כיצד בוחרים יועץ עסקי

למה אני קורא ייעוץ עסקי.

בכלל בהגדרה נראה לי שהתואר הוא לא נכון.

נראה לי כי הכינוי יועץ עסקי לא מתאים כלל ועיקר לתפקיד האמיתי אותו צריך למלא היועץ.

למעשה שם התואר לא תואם בכלל לתפקיד המוגדר, זה לא מצב שיועץ  הוא רק מייעץ, יועצים יש הרבה, הרי כול חבר או מכר שלנו יכול לתת לנו ייעוץ, אבל בפועל התפקיד הוא ליווי של העסק או החברה בדרך מקצועית יד ביד עם בעלי העסק או מנכ"ל החבר.

כאשר אני  נאלץ להגדיר את  הגדרת התפקיד שלי המילה "יועץ" היא בעוכרי.

 הייתי מגדיר את תחום התפקיד ל : פיתוח עסקי, ליווי עסקי, הליכה בצעדים משותפים, תמיכה לעסק או לחברה, תמיכה בניהול העסק או החברה, הוצאת העסק מהבוץ בו הוא נמצא או מהקיפאון שהוא שרוי בו.

כ יועץ עסקי בעולם העסקים בתקופה הנוכחית לא נראה לי כי יועץ "כשמו כן הוא" אכן יכול להוביל עסק או חברה מעלה, התזה שלי אומרת שאם אני כמי שעוסק בפיתוח עסקי לא מעורב באופן אישי בעסק, לא חי אותו, לא נושם אותו, לא מעורה בין עובדיו, אזי כול התקבול שאקבל בעבור ייעוץ לא ייתן לעסק או לחברה תמורה עבור כספו.

וכאן כנראה כמה מכם ישאלו איך ניתן ללוות עסק ברמה אישית צמודה שהרי רבים הם לקוחותיו, ולכן לפי הקונספט שלי באופן אישי אני דואג לקבל פרויקטים מועטים לתקופה של 6 חודשים וזאת על מנת שאוכל לתת לכול עסק או חברה את מקסימום הזמן שלי על מנת, באמת להביא אותה ליישור, שגשוג, והצלחה.

לא, אני לא מאמין בניסים ונפלאות, אני מאמין בעבודה קשה על מנת להביא עסקים לישורת ולשגשוג, ויודע מהניסיון הרב שצברתי במהלך השנים כבעלים של חברות, כמעסיק של מאות עובדים, כמי שנטל עליו אחריות כבדה בקשר לעסקיו, שללא עזרה, תמיכה, ניסיון גם בעסק חדש, גם במיזם חדש וגם בעסק או חברה קיימת כי רק עבודה אינטנסיבית ועקשנות להטמעת היכולת המקצועית והניסיון שלי בניהול והובלה של עסקים וחברות יכולה להביא מזור לאותם לקוחות.

יש הרואים בכתיבתי "שחצנות" האמת שאני לא מרגיש כך, עומק הניסיון שלי וההבנה כי עסקים חייבים בולדוזרים על מנת לשרוד ולשגשג הם אלה שמניעים אותי לכתוב בהחלטיות שאולי יכולה להפחיד אנשים אבל למעשה המבין בעניין מיד יבחין כי מדובר בליווי עסקי עם תרומה ממשית לעסק ולחברה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן