כך מוכרים בטוח ללקוח

כך מוכרים בטוח ללקוח

שיווק, מכירות, ופסיכולוגיה!

המטרה כמו שאני כותב מאות מאמרים היא למכור יותר בכדי שלעסק יהיו יותר מכירות, יותר הכנסות, והוא יוכל להתקיים הרבה יותר טוב. יש מאתנו בעלי עסקים שכול יום מנסים למצוא לקוחות חדשים, הם יכולים לשבת מול לקוח לנהל אתו שיחת מכירה, אבל פתאום יופיע עוד לקוח ואז בעל העסק יפנה את מבטו אל עבר הלקוח הנכנס, וכול מחשבותיו כי אכן יצליח למכור גם לזה החדש תוך שהוא מוריד את "מתח" המכירה שכבא עושה עם הלקוח הקיים.

 למה אני כותב את זה בצורה הזאת, מהסיבה שאנו כבני אדם יש לנו אינסטינקטים הישרדותיים קבועים, מובנים, שלעולם לא נוכל לשנות אותם מאחר וזה כבר בתוכנו, זה בגנים האנושיים שלנו והמוח האנושי מפעיל אותם באופן אוטומטי מבלי שנשים לב לכך.  

 כ יועץ עסקי ברור לי כי עסק אשר הרווח הגולמי שלו (מחיר עלות המוצר מול מכיר המכירה) עולה את ה-40%, הוא עסק שכול לקוח נוסף משפיע על הרווח התפעולי שלו ויכול לתת "אויר" טוב לעסק ולתזרים המזומנים שלו.

צאו מהתרדמת ותתחילו למכור  

לפיכך החשיבות שבקליטת לקוחות חדשים יחד עם שימור הלקוחות הקיימים יכולים להביא את העסק לרווח חשבונאי ואפילו כיסוי הרווח התזרימי שלו.

מהו למעשה מכירות, למה אנו כול הזמן נמצאים בתהייה לגבי מכירות וחושבים מחשבות כאלה ואחרות על המכירות כמו: "הלקוח לא צריך את המוצר אבל אנו בכול זאת ננסה למכור לו" "הצלחתי למכור ללקוח למרות שלא רצה את המוצר" "או שאין לו צורך במוצר"  או חשיבה הפוכה "מדוע שהלקוח ירכוש את המוצר אצלי שמעבר לפינה מוכרים את אותו מוצר במחיר נמוך יותר"  ועוד כהנה וכאנה.

אז בכדי שנעבור את המכשול הזה אנו צריכים להטמיע כי מכירות והיכולת לשכנע את הלקוח במכירה מורכבת מהפסיכולוגיה של האדם, מהטבעיות של האדם, מהחושים של האדם (חוש: הראייה, המישוש, הטעם, השמיעה, ויותר מכול מהטבעיות שבהישרדותיות של האדם היושבת לכול אחד מאתנו בצד האחורי של מוחנו הנפלא.

אנשי מכירות טובים יודעים מעל לכול צל של ספק לגעת במקומות הטבעיים או נקרא לזה בכפתורים הנכונים של הדברים האנושיים והטבעיים של בן האנוש הלוא הוא הלקוח הפוטנציאלי שלנו. אם נטמיע ונבין שמכירה זה פחות המוצר אלא הדרך שבה אתה מציג את המוצר ללקוח שבסופו של יום רוכש אותו, אם נבין שהלקוח פועל ממניעים שאתה כ מוכר לעולם לא יכול להבין אותם ולכן אתה חייב להשתמש עם כול הפסיכולוגיה והטבעיות היושבת אצל בן האנוש או האדם אזי המכירות שלנו יצליחו להגביה גבוהה ליעדים הרצויים לנו.

 יש הרבה שיטות מכירה, אך השיטה הטבעית הכוללת בתוכה אלמנטים רבים של שיטות מכירה הפוגעות ישר בנתונים הטבעיים של האדם (הלקוח) הם אלה שמביאים את המכירה לסגירה. לדוגמא: אתה יכול לתאר את המוצר שלך הכי נכון שאפשר, והלקוח בתוכו בכלל חושב איך תראה אותו רעייתו או חבריו מחזיק את המוצר ובדמיונו הוא כבר רואה את עצמו בסיטואציות שינעימו לו את השימוש מהמוצר. כך ניתן לדמיין ולתת אלפי דוגמאות ולכול מוצר שנמכר עלי אדמות יש את הסיבה בגלל מה נמכר מוצר זה. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן