כיצד מנהלים חברות להצלחה

כיצד מנהלים חברות להצלחה

עוד שערורייה נמצאת ומתקרבת

כפי שאני מרבה לכתוב על עסקים קטנים, עסקים בינוניים, חברות, הפעם אני מבקש לכתוב על חברת אל-על שלצורך העניין היא חברה גדולה, אבל יותר מזה חברה עם משמעות כבדה למדינת ישראל, לביטחונה, ולתושביה.  

 אין אני יודע מה היה במהלך הישיבות שקיימה אל-על עם הממשלה עד שהגיע האחרונה להסכם השמיים הפתוחים, כמו כן אין אני יודע איך מפצה המדינה את אל-על על ההוצאות הביטחוניות הענקיות שיש לאל-על בשנה, או איך מפצה המדינה את אל על בנושא ההגבל לא לנסוע בשבת (למרות שחברות הבת שלה כן טסות בשבת) הרבה דברים נעלמים מהשיח הציבורי כי לא כול דבר אומרים.

כ-יועץ עסקי אני חושב כרגע מכוון החברה הטוענת (וכנראה בצדק) כי על כול הרגולציה המוטלת עליה, וההסכמים, וההתחייבויות, אין היא שווה בין שווים כאשר היא באה לתחרות, כפי שהשוק הקפיטליסטי מכתיב לה בפרט עכשיו בהסכמים החדשים של שמיים פתוחים "לכול אחד". אז אם באמת המדינה מבטיחה לכסות את עלויות האבטחה, הרגולציה נכפתה על החברה, ולאפשר לה להתחרות שווה בין שווים, זה בסדר, כי בסך הכול המדינה צריכה את אל על בדיוק כמו שאל על צריכה את המדינה, וכול ניסיון לפגוע בה יפגע במדינה ובתושביה.

כ-יועץ עסקי אני יושב ומחשב, וחושב, ואומר, עם המדינה תכסה עבור אל על את הוצאות הרגולציה, הביטחון, ההסכמים בכסף כול כך רב אותו משלם הציבור, אז מה עשינו פה. שוב לקחנו מכיס זה לכיס השני, האם רפורמה זאת שמביאה לנו הממשלה באמת תוזיל את המחיר לאזרחים בדיוק כמו הרפורמה בנמלי הים שיצאה בקול תרועה גדולה "אזרחים ישלמו פחות כסף על יבוא" וכלום לא קרה. מישהו יודע או שמע כי רפורמת הנמלים הוזילה לו כסף בהוצאות החודשיות שלו? או שהתשלום שישולם לאל על בגין הוצאותיה או הרגולציה יהיה פחות ממה שיכניסו "ים" התיירים שיגיעו לישראל בטיסה במחיר 200$?, ועוד משהו, גם אם התיירים ישלמו 200$ על טיסה, היכן הם ילונו? בבתי המלון שעולים 300$ ללילה? האם באמת המדינה עשתה כאן צעד נבון? האם המדינה תצא נשכרת, האם אנו האזרחים נצא נשכרים מכול זה. מקום למחשבה?

מדינת ישראל היא מדינה שונה משאר המדינות בעולם, מצד אחד שמיים פתוחים זה טוב לעם אשר יש לו רק כוון יציאה אחד מהארץ, מצד שני, אני חש כי המדינה והרגולציה הורסת שטחים מלאים של עסקים במגוון תחומים ולא רק אלה הגדולים.

נכון, תגידו: תראו איך הסלולר ירד, שטויות, כולנו התנפלנו על ה-IPHONE החדש והתחייבנו שוב למחירים גבוהים, (לא שאין הוזלה במחיר, זה הצרכן מרגיש ישר בכיס) אבל האזרח ישלם את חוסר ההכנסה מהחברות הסלולריות למדינה בגזרות החדשות שינחתו עליו בחודשים הקרובים, כי אם גרעון כמו שלנו אין ברירות אחרות.

מאד קל לשבת מהצד, ולהשפריץ בקורת, אבל יש גבול בגזרות שמטיל הממשל על מבנה העסקים בישראל.    

קרא עוד על טיפים בשווק     

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן