כך חושבים שיווק

כך חושבים שיווק

מעבר חד כתער הוא המעבר מהשיווק של פעם לשיווק של היום.

עם פעם היו קובעים ייצור של מוצר ובונים לו תוכניות שיווקיות ותוך כדי כך מסעי פרסום על מנת להרגיל את הלקוח לרכוש את המוצר, אזי היום השיווק הנכון מתנהל ההפך, עושים מחקר על צרכי הלקוח, החששות שלו, הפחדים שלו, שברון הלב שלו, מה יעשה לו באמת טוב, מה ישרת את הרצונות שלו ולפי זה מוסיפים עוד מוצר בסל המוצרים ומשווקים לקהל היעד.

 זאת היא גישה יפה ונפלאה בתחום הצרכנות העולמית הניתנת לעשייה ע"י מפעלים וחברות גדולות, חשבו לכם איך חברות גדולות מוציאות החוצה סוקרים/דיילים הנפגשים עם נשים אנשים במקומות המפגש שלהם, שומעות על הצרכים שלהם ולפי זה מייצרות מוצרים עבורם.

 בעבר לפני שחשבנו על השיווק הנכון, היינו עושים קבוצות מיקוד, היינו יושבים שבועות על אריזות של מוצר, היינו מתכננים שם או סלוגן, היינו מעצבים את המוצר, ואילו היום אנו רק צריכים לשמוע מהסביבה מה רצוי ומה דרוש ואנחנו יודעים כיצד נמכור, איך נמכור, אלה פעולות נצטרך לעשות בשביל המכירה.

הגישה ללקוח היום היא כבר לא בסיסמאות, היא בהגשמת חלומות, מה עושה מוכר הפיס, מוכר חלומות, מהם הכנסות הפיס רק ברבעון הראשון של 2013 עלו ב-3 מיליארד שקל, מה שאומר שאנשים משלמים כסף בשביל להגשים חלום, ואנחנו אנשי השיווק, האנשים העומדים מאחורי המוצרים צריכים להגשים חלום לאנשים, אם זה בדמות מוצרים, אם זה בדמות שירותים, ככול שנוכל להגשים את החלום ללקוח כך נמכור לו יותר. למה אנשים הולכים לסרטים? ובתקופה האחרונה נרשמה עליה מטאורית בביקור בבתי הקולנוע, הרי אנשים יודעים שסרטים זה לא במציאות, הם אולי משקפים קצת את המציאות אך זו לא המציאות, אנשים הולכים לסרטים בכדי לחלום את החלומות והשאיפות של השחקנים המשחקים בסרטים, מדוע נשים מתחברות לכול הרומנסות הספרדיות המוקרנות בטלוויזיה, כי יש שם הזדהות, יש שם חלום, יש שם אנשים יפים, טובים, רעים כול חלום שאליו מתחבר בן האנוש.

אותו דבר השיווק של היום, השיווק של היום מדבר על אנשים ולא על המוצר, על האנשים ולא על החברה או היצרן, אנשים והצורך של האנשים, ומה קושר את האנשים, הרגש, תשומת הלב. ראו את הקמפיין האחרון של קוקה קולה, אנשים התחברו לשמות הבקבוקים, ליטפו אותם, שמרו אותם, הראו לילדים, המותג קוקה קולה חיבר בן המשקה לרגש לשם.

 הרבה מאד סדנאות ופגישות נצטרך להעביר בכדי להעניק ללקוחות את מה שהם רוצים, זה כבר לא הלקוח תמיד צודק, זה כבר הרבה מעבר לכך.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן