כול תזוזה היא הוצאה

כול תזוזה היא הוצאה

עסקים לא הולכים!

לא מצליחים לעמוד ביעד המכירות?

יש נסיגה של מכירות ובמקביל ההוצאות השוטפות מרקיעות!

מה עושים, מה עוד פעם רצים לבנק, עוד פעם מחפשים הלוואת גישור, ואם כבר אין מאיין לקחת הלוואות או גישור, מה אז עושים. האמת שמניסיון שלי בעסקים ועם עסקים תמיד מוציאים מקום "לגרד" ממנו כסף! זה לא בדיוק הפתרון! אבל היצר ההישרדותי של העסק עושה הכול על מנת להשאיר את העסק נושם ומפמפם.

כמי שנותן ייעוץ עסקי וכיועץ עסקי בפועל אני ער לחשיבה של מרבית העסקים כי בשלב השפל במכירות, שהעסק מתחנן למזומנים, אז עולים כול מיני רעיונות עם מבעלי העסק, עם מהצוות המוביל את העסק, אם מיועצים חיצוניים לעסק, כאשר המסקנה אומרת "בואו נעשה גם את זה" "בואו נכניס עוד מוצר למכירה" "הנה אנו מכניסים עוד מכונה לייצור והיא תביע עלינו את המזור" "בואו נשקיע X על מנת שנוכל לקבל Y  בתוספת עוד חודש חודשיים" "אם לא נשקיע עכשיו לא יהיה לנו עוד שלושה ארבע חודשים" ואז אנו רואים עסקים שנכנסים לקדחתנות של קליטת פעילות נוספת, או הכנסת מוצר נוסף.

 ובכן קוראי, זאת טעות ענקית. ברגע שהעסק שלכם מפסיד, ומדובר על עסקים שהפרוטה לא מצויה בכיסם, או שניצלו את כול מסגרות האשראי הבנקאיות או החוץ בנקאיות, כול קליטה חדשה של מוצר או שירות אשר "אמור" להכניס כסף "בעתיד" או ב"בלתי נודע" או אפילו עם נערכה לו תוכנת עסקית הכי מדוקדקת שאפשר אסור לעשותה במצב העכשווי.

 האם לקחת הלוואה בכול מחיר

בעלי עסקים חייבים להפנים כי כול פעולה או תזוזה שהם עושים בעסק כמוה כהוצאת כסף מהקופה (קופה שאין בה כסף) ולכן הפעילות מרחיקה את העסק ממעקה הביטחון שלו ומאפשרת לו ליפול עוד יותר חזק ממה שהיה קיים בהתחלה, עסק אשר אין לו מקורות מימון וכבר נמצא במשבר תזרימי שסך המכירות שלו אינם מכסות את הפעילות השוטפת שלו ובטח את החזר ההלוואות השוטף שלו אסור לו בתכלית האיסור להישען על זרי דפנה עתידיים, כי במצב זה העסק עוד יותר מתדרדר ויוצר פערים בין ההכנסה שלו להוצאה.

 טעות אופטית היא החשיבה כי אם יתווסף במצב הזה שירות או מוצר נוסף אזי מכאן הפתרון לבעיות התזרים והרווח וההפסד, ההפך הוא הנכון, התזרים הוא זה שימשיך לפגוע בעסקים כאלה.

 עסקים במצב כזה צריכים לעשות "עצירה" להתאים את ההכנסה להוצאה, לתת לזה מספר חודשים לאיזון ואז אולי אם התפנה כסף לעשות ולבצע את תהליך קליטת המוצר או השירות הנוסף.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן