כיצד להתמודד עם הייבוא מסין

כיצד להתמודד עם הייבוא מסין

למה עסקים קטנים, בינוניים וגם גדולים נלחמים על ההישרדות שלהם?

ראו את המודעה שמפרסם משרד הכלכלה בישראל! 


ראו את המודעה שמפרסם משרד הכלכלה בישראל! (המודעה המופיע מעלה)

 

ראו גם את המודעה הנוספת של משרד הכלכלה (המופיע מעלה)

1. האם זו לא איוולת?
2. האם זו לא "התחנפות" לקהל הבוחרים במדינת ישראל?
3. האם זה לא בגלל הרצון להשוות קו עם ה-OECD על מנת שישראל תהיה במקום גבוהה בעלות הצריכה האישית לנפש.
4. האם ממשלת ישראל קוראת "תיגר" על העסקים במדינת ישראל?
5. האם ממשלת ישראל לא הטמיע את העובדה שהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל הם המעסיק הגדול ביותר במדינה.
6. האם ממשלת ישראל לא הטמיע כי "עסקים קטנים" הם עמוד התווך של העסקים בישראל
7. האם מדינת ישראל מבינה שבארצות העולם מחזקים ראשית את העסקים הקטנים
8. "בסוף שנת 2015 מספר העסקים הכולל בישראל, במגזר העסקי בלבד )לרבות עסקים אינם מעסיקים שכירים ועסקים בשותפויות מע"מ קטנות(, עומד על כ-520 אלף עסקים; %5.99 מהם עסקים קטנים ובינוניים עד גודל של100 שכירים לעסק. עסקים אלו מעסיקים 75.1 מיליון משרות, ובכלל זה העסקה עצמית של עצמאים, %61 מהמשרות במגזר העסקי, והם מייצרים כ-%53 מהתוצר במגזר העסקי" (סוף ציטוט מדוח משרד הכלכלה לסוף שנת 2017)

האם מדינת ישראל מבינה את ההשלכות על מדיניותה.

9. סגירה של עשרות אלפי עסקים בשנה
10. פיטורים של אלפי מועסקים בשנה
11. פיטורי עובדים אשר גם יצרכו במחיר זול את מוצריהם בייבוא אישי אבל לא יוכלו לרכוש מוצרים עקב פיטוריהם מהעסקים הקטנים ויהפכו לנטל על קופת המדינה (דמי אבטלה, וכ"ד)
12. האם עומד לעיניה של הממשלה החסמים של עסקים בישראל למכור לשכנותיה כמו באירופה או אמריקה לדוגמה? (בגלל גבולות סגורים)
13. האם גם ככה התחרות בין העסקים היום היא מסוכנת מאחר ותחרות זאת מתבססת על הורדת מחירים וניסיון להשוות למחירי ייבוא.

וכיצד תומכת המדינה בעסקים הקטנים לצורך האיזון

1. ממעוף הציפור "לא תומכת"
2. מעניקה הלוואה בערבות מדינה, בריבית נמוכה, המעשירה רק את הבנקים בישראל ולא תורמת דבר וחצי דבר לטובת העסק, ההפך מקשה עליו עוד יותר בהעמסה של עוד הלוואה שצריך להחזירה.
3. רגולציה- כל שני וחמישי רגולציה חדשה המשפיע על עסקים יחידיים ועל סקטורים שלמים של עסקים קטנים ובינוניים ואפילו על מפלצות כמו חברות הסלולר.
4. חסמי ייבוא, בירוקרטיה משוועת, הכנסת מחשוב למוסדות הממשלה בכדי להקל על עובדי המדינה ולהקשות על תפעול בעסקים קטנים.
5. מכון תקנים אחד המטרטר כל יבואן ויבואן הן בזמן, הן בבירוקרטיה, הן בעלויות אסטרונומיות של בדיקות (עד שנתבשרנו כי התחום יפתח למכונים פרטיים ותהיה תחרות אנו עדיין לא רואים את זה קורה באופק)
6. אגרות, אגרות שילוט, אגרות רשם החברות, הנהלת חשבונות, דרישות אגף המכס ומע"מ, ארנונה, סגירת כבישים ומחלפים המוחקים שדרות שלמות של עסקים בלי התחשבות כלל ועיקר על פיצוי או הטבה (ראו את בניית הרכבת הקלה בירושלים כיצד עסקים שלמים קרסו או את הרכבת הקלה בתל אביב גוש דן איך עסקים נעלמו) שום ראייה שלטונית למען העסקים הקטנים לא נלקחה בתכנון ובחשבון שלא כמו חברות הענק השולטות על הממשלה עם לוביסטים חזקים בכנסת ישראל.

קראו עוד

ניהול עסק כניהול מדינה

האם יותר מפחיד אירן עם הגרעין או הייצור בסין

יש לתאר את מצב העסקים בישראל כ"עכברים (להבדיל אלפי הבדלות ) המחפשים חורים להיכנס אליהם) ולא מוצאים, ואז בכדי להחזיק את העסקים הם מתחפרים בהלוואות: ערבות מדינה, בנקים, כרטיסי אשראי, הלוואות חוץ בנקאיות, מסחר בשיקים דחויים, הלוואות בשוק אפור כל הלוואה שכזאת היא עוד מסמר בארון המתים של העסק/חברה.

ואילו המדינה קוראת לכל אזרח להתחיל לייבא את מוצריו.

כאן אני רוצה לסטות מהנושא ולהעיר את הנתון הבא:

מישהו מאתנו עוקב על ההתפתחות של סין, אני בטוח שכן, עד לפני שניים שלושה עשורים המדינה הזאת הייתה נחשלת, בעשורים האחרונים הבינה ההנהגה בסין שהיא יכולה להפוך את עצמה לאומה שהעולם לא יוכל בלעדיה, היא מרכז התעשיה של כל העולם, היא הקבלנית הגדולה של כל העולם (ראו מי בונה לנו את הרכבת התחתית בתל אביב, ראו מי משתלט אצלינו על חברות גדולות, ראו מי רכש את תנובה ועוד) היא הספקית של מיליוני מוצרים כולל חיקוי מותגים, היא צוברת כוח אדיר מבחינה צבאית עד הגעה לטילי אטום ואף גרוע מזה ללא יכולת ליירט אותם, היא מתנהגת בדיוק כמו שהתנהגה גרמניה בשנות ה-30-40 במאה הקודמת. נכון שאירן היא מערערת על הקיום של ישראל מבחינה צבאית אבל סין מערערת על הקיום העסקי והמסחרי על העולם כולו. מקום למחשבה!

אני מציע לממשלת ישראל החדשה שתקום:

1. עניי עירך קודמים
2. הגביהו את המיסוי על ייבוא מחול לאנשים פרטיים
3. הקטינו את הבירוקרטיה והמיסוי על מוצרי יבוא
4. תתמכו בתעשייה המקומית
5. שנו הסכמי סחר עם מדינות המזרח
6. סבסדו את ההעסקת העובדים בישראל במקום לשלם דמי אבטלה.
7. שפרו את השירות שלכם לעסקים ועל תסבכו אותם באתרי אינטרנט, בכרטיסים חכמים, ובטכנולוגיה שכרגע רק מוסיפה להם עוד בירוקרטיה.
8. תזנחו את התמיכה המדומה בהלוואות בערבות מדינה שרק טובות לעוסק ל-3 חודשים ולאחר מכן מעיקות עליו בתזרים המזומנים (שהרי רובם לוקחים את ההלוואות האלה עקב המצוקה הכללית בעסקים כאשר הלוואות מחליפות מכירות) ואתם הרי יודעים כמה עסקים לא עומדים בהחזרים והופכים לחוב אבוד לכם.
9. תכננו נכון סלילת כבישים, מחלפים, רכבות וכ"ד ביחד עם העסקים במקום.

אני בטוח שיש עוד הרבה לעשות למען העסקים הקטנים שהם צורך בלתי נלאה לכלכלה הישראלית, זה שאין לעסקים אלה גוף אחד שיכול להביא את דבריהם לכנסת, זה שאין להם לוביסטים, כמו לחברות הגדולות, לא אומר שכולם לא צריך להישמע!

העולם עובר טרנספורמציה אדירה, ומדינה נהורה חייבת להטמיע מדיניות אמפירית ונכונה ברוח הזמן.

לקריאת מאמרים נוספים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן