כיצד בוחרים יועץ עסקי

למה אני קורא ייעוץ עסקי.

בכלל בהגדרה נראה לי שהתואר הוא לא נכון.

נראה לי כי הכינוי יועץ עסקי לא מתאים כלל ועיקר לתפקיד האמיתי אותו צריך למלא היועץ.

למעשה שם התואר לא תואם בכלל לתפקיד המוגדר, זה לא מצב שיועץ  הוא רק מייעץ, יועצים יש הרבה, הרי כול חבר או מכר שלנו יכול לתת לנו ייעוץ, אבל בפועל התפקיד הוא ליווי של העסק או החברה בדרך מקצועית יד ביד עם בעלי העסק או מנכ"ל החבר.

כאשר אני  נאלץ להגדיר את  הגדרת התפקיד שלי המילה "יועץ" היא בעוכרי.

 הייתי מגדיר את תחום התפקיד ל : פיתוח עסקי, ליווי עסקי, הליכה בצעדים משותפים, תמיכה לעסק או לחברה, תמיכה בניהול העסק או החברה, הוצאת העסק מהבוץ בו הוא נמצא או מהקיפאון שהוא שרוי בו.

כ יועץ עסקי בעולם העסקים בתקופה הנוכחית לא נראה לי כי יועץ "כשמו כן הוא" אכן יכול להוביל עסק או חברה מעלה, התזה שלי אומרת שאם אני כמי שעוסק בפיתוח עסקי לא מעורב באופן אישי בעסק, לא חי אותו, לא נושם אותו, לא מעורה בין עובדיו, אזי כול התקבול שאקבל בעבור ייעוץ לא ייתן לעסק או לחברה תמורה עבור כספו.

וכאן כנראה כמה מכם ישאלו איך ניתן ללוות עסק ברמה אישית צמודה שהרי רבים הם לקוחותיו, ולכן לפי הקונספט שלי באופן אישי אני דואג לקבל פרויקטים מועטים לתקופה של 6 חודשים וזאת על מנת שאוכל לתת לכול עסק או חברה את מקסימום הזמן שלי על מנת, באמת להביא אותה ליישור, שגשוג, והצלחה.

לא, אני לא מאמין בניסים ונפלאות, אני מאמין בעבודה קשה על מנת להביא עסקים לישורת ולשגשוג, ויודע מהניסיון הרב שצברתי במהלך השנים כבעלים של חברות, כמעסיק של מאות עובדים, כמי שנטל עליו אחריות כבדה בקשר לעסקיו, שללא עזרה, תמיכה, ניסיון גם בעסק חדש, גם במיזם חדש וגם בעסק או חברה קיימת כי רק עבודה אינטנסיבית ועקשנות להטמעת היכולת המקצועית והניסיון שלי בניהול והובלה של עסקים וחברות יכולה להביא מזור לאותם לקוחות.

יש הרואים בכתיבתי "שחצנות" האמת שאני לא מרגיש כך, עומק הניסיון שלי וההבנה כי עסקים חייבים בולדוזרים על מנת לשרוד ולשגשג הם אלה שמניעים אותי לכתוב בהחלטיות שאולי יכולה להפחיד אנשים אבל למעשה המבין בעניין מיד יבחין כי מדובר בליווי עסקי עם תרומה ממשית לעסק ולחברה.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן