כולם צועקים "טבע" "טבע" ו"טבע" לא עונה

כולם צועקים "טבע" "טבע" ו"טבע" לא עונה

הצעקה הגדולה אוקטובר 2013 "טבע" והפיטורים!

ואוו איזה מתקפה, מכול כוון, מכול קשת פוליטית כזאת או אחרת! טבע מפטרת 5000 עובדים מתוכם 800 בישראל. אז היכן מתחיל ונגמר ההיגיון בסיפור הזה! ולמה אנו "רותחים" בגלל הפיטורים האלה, או יותר נכון למה אנו מתריסים כנגד חברה הנמצאת בישראל, משלמת סכומי מס נמוכים, נהנית ממענקים חסרי תקדים (טוב חסרי תקדים כי טבע חברה עולמית המרוויחה בשנה למעלה מ-5 מיליארד דולר! (לא קצת)

אז מי שנמצא בצד של טבע והאמת שאני די מצדיק אותו טוען "אנו חברה עסקית, מסחרית, המחויבת לפעול על פי מניעים עסקיים ושום דבר אחר לא צריך להנחות אותנו בהחלטות שלנו" האמת זה לכשעצמו נכון! שהרי מתחילת המשילות של ראש הממשלה הנוכחי גם בקדנציה הקודמת הראייה הכלכלית הייתה להפרטות, שוק חופשי, שוק קפיטליסטי, אם זה טוב או רע לאנושות יחליטו על כך ההיסטוריונים של עוד 200 שנה. כך שרק מסיבה זאת אין מה לבוא בטענות שחברה עסקית פועלת.

אהממה, חברת טבע קיבלה מענקים מהמדינה בסכום של למעלה מ-12 מיליארד דולר (לא לתפוס אותי במילה אם זה שקל או דולר) כול זאת על מנת שכספי ייצוא יכנסו למדינה ועובדים יהיו מועסקים בתעשייה. האמת מענק יפה, תנאים מצוינים, וכול זאת על מנת שלעובדים תהיה עבודה. שהרי חייבים לדאוג לעובדים לעבודה, והנה לנו חיבור של תרומה ענקית של המדינה לטבע כול זאת ללא תשלום מס כמעט למדינה, כן, יש תשלום מס, אבל זה של העובדים בתעשייה לא מרווחי החברה. וזה בסדר מבחינת יחסי הגומלין בין המדינה ליצואן הגדול במדינה כול עוד יש איזה סטטוסקוו בין הממשלה לחברה. כאשר זה מופר, ואכן 800 עובדים הולכים הביתה, כאן יש שבירה ולמדינה בהחלט יש מה לטעון כנגד החברה.

אבל זה מה שקורה בטבע, מה עם מה שקורה אצל 90% מהעסקים בישראל אשר יחד מייצרים תעסוקה ופרנסה פי הרבה יותר מאותם העובדים המועסקים בטבע, מה הם מקבלים, איזה מענקים או הנחות במיסוי מיסוי הם מקבלים, ומה עושים לעסק קטן אם חס וחלילה עבר איזה עברה, לא שילם בזמן מס, איחר בתשלום השכר, לא שילם ארנונה, או מס שלטים! נטפלים אליו כמו טפילים למה? כי אין ארגון אחד חזק ויציב שיכול לאחד את כול העסקים הקטנים, כול המדינה שלנו מתקיימת מעסקים קטנים, ממיסוי של משכורות בעסקים הקטנים, אבל, האמת, את מי זה מעניין, להצטלם עם מנכל פייס בוק, מנכל טבע, מנכל אורקל או אינטל ולהבטיח להם להעביר תעשיה לכאן "אולי גם כאן בחינם" האם לא מבינים ראשי הממשל בארץ ישראל כי חברות דואגות קודם כול לבעלי המניות שלהם ולא מחוברים לציונות?

 צריכים הלוואה אין בעיה 

כמי שנותן ייעוץ עסקי ועוסק כ יועץ עסקי מאד התלהבתי לראות במשרד הכלכלה את נפתלי בנט, במשרד האוצר את יאיר לפיד, וכראש ממשלה את מר בנימין נתניהו שהוא אלוף בכלכלה, אלוף ברטוריקה, אלוף בלהציג דברים והאמנתי שהצוות הזה בממשלה הזאת יעשה שינוי לעבר הכלכלה האמיתית של המדינה הלוא היא העסקים הקטנים! עד עכשיו לא זכיתי לראות משהו מרעיש מעבר לסתימת הפיות לעסקים הקטנים בהלוואות שעוד יותר מקשות עליהם, מה עם מענקים למשל? מה עם הקטנת אגרות ומיסים עקיפים, מה עם תשלום יותר נוח של מס מעסיקים, דמי ביטוח לאומי, ותשלום פנסיה לעובד (חלק המעביד) מה עם הורדת ריבית הפריים תוך מתן אפשרות לבנקים המסחריים לתת אשראי יותר זול לעסקים (תרגמו רק מה זה מענק של 12 מיליארד שקל או דולר לחברה אחת, כולל פטור ממיסים לחברה אחת, ותבינו איך מגזר יצרני ושירותים יוכל להתקיים ולשרוד אם משאבים אלה יופנו אליהם)

כמה שהייתי רוצה שיהיה שוויון, כמה הייתי רוצה שדור יחלוף והצעירים של היום יוכלו לעשות בדור הבא רפורמה המתאימה את עצמה למה שקורה היום.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן