כיצד הממשלה מתערבת בעסקים

כיצד הממשלה מתערבת בעסקים

איזו גישה זאת לגלגל לכלוך אל מתחת לשטיח.

האם באמת ניתן לגלגל את הלכלוך מתחת לשטיח מבלי שהוא יורם מתי שהוא.

האם ממשלת ישראל ובראשה האוצר ומשרד ראש הממשלה לא יודעים כי מתי שהוא הלכלוך ייצא החוצה. האם בכלל ניתן לטאטא מתחת לשטיח גרעון של 39 מיליארד שקל לשנת 2012, או שהגרעון המסחרי של המדינה זינק ב-34% לעומת הגרעון ב-2011?

מה החוכמה להסתיר נתונים אלה מעיני הציבור או מהמשק בכללותו, שהרי כול 1% גירעון ישפיע אל אזרח או שניים במדינתנו הקטנה.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני לא רואה סיבה מדוע לא לבוא אם הבשורות הקשות לציבור, ישר מול הפנים של כול אזרח ואזרח ולהגיד לו את האמת.

ראש הממשלה בתשדירי הבחירות מתהדר ביציבות הכלכלית של מדינת ישראל. האם יציבות כלכלית דומה לרואה חשבון עצלן שכול הוצאה שהוא לא מוצא לה את המיקום הוא זורק אותה לכרטיס "9999" ואלוהים גדול? היכן כאן השכל?

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני לא יכול שלא להזדעזע מהאמירה של האוצר הטוענת כי "באוצר מודים כי הסטייה החריגה מהיעד נובעת מטעות משמעותית בהכנסות החזויות בהיקף עתק של 18.5 מיליארד שקל" מה זה טעות. מי יכול להרשות לעצמו טעות של כפול מהיעד. רק מי שמושל ויודע כי המשילות שלו מוחלטת יכול להגיד "אופס טעיתי". ולהמשיך קדימה.

ברור הוא שהמצב הכלכלי העולמי הוא בכי רע באירופה מדברים על אבטלה בלתי נשלטת ובארצות הברית כמעט נופלים מצוקים שאחר כך מאזנים אותם במספרים ובהגדלת התקציבים (הדפסת כסף).

הרי זה ברור לכלכלה הישראלית שהיא לא חפה ממדיניות כלכלית בעייתית שהרי אם ארצות הברית ואירופה במיתון ברור שהייצוא יקטן מאזן התשלומים ירד ויעדי התקציב יהיו רחוקים ממה שנקבעו להם…אז תדברו, תאמרו זאת, אתם לא צריכים להיתפש ע"י התקשורת שהמכנסיים שלכם למטה ולעמוד למשפט ע"י כול הציבור. תגידו לעם את האמת. אל תצאו בסיסמאות ריקות מתוכן שהאדמה רועדת מעומס הלכלוך שנמצא בינה לבין השטיח.

כמי שמעניק ייעוץ עסקי לחברות קטנות חברות גדולות תמיד אני אומר, בואו נאמר את האמת ללקוחות, לספקים, לבנקים, לעולם. כי אין חזק יותר מהאמת.

הממשל חייב להיות ישיר עם העם, הממשל בימינו מציג תוצאות כלכליות ראוותניות בעוד עסקים, בעלי עסקים, חברות, קורסים מהנטל המוטל עליהם אם במיסים, אם בתנאים סוציאליים של העובדים, ואם בכלל במסחר עצמו שהוא קשה לכול עסק באשר הוא. זה לא מספיק לעשות 2 ימי עסקים קטנים זו חובה על הממשלה לבדוק מחדש את עול המיסים המוטלים ואולי חלוקת נטל יותר שווה בין סקטורים שונים במשק.

כאשר המציאות ברחוב לא פוגשת את הממשל בהצהרות שלו זו סיבה לחוסר אמון טוטאלי בממשל, וממשלה בטח ממשלת נתניהו החפצה בחיים ובמשילות בעם ישראל תוכל לעשות זאת טוב אם תכוון את דרכה נכונה. כלכלה היא תמיד לפני בטחון ולפני כול דבר כי רק כלכלה נכונה יכולה להניע גלגלי מדינה בדרך נכונה.

דורון עמית יועץ עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן