כך חושבים לפני פתיחת עסק

כך חושבים לפני פתיחת עסק

פתיחת עסק

במהלך השיחות שאני מקיים אם לקוחות הפונים למשרדנו במטרה לקבל ייעוץ בתחום פתיחת עסק וזאת לאחר ששמעו וקראו על הסיכונים בפתיחת עסקים והסטטיסטיקה של כמות סגירת עסקים בשנה בישראל, אני לא יכול להיות שלא מופתע מחוסר הידע וההתמצאות המינימלית של חברה צעירים או עסקים שהחליפו דור או אנשים שרוצים להתפתח בתחום העסקי וליהנות מעצמאות אישית ועצמאות כלכלית. (אני תמיד שואל את עצמי כיצד אנשים אלה רוצים לפתוח עסקים או לקדם עסק קיים בעשייה עצמית וללא עזרה מקצועית חיצונית).

אנשים מבינים בתחומם, כאשר הם מבקשים להרים מיזם או לפתוח עסק או לקדם עסק קיים הם מומחים בתחום התמקצעתן הווה אומר בתחום המקצועי שלהם אבל אין בהם את הניסיון והיכולת לראות ולהבין את נושא הניהול, ההליכה בין הטיפות, ההבנה שתכנית עסקית היא לא הדרך היחידה להבטיח את חיי המיזם או העסק, שהשיווק והפרסום כפי שמוצעים באתרי האינטרנט ע"י גורמים שונים הוא הדבר הנכון לעסקם, ולכן בהחלטתם ללכת לבד למיזם חדש או לשנות עסק קיים אם יעשו את הפעולות הרגילות או יתפתו לכל מיני הצעות אזי הדרך אל האושר העסקי מובטחת להם.

אז שלא…

הרבה מאמרים כתבתי באתר שלנו על "איך פותחים עסק" או "איך משפרים ביצועים של עסקים" שהרי כולנו יודעים שעסקים שקורסים הם כתוצאה של ניהול "לא נכון" יותר מזה, גם בחברות גדולות המעסיקות למעלה מ-100 עובדים חובה להנהלה לגייס יועץ ארגוני על מנת שיוכל לשלב בין קידום מעמד העובד לחלק אינטגרלי של החברה וכדי כך לשפר את כל התהליכים בחברה על מנת שיהוו חוד חנית אחד מול כל האתגרים העומדים היום בפני עסקים חברות וארגונים.

מהם הקשיים העומדים בפני עסקים חדשים:

1. מימון: האם לממן הכול מהכיס הפרטי או מכספו של הבנק.
2. איך כתבתי את התכנית העסקית ע"פ אומדן? ע"פ סטטיסטיקה? ע"פ כמה אנשים יש בטווח מתן השירות או המוצר?
3. באיזה מסגרת לפתוח את העסק?
4. מה יצרת על מנת להבטיח את קיומו של העסק לזמן ארוך?
5. אם קנית עסק על מה ביססת את מחירו?
6. האם אתה הולך לעסק אם שותף או בן משפחה? מקום למחשבה!
7. אם מי אתה מתייעץ עם רואה חשבון עורך דין חבר בין משפחה או יועץ עסקי.

קראו: האם ניתן לסמוך על תכנית עסקית

אלו מקצת הדברים שמי שבא לפתוח עסק צריך קודם כל לשאול את עצמו, יש אנשים שרצונם לפתוח עסק מגיע מתוך האינטואיציה או מתוך הרצון הרגשי להיות בעל עסק אך לצערי לא מבינים שכל זה טוב ויפה אבל עסקים נולדים על מנת להרוויח כספים זו המשוואה היחידה בהחלטה על הקמת עסק שהרי כגודל הסיכוי כך גודל הסיכון וכשהמטרה היא לעשות כסף אזי גם ההתייחסות הפנימית היא שונה.

חשוב לי לציין שעולם העסקים היום ובפרט העסקים הקטנים והבינוניים או תנודתי בצורה מדהימה, כל יום מישהו או חברה ממציאים את עצמם מחדש "זה היופי בעסקים שיכולים להמציא את עצמם כל פעם מחדש" וזהו גם סוד הצלחתו של עסק קיים או עסק חדש. כן גם עסק חדש צריך להמציא את עצמו כל פעם מחדש כי זה השוק העכשווי, ללקוח יש כל כך הרבה שפע מול עיני הלקוחות שכל פרט חדש או מסר חדש או שירות חדש ילווה בהתעניינות שלו.

ניהול עסק זה לא רק מכירה וקנייה, ניהול עסק הוא הרבה מעבר לכך ולכן צריך להיות מוכשרים לנהל עסקים ברוח התקופה. כן ברוח התקופה ולא מה שהכרנו בדבר.

ייעוץ עסקי או ליווי עסקי זאת הדרך לעשות כן.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן