה להציל את פעילות העסק ואת עצמם.

מצב זה כמו  שתיארתי קורה בגלל אי תכנון מוקדם.

הצעתי האופרטיבית לבעלי עסקים, ליזמים חדשים בכול סקטור ותחום, לפני פתיחת העסק או ברגע שאתם חושבים על פתיחה של עסק, קבלו ייעוץ, שבו עם מספרים, שבו עם מקצוענים לא רואי חשבון לא יועצי מס לא חברים כאלה ואחרים אשר המלצתם לא יכולה להיות אובייקטיבית כי הם חברים והם רוצים לעזור והשיקול המניע אותם זה שווה לרצונה של אימא שבנה יהיה עו"ד רופא איש מחשבים. מצב זה בטח שלא יכול לקרות בימים טרופים אלה שעסקים מתמודדים מול קשיים אמיתיים וקריטים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן