כול חברה או עסק חייב לעשות חשבון נפש

כול חברה או עסק חייב לעשות חשבון נפש

האמת שלא פעם ולא פעמיים אני כותב על הסטירה בין הדיווחים שאנו מקבלים משרי האוצר, הכלכלה ומשרד ראש הממשלה, לבין מה שקורה בפועל במשק הישראלי והסכנה בה הוא נמצא.

לעניין זה מצאתי לנכון לספר לכם על שיטת ניקוד הרייטינג המוצג בפנינו מדי יום ביומו ואשר הוא זה שקובע את עלויות הפרסום של המפרסמים בתוכניות המדורגות במדד וגם תורם לעוד יותר צפייה של צופים ע"פ הזרז שנקרא מדד הרייטינג. ובכן מסתבר כי את מדד הרייטינג קובעים אנשים ולא מה שהיינו רגילים מבחינה סטטיסטית מכשירים הנמצאים בבתי צופים וע"פ דגימה סטטיסטית מדד הרייטינג, דורג. מה שאומר שלא הצופים קובעים את המדד אלא אנשים כמוני או כמותכם המבינים יותר או מבינים פחות באיכויות של תכניות. (אני לא רוצה להצביע כאן ישירות על אינטרסים או שלמונים או אלף פרמטרים אחרים אשר יכולים להניע "אנשים" לפעול , זאת אני משאיר לדמיונכם.

למה טרחתי וכתבתי את כול הפסקה הקודמת, מאחר ו כ יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי אני עוקב בקנאות רבה על מה שקורה במשק הישראלי ונחשף לנתונים היוצאים מבתי המדרש של משרדי הממשלה ומוסדותיה השונים, נתונים אשר לא מנבאים בשורות טובות למשק הישראלי, ואני לא רוצה לעשות את ההבדלה בין המשק הישראלי למה שקורה בעולם המערבי.

שר האוצר שלנו בהחלט יכול להתגאות בנתון כי הגרעון הממשלתי ממשיך להצטמצם. אבל ונניח כי שיטת הדגימה של הגרעון בישראל מחושב נכון אזי המדינה תהיה עשירה אבל העסקים הקטנים, העסקים הבינוניים, וגם העסקים הגדולים ימשיכו להיות עניים ולצערי אפילו פושטי רגל כי הרי הנתון של גידול החברות בפשיטת רגל עומד היום על 33%.

יש לכם תחושה בבטן כי משהו לא בסדר בעסק

ובכן היכן הטעות, היכן הבעיה, כול איש עסקים מתחיל יודע כי כלכלה חזקה היא כלכלה שעושה ייצוא ומכניסה כסף זר למדינה, אם לוקחים רק את הנתון כי התעשייה בישראל פשטה רגל ועברה כולה לייבוא מוצרים מחו"ל או במקביל העברת קווי יצור לחו"ל נבין שאנו בבעיה, בישראל של היום שיש בה למעלה מ-8 מיליון תושבים רק 500 חברות מייצאות לחו"ל בהיקף כספי של קצת פחות מעשרה מיליון דולר, עובדה מדהימה שרק 12 מהחברות בין ה-חמש מאות אחראיות ל שלוש וחצי מיליון דולר, אפשר להכניס לתוכם את הפוספטים, את טבע (יצוא שהולך ופוחת) (ולא ידוע עם זה באשמת המדינה שלא תומכת יצואנים כמו אחיותיה בעולם המערבי או פשוט הכלכלה השבעה והגדושה) כאשר מדברים על ירידה בייצוא או ייצוא נמוך ניתן לדבר גם על אבטלה, פחות עבודה למיקור חוץ, ופחות כסף לאנשים לרכוש מוצרים אצל הסוחרים או בעלי העסקים. ההשלכה היא בדיוק כמו מגדל דומינו שמוצאים לו את האבן בשורה הראשונה.

יותר מזה, גם הייבוא לישראל בתחום ההשקעות לתעשייה ירד למחצית, מה שאומר כי תעשיה לא תתפתח כאן, וכתוצאה מזה גם לא יועסקו עובדים ובטח הייצוא לא יגדל.   

לסיכום המאמר על מנת שלא אלאה אתכם בנתונים וסטטיסטיקות מעייפות ומאכזבות חשוב לי לציין לבעלי העסקים אשר אולי חושבים כי אין כול קשר בין הייצוא, מיעוט ההשקעות בתעשייה, הקשר הוא "ענק" מאחר וכמו שציינתי, כאשר יש גשם הוא יורד על כולם, כאשר יש בצורת היא נמצאת אצל כולם ומורגשת אצל כולם, ולכן יעשו טוב עסקים וחברות אם יידעו בראש ובראשונה להתייעל, להתאים את עצמם למצב האמתי ולא להכרזות הבחירות של מנהיגנו שגם כך עמוסים בכול כך הרבה בעיות, ואם בעלי העסקים והחברות עייפו או שאין את הכישורים לנהל עסקים או לשווק בזמן הבצורת מוטב שייקחו עזרה הולמת שתוביל אותם בשבילים המפותלים אבל בביטחון מקסימלי. מה שאני קורא "רחוק מהגדר"   

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן