כך מנהלים עסקים בישראל

האם אני מעביד, אבא, או פסיכולוג.

את השאלה הזאת והסוגיה הזאת עוברים הרבה מאד מנהלים שכירים, מעסיקים, ומנהלי חברות.

במהות הדברים ובעיקרון הווה ידוע כי כול דמות דומיננטית, או מנהיג, או מי שיש לו כוח (פיננסי) כ"בעל בית" נתפש אצל אחרים כדמות שיכולה להכיל ולפתור בעיות אישיות של הכפופים, או החברים, או כאלה אשר רואים בדמות "הגבוה" קרי המעסיק, בעל החברה, המנהל, או בעל הממון אוזן וקשב לצרותיו ובעיותיו. בדיוק! אבל בדיוק! כמו בין אבא לילד.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי או יועץ עסקי אני נתקל במצבים האלה אצל מרבית החברות או העסקים המטופלים במשרדינו גם בארץ וגם בחו"ל.

הבעיה היותר כואבת בעניין היא שמרוב הפניות של הכפופים למעביד או למנהל הוא עצמו באופן טבעי לחלוטין מתחיל להרגיש שהוא מקור לפתרון בעיותיהם של אחרים, (יש מצבים שאני שומע מפי מנהלים כאלה ואחרים את המילים "אתה לא מאמין כמה אנשים סומכים עלי ובאים אלי שאפתור את בעיותיהם" "יש בי כנראה משהו שעוזר לאנשים ואני יכול לראות דברים ולייעץ לעובדים" בדיוק כמו רבנים, פסיכולוגים, קוראים בקפה, אסטרולוגים וכ"ד")

ובכן, כ יועץ אסטרטגי אני רוצה להבהיר בפני אותם מנהלים ובעלי עסקים ומעסיקים כמובן כי התקרבות העובד בראייה כי המעסיק היא אוזן קשבת עבורו הינה טבעית מצד העובד והסתכלות המעסיק כאיש הפותר בעיות של אחרים גם היא טבעית אך שני אלמנטים אלה לא צריכים להיות קשורים למה שקשור בעסקים או בחברות ואני אסביר.

עסק או חברה אסור שתתנהל בדרך אמוציונאלית.

דברם אלה נאמרים ונכתבים מיליון פעמים ומנוגדים אחד לשני.

בחברות גדולות יש יועץ ארגוני, או מחלקת כוח אדם, או יחסי אנוש בו כול בעיות העובדים מרוכזים במקום אחד (או לכול הפחות אמורים להיות מרוכזים במקום אחד)

אין כול קשר במקומות אלה: (ודוגמאות טובות ניתן לראות בחברות ובעסקים בארצות הברית ופחות בארץ ישראל ה"רגשנית" ) בין האינטרס של החברה או המעסיק לבין פרץ הבעיות, הרגשות, וההתעסקות האנושית (המבורכת) בבעייתו של העובד.

בעסקים ישראלים ניתן להבחין בבירור כי החשיבה האמוציונאלית בערבוב שבין מצוקותיו של העובד למעביד תופשת דובה רב ומשפיע עד לאין שיעור בתפקוד החברה או העסק, יותר גרוע מכך הוא הצד שתופס המעביד לצד עובד כזה או אחר מבלי להבין כי שני הכוחות פוגעים בו בעסקו או בחברתו.

במקום העבודה, במרכז העסקים, מעביד או מעסיק חייב שיהיה ראשו צלול לטובת העסק או החברה, ברגע שכול עובד או מועסק מביא את ביתו שלו לשולחן העבודה כך גם תראה העבודה והתוצאה העסקית מביצועיה.

על יהלך מעביד עם חזה מנופח לאחר שפתר בעיה אישית של עובד, כי אולי? הבעיה אצל העובד תפטר (בסימן שאלה גדול) אבל היא תיפתח אצל העסק, אותו עסק אשר המטרה הבסיסית שלו היא לעשות כסף.

הצעתי למעסיקים הרוצים לקיים עסקים ולממש את התוכנית העסקית לשמה הוקם העסק לחדול מלהיות "גורו" של גחמות העובדים, לא לקחת צד עם עובד כזה או אחר, ולערוך פעם בשלושה חודשים מפגש בין העובדים בערב במועדון או בכול מקום אפשרי ולא לקרוא לזה "גיבוש".  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן