כך חושבים לפני פתיחת עסק

כך חושבים לפני פתיחת עסק

פתיחת עסק

במהלך השיחות שאני מקיים אם לקוחות הפונים למשרדנו במטרה לקבל ייעוץ בתחום פתיחת עסק וזאת לאחר ששמעו וקראו על הסיכונים בפתיחת עסקים והסטטיסטיקה של כמות סגירת עסקים בשנה בישראל, אני לא יכול להיות שלא מופתע מחוסר הידע וההתמצאות המינימלית של חברה צעירים או עסקים שהחליפו דור או אנשים שרוצים להתפתח בתחום העסקי וליהנות מעצמאות אישית ועצמאות כלכלית. (אני תמיד שואל את עצמי כיצד אנשים אלה רוצים לפתוח עסקים או לקדם עסק קיים בעשייה עצמית וללא עזרה מקצועית חיצונית).

אנשים מבינים בתחומם, כאשר הם מבקשים להרים מיזם או לפתוח עסק או לקדם עסק קיים הם מומחים בתחום התמקצעתן הווה אומר בתחום המקצועי שלהם אבל אין בהם את הניסיון והיכולת לראות ולהבין את נושא הניהול, ההליכה בין הטיפות, ההבנה שתכנית עסקית היא לא הדרך היחידה להבטיח את חיי המיזם או העסק, שהשיווק והפרסום כפי שמוצעים באתרי האינטרנט ע"י גורמים שונים הוא הדבר הנכון לעסקם, ולכן בהחלטתם ללכת לבד למיזם חדש או לשנות עסק קיים אם יעשו את הפעולות הרגילות או יתפתו לכל מיני הצעות אזי הדרך אל האושר העסקי מובטחת להם.

אז שלא…

הרבה מאמרים כתבתי באתר שלנו על "איך פותחים עסק" או "איך משפרים ביצועים של עסקים" שהרי כולנו יודעים שעסקים שקורסים הם כתוצאה של ניהול "לא נכון" יותר מזה, גם בחברות גדולות המעסיקות למעלה מ-100 עובדים חובה להנהלה לגייס יועץ ארגוני על מנת שיוכל לשלב בין קידום מעמד העובד לחלק אינטגרלי של החברה וכדי כך לשפר את כל התהליכים בחברה על מנת שיהוו חוד חנית אחד מול כל האתגרים העומדים היום בפני עסקים חברות וארגונים.

מהם הקשיים העומדים בפני עסקים חדשים:

1. מימון: האם לממן הכול מהכיס הפרטי או מכספו של הבנק.
2. איך כתבתי את התכנית העסקית ע"פ אומדן? ע"פ סטטיסטיקה? ע"פ כמה אנשים יש בטווח מתן השירות או המוצר?
3. באיזה מסגרת לפתוח את העסק?
4. מה יצרת על מנת להבטיח את קיומו של העסק לזמן ארוך?
5. אם קנית עסק על מה ביססת את מחירו?
6. האם אתה הולך לעסק אם שותף או בן משפחה? מקום למחשבה!
7. אם מי אתה מתייעץ עם רואה חשבון עורך דין חבר בין משפחה או יועץ עסקי.

קראו: האם ניתן לסמוך על תכנית עסקית

אלו מקצת הדברים שמי שבא לפתוח עסק צריך קודם כל לשאול את עצמו, יש אנשים שרצונם לפתוח עסק מגיע מתוך האינטואיציה או מתוך הרצון הרגשי להיות בעל עסק אך לצערי לא מבינים שכל זה טוב ויפה אבל עסקים נולדים על מנת להרוויח כספים זו המשוואה היחידה בהחלטה על הקמת עסק שהרי כגודל הסיכוי כך גודל הסיכון וכשהמטרה היא לעשות כסף אזי גם ההתייחסות הפנימית היא שונה.

חשוב לי לציין שעולם העסקים היום ובפרט העסקים הקטנים והבינוניים או תנודתי בצורה מדהימה, כל יום מישהו או חברה ממציאים את עצמם מחדש "זה היופי בעסקים שיכולים להמציא את עצמם כל פעם מחדש" וזהו גם סוד הצלחתו של עסק קיים או עסק חדש. כן גם עסק חדש צריך להמציא את עצמו כל פעם מחדש כי זה השוק העכשווי, ללקוח יש כל כך הרבה שפע מול עיני הלקוחות שכל פרט חדש או מסר חדש או שירות חדש ילווה בהתעניינות שלו.

ניהול עסק זה לא רק מכירה וקנייה, ניהול עסק הוא הרבה מעבר לכך ולכן צריך להיות מוכשרים לנהל עסקים ברוח התקופה. כן ברוח התקופה ולא מה שהכרנו בדבר.

ייעוץ עסקי או ליווי עסקי זאת הדרך לעשות כן.

בהצלחה

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן