כיצד לשמור על נהלים וקודים נכונים עם עובדים

כיצד לשמור על נהלים וקודים נכונים עם עובדים

 בעלי עסקים היזהרו!

מנהלי חברות. היזהרו!

מנהלי תאגידים, מנהלים בתאגידים, היזהרו!

 ולמה אני כותב את זה.

היום אחרי עוד פרשה (לכאורה) של מה שנקרא "הטרדה מינית" נכנסתי למעלית, ובמעלית הייתה בחורה שניקתה את המעלית תוך כדי ירידה ועלייה של אנשים למעלה למטה. מצאתי את עצמי, אני והבחורה שניקתה לבד במעלית, ומחשבות התחילו להתרוצץ המוחי "איך אוכיח במידה והבחורה תחליט להתלונן כי הטרדתי אותה) אולי אני יצלם? אולי אני יקליט את הנסיעה במעלית ב-IPHONE, כול מיני מחשבות אימה עלו בראשי (ומי שמכיר אותי טוב יודע שזה לא התחום שלי) אבל התקשורת, הסיפור, הקלות הזאת של הפרסום, האפשרות שרוזן אשם, לא אשם, עשה, לא עשה, משום מה הטרידה את מחשבתי בסיטואציה שנוצרה.

הגיע הערב, וכהרגלי ישבתי לכתוב, פתחתי טלוויזיה ושוב הסיפור חוזר, וחוזר והנה לה פרשה חדשה. והנה עוד ידיעה על שופט שהתבטא בצורה מחפירה וחשבתי איך אני מייעץ לעסקים או יותר נכון לבעלי עסקים ש"יזהרו" אפילו בשגגה, אפילו בפליטת פה! אפילו בהערה סקסיסטית! היזהרו.

בסך הכול, גברים ונשים עובדים ביחד, זאת עובדה, נשים ימשיכו לעבוד וגברים ימשיכו לעבוד, אך יש בעלי עסקים ש"המזכירה" או "העובדת" חברה, ההרגשה אתה כמו חברה, הי מה שלומך? איך בבית? איך היה אתמול עם החבר? טוב את כזאת חתיכה בטח הוא היה מאושר" או מילים כמו: יש לי מזכירה חתיכה, או תראה איזה חתיכה, אני לא רוצה להגיד מילים יותר קיצוניות אבל בלי משים יכולות להתפרש מילים כהטרדות, תלוי מתי, תלוי באיזה שלב, אולי לא בזמן העסקה אבל אחר כך פתאום נזכרים שנאמרו מילים לא מתאימות, או לא נכונות, או רמיזה להטרדה. "הכול פתוח" ו-כיועץ עסקי, חשוב לי להזהיר את בעלי העסקים או מנהלי החברות "לשמור על הפה" לא להגיד מה שחושבים ולא להרגיש יותר מידי חברים, מקרים כאלה מתבררים בבתי המשפט חדשות לבקרים, רק הגדולים, המפורסמים מגיעים לתקשורת.

במאמר זה אני לא רוצה לדבר על מערכות יחסים בין מפקדים בצבא, במשטרה, במוסדות ממשלה וכ"ד. גם שם חייבת להיות הפרדה.

אני מבקש אפילו להקצין, תמיד תדאגו שהמצלמות בעסק יהיו פתוחות, תדאגו לא להישאר לבד במשרד עם עובדות, תמיד תדאגו שיהיו יותר אנשים, אל תזמינו מזכירות לבתי קפה, אל תזמינו מזכירות לעבודה בשעות שהם לא שעות עבודה, אל תלכו לבתים של עובדות ומעבר לזה לאחר גמר העבודה על תתקשרו בטלפון לעובדת שסיימה את עבודתה. בקיצור! על תכניסו את עצמכם לסיטואציות בלתי ידועות. היום חברים מחר אויבים וכאויבים כול כלי נשק מותר לשימוש.

אין בכתבה זאת בכדי להלין או לפגוע בגבר או באישה, יש בכתבה זאת בכדי אזהרה לנקוט לפי קודים אטיים של יחסי עובד מעביד גרידא, כי בעסקים כמו בעסקים צריך לנהל ולא להיות חברים או מיודדים OVER עם עובדים.

זה ממש למענכם חברי בעלי העסקים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן