כיצד מוסיפים מוצרים למכירה בעסק

כיצד מוסיפים מוצרים למכירה בעסק

ברשת מכשירי הכתיבה מוכרים לחמנייה  ועוגייה.

ברשת המרכולים מוכרים מייבשים,

ברשתות הביגוד מוכרים קוסמטיקה, הנעלה, ואבזור.

ברשות עשה בעצמך מוכרים סלולרי.

ועכשיו ברשת הסופר פארם ימכרו ביטוחים.

ברשת הרהיטים מוכרים כלי ביית.

וכך מתערבבים להם מוצרים לא שייכים לפי המסחר של פעם למוצרים משתייכים למסחר של היום בו הכול מותר, הכול פתוח, הכול סביל.  

 מה שאומר שקטגוריות הולכת ונמחקת מהעולם. מה שאומר שבעוד מספר שנים תכנס למרכול ותמצא שם הכול!  "דווקא התחרז לי" אבל זה לא מצחיק, כי עדיין, יש סוחרים ברחובות העיר, יש מרכולים ברחובות העיר, המסחר בכדי שיתקיים חייב להיות בכול מקום, והסכנה לעסקים קטנים ובינוניים הולכת ומתקרבת בצעדי ענק עת המרכול מכניס לרצפת המכירה שלו יותר מוצרים, מוזיל את עלות המוצר, ומצליח להתחרות יפה מאד מול רשתות או עסקים סקטוריאליים הפזורים ברחבי המדינה.

אז איך מתמודדים עם התופעה?

מכיוון האינטרס של המרכול, הרי שהוא עושה את הדבר הנכון, מזון כולם רוכשים, והמרכולים כולם מלאים, כוח המכירה של המרכולים הוא גבוהה, וכול מוצר או סקטור של מוצר שיצטרף לרצפת המכירה רק יאפשר לבעלי המרכול להתחרות במחיר זול מול כול אלה המוכרים מוצרים ייעודיים אשר המרכול מוכר גם אותם.

 מחר, נוכל למצוא במרכול מכונות כביסה, מקררים, טלוויזיות מחשבים הנושאים את שם ה"מרכול" בדיוק כפי שזה קורה היום במרכולי הענק בארצות הברית. ואז הרווח יהיה כולו של המרכול כי הוא זה שמציע את הכול מכול לצרכן השבוי שבא למבצעי העוף והשמן, העגבנייה והמלפפון, ורוכש על הדרך עוד טלוויזיה לחדר הילדים או המגורים.

אז מבחינת רעיון עסקי, מיצוי לקוחות, הדבר הוא גאוני, ויכול להיות שזו הסיבה שעוד ועוד שחקנים חדשים נכנסים אל עולם המרכולים וביניהם המשביר לצרכן עם חברי מועדון 365 שרואים את הפוטנציאל האדיר הגלום בפתיחת מרכול, והפצצת הלקוח בשאר המוצרים שהוא צורך ביום יום.

 כ-יועץ עסקי אני רואה את המודל הזה קורם עור וגידים ביום יום עת נפתחים כפי שציינתי עוד מותגי מרכולים וביותר ערים וישובים, ותמיד אני לוקח דוגמא את העיר באר שבע שם הפצצת מרכזי הקניות והמרכולים היא בכלל לא ביחס ישיר למספר התושבים בעיר ומחוצה לה. היום נודע כי קבוצה נוספת מתכוונת להרחיב את שטח המסחר שלה בעוד אטרקציות ופעלולים כול זה על מנת ל"גנוב" עוד לקוחות מהמתחרים…

עשו עמדי חסד, לפני שאתם פותחים עסק, תנו צלצול ונדבר!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן