כדאי שתחפשו לכם לפתוח עסק

חלום רע שמתגשם.

לא מזמן כתבתי מאמר בנושא העובדים השכירים במדינת ישראל – הביטחון הכלכלי בלהיות שכיר

עד כתיבת המאמר ההוא ועד היום יכולנו לראות כי מערכות גדולות רבות עוסקות בפיטורים מרצון של עובדים לדוגמה בנק הפועלים רק שהפעם מדברים על פיטורים של מתחת לגיל 40 שזה שיא הקרירה של אדם בחייו.

נכון שהחלק הארי של העובדים במדינת ישראל נמצא בשטח הציבורי קרי משרדי ממשלה, מוסדות ממשלה, עובדי רשויות מקומיות ודומיהם אשר משרתם מובטחת והבכירים שבינם מחוזרים ע"י השוק הפרטי ועל כל עזיבת "פיגורה" רצינית ממשרד ממשלתי כזה או אחר יש קופצים בשוק העסקי שרוצה לקלוט אותם.

לפיכך נשארנו עם כל העובדים במשק הפרטי אשר חווים היום את החרב המונפת מעל ראשם בהתייעלות של מוסדות או חברות גדולות, קחו את המערכת הבנקאית אשר הולכת ומצטמצמת כהכנה לתקופה חדשה בשטח הבנקאות (פינטק) והמשחררת עובדים בתנאים מיוחדים וכמות העובדים המשוחררים כמוה כסגירת סניפי בנקים על כל פינת רחוב.

גם בחברות אחרות נושא צמצום כוח האדם נמצא בראש מעייני הנהלות החברות מאחר וההוצאה הכספית על כל עובד כתוצאה מהרגולציה והתנאים הסוציאליים הנהוגים בישראל מעלים את עלות השכר גבוהה מבלי שהעובד ייהנה מכך.

ומכאן אני חוזר לנושא העצמאות של העובד.

החלפת הכותרת משכיר לעצמאי.

ניסיון לבסס את מעמדו של העובד במקצועו

זאת השאיפה, למרות שבתקופה זאת והתקופות שיבואו בהמשך לא מבטיחות לאף אחד מאתנו (גם לא לחברות הגדולות) בטחון כלכלי וכפי שנאמר בזאת אפך תאכל לחם הווה אומר שברוח התקופה תמיד נצטרך לחלום, להמציא, לחדש את עצמנו כל יום מחדש, ולהיות עם הראש למעלה כל הזמן. שום דבר לא יבוא לנו כמובן מאליו.

וכמי שעיסוקו בייעוץ עסקי בהקמת עסקים בפיתוח רעיונות של אנשים אני רואה היום את העולם העסקי כעולם של "מיקור חוץ" "האוטסורסינג" במקצועות האפשריים שהם גם טובים למעבידים ומצוינים לעובדים ויש בהם את היכולת להרוויח אפילו יותר כסף.

קראו: האם עדיף עובד שכיר

ראו, אני יודע שאצל שכירים רבים "עבודה כשכיר" נחשבת עבודה בטוחה. אבל באקלים העסקי הנוכחי חשיבה זאת מוטעית מהיסוד בדיוק כמו שהרכב בליסינג לא שלך והדירה במשכנתא לא שלך. ואין כאן שום השקעה לטווח ארוך: בליסינג ערך הרכב יורד ל-0 ובמשכנתא מי יודע מה יהיה עוד 30 שנה.

אך לדוגמה: אם תציעו לבוס שלכם בשיטה של אוטסורסינג דבר אשר יקטין למעביד או לבעל העסק "שגם לו האקלים העסקי העכשווי קשה" תהיה לו אפילו את היכולת להעלות את שכרכם יותר גבוה ולכם תהיה הזדמנות לתפוס עוד כמה לקוחות בתחומכם.

ולא רק במיקור חוץ אני מציע לכם למצוא את עתידכם אלה גם בקטגוריות חדשות ושונות המתפרצות אלינו מדי יום ביומו. אני יודע שהחברה הצעירים נתלים על ענף ההייטק והיו רוצים למצוא את עצמם באקסיט מופלע אבל לא כולם בתחום, ועד שיוצאים לאקסיט (אם בכלל) התהליך הוא ארוך, ולכן לחלום על אקסיט מותר אבל צריך להיות רציונאלי ולחשוב על הקרקע.

אותו דבר גם לבעלי עסקים וחברות החשיבה על התייעלות, הכנה למחיקת הקטגוריה, התחרות הנכנסת מהעולם הגלובלי, ההתערבות הטכנולוגית הפורצת לכל סקטור עסקי ומקטינה את ההכנסה לחברה ולא חסר דוגמאות: אתם מכירים היום הרבה סוכני נסיעות לחו"ל, אתם מכירים היום הרבה סוכני ביטוח? והרשימה ארוכה.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני חוזה כבר 40 שנה שינויים מטאורים של תהפוכות עולם התעסוקה והמגזר העסקי וזה רק הולך ומתקדם ומכריח אותנו להמציא את עצמנו כל יום מחדש כפי שנאמר

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום




מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

איך מבטיחים את התשלום מהלקוח/דרכי פעולה

הלקוח פשוט לא מאמין לנו

הלקוח פשוט לא מאמין לנו! רקע בשני העשורים האחרונים ההתנהגות וההבנה שלנו מאד השתנתה, אם זה בגלל הטכנולוגיה, אם זה בגלל הגלובליזציה, אם זה בגלל

דרכי פעולה ייחודיים לעסקים קטנים

מעבדות לחירות תעסוקתית

ליווי עסקי לעובד, בדרכו לעצמאי כיום, כאשר אנשים רבים נמצאים בביתם – אנשים רבים אינם תרים את הרחובות, ואינם רוכשים בדיוק את אותם שירותים ומוצרים

היועץ העסקי רוצה להיות שותף לכם

מה זה השטויות האלה? משבר נוראי ושמו "קורונה"

ממשקפיו של יועץ עסקי: מי יבין או יידע מה קורה בחדרי חדרים של קובעי המדיניות במשבר הנוראי הזה ששמו "קורונה" מי יכול בכלל לדעת מאיזו

עסקים בהתאוששות
דרכי פעולה ייחודיים לעסקים קטנים

איך עסקים מתארגנים אחרי מגפת הקורונה

בקצרה – התשובה לכך היא שיועץ עסקי מעניק תשובות, ומבט ציפור על עסק. ולכן – כאשר אנחנו נכנסים בחזרה, או לראשונה – לזירה העסקית, ואנחנו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!
רגע לפני שאתה מקבל החלטה

גם אתה כמו רבים אחרים ודאי שואל את עצמך, איך אוכל לדעת כי אני בוחר ביועץ העסקי המתאים לי ביותר, זה שבזכותו אוכל למנף את פעילותי העסקית ולהביא אותו אל פסגות ההצלחה הגבוהות ביותר?

התרשם מכתבות ומדריכים שנכתבו ע"י דורון עמית יועץ עסקי

דילוג לתוכן