כיצד מנהלים חברות להצלחה

כיצד מנהלים חברות להצלחה

עוד שערורייה נמצאת ומתקרבת

כפי שאני מרבה לכתוב על עסקים קטנים, עסקים בינוניים, חברות, הפעם אני מבקש לכתוב על חברת אל-על שלצורך העניין היא חברה גדולה, אבל יותר מזה חברה עם משמעות כבדה למדינת ישראל, לביטחונה, ולתושביה.  

 אין אני יודע מה היה במהלך הישיבות שקיימה אל-על עם הממשלה עד שהגיע האחרונה להסכם השמיים הפתוחים, כמו כן אין אני יודע איך מפצה המדינה את אל-על על ההוצאות הביטחוניות הענקיות שיש לאל-על בשנה, או איך מפצה המדינה את אל על בנושא ההגבל לא לנסוע בשבת (למרות שחברות הבת שלה כן טסות בשבת) הרבה דברים נעלמים מהשיח הציבורי כי לא כול דבר אומרים.

כ-יועץ עסקי אני חושב כרגע מכוון החברה הטוענת (וכנראה בצדק) כי על כול הרגולציה המוטלת עליה, וההסכמים, וההתחייבויות, אין היא שווה בין שווים כאשר היא באה לתחרות, כפי שהשוק הקפיטליסטי מכתיב לה בפרט עכשיו בהסכמים החדשים של שמיים פתוחים "לכול אחד". אז אם באמת המדינה מבטיחה לכסות את עלויות האבטחה, הרגולציה נכפתה על החברה, ולאפשר לה להתחרות שווה בין שווים, זה בסדר, כי בסך הכול המדינה צריכה את אל על בדיוק כמו שאל על צריכה את המדינה, וכול ניסיון לפגוע בה יפגע במדינה ובתושביה.

כ-יועץ עסקי אני יושב ומחשב, וחושב, ואומר, עם המדינה תכסה עבור אל על את הוצאות הרגולציה, הביטחון, ההסכמים בכסף כול כך רב אותו משלם הציבור, אז מה עשינו פה. שוב לקחנו מכיס זה לכיס השני, האם רפורמה זאת שמביאה לנו הממשלה באמת תוזיל את המחיר לאזרחים בדיוק כמו הרפורמה בנמלי הים שיצאה בקול תרועה גדולה "אזרחים ישלמו פחות כסף על יבוא" וכלום לא קרה. מישהו יודע או שמע כי רפורמת הנמלים הוזילה לו כסף בהוצאות החודשיות שלו? או שהתשלום שישולם לאל על בגין הוצאותיה או הרגולציה יהיה פחות ממה שיכניסו "ים" התיירים שיגיעו לישראל בטיסה במחיר 200$?, ועוד משהו, גם אם התיירים ישלמו 200$ על טיסה, היכן הם ילונו? בבתי המלון שעולים 300$ ללילה? האם באמת המדינה עשתה כאן צעד נבון? האם המדינה תצא נשכרת, האם אנו האזרחים נצא נשכרים מכול זה. מקום למחשבה?

מדינת ישראל היא מדינה שונה משאר המדינות בעולם, מצד אחד שמיים פתוחים זה טוב לעם אשר יש לו רק כוון יציאה אחד מהארץ, מצד שני, אני חש כי המדינה והרגולציה הורסת שטחים מלאים של עסקים במגוון תחומים ולא רק אלה הגדולים.

נכון, תגידו: תראו איך הסלולר ירד, שטויות, כולנו התנפלנו על ה-IPHONE החדש והתחייבנו שוב למחירים גבוהים, (לא שאין הוזלה במחיר, זה הצרכן מרגיש ישר בכיס) אבל האזרח ישלם את חוסר ההכנסה מהחברות הסלולריות למדינה בגזרות החדשות שינחתו עליו בחודשים הקרובים, כי אם גרעון כמו שלנו אין ברירות אחרות.

מאד קל לשבת מהצד, ולהשפריץ בקורת, אבל יש גבול בגזרות שמטיל הממשל על מבנה העסקים בישראל.    

קרא עוד על טיפים בשווק     

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן