כדאי שתחפשו לכם לפתוח עסק

חלום רע שמתגשם.

לא מזמן כתבתי מאמר בנושא העובדים השכירים במדינת ישראל – הביטחון הכלכלי בלהיות שכיר

עד כתיבת המאמר ההוא ועד היום יכולנו לראות כי מערכות גדולות רבות עוסקות בפיטורים מרצון של עובדים לדוגמה בנק הפועלים רק שהפעם מדברים על פיטורים של מתחת לגיל 40 שזה שיא הקרירה של אדם בחייו.

נכון שהחלק הארי של העובדים במדינת ישראל נמצא בשטח הציבורי קרי משרדי ממשלה, מוסדות ממשלה, עובדי רשויות מקומיות ודומיהם אשר משרתם מובטחת והבכירים שבינם מחוזרים ע"י השוק הפרטי ועל כל עזיבת "פיגורה" רצינית ממשרד ממשלתי כזה או אחר יש קופצים בשוק העסקי שרוצה לקלוט אותם.

לפיכך נשארנו עם כל העובדים במשק הפרטי אשר חווים היום את החרב המונפת מעל ראשם בהתייעלות של מוסדות או חברות גדולות, קחו את המערכת הבנקאית אשר הולכת ומצטמצמת כהכנה לתקופה חדשה בשטח הבנקאות (פינטק) והמשחררת עובדים בתנאים מיוחדים וכמות העובדים המשוחררים כמוה כסגירת סניפי בנקים על כל פינת רחוב.

גם בחברות אחרות נושא צמצום כוח האדם נמצא בראש מעייני הנהלות החברות מאחר וההוצאה הכספית על כל עובד כתוצאה מהרגולציה והתנאים הסוציאליים הנהוגים בישראל מעלים את עלות השכר גבוהה מבלי שהעובד ייהנה מכך.

ומכאן אני חוזר לנושא העצמאות של העובד.

החלפת הכותרת משכיר לעצמאי.

ניסיון לבסס את מעמדו של העובד במקצועו

זאת השאיפה, למרות שבתקופה זאת והתקופות שיבואו בהמשך לא מבטיחות לאף אחד מאתנו (גם לא לחברות הגדולות) בטחון כלכלי וכפי שנאמר בזאת אפך תאכל לחם הווה אומר שברוח התקופה תמיד נצטרך לחלום, להמציא, לחדש את עצמנו כל יום מחדש, ולהיות עם הראש למעלה כל הזמן. שום דבר לא יבוא לנו כמובן מאליו.

וכמי שעיסוקו בייעוץ עסקי בהקמת עסקים בפיתוח רעיונות של אנשים אני רואה היום את העולם העסקי כעולם של "מיקור חוץ" "האוטסורסינג" במקצועות האפשריים שהם גם טובים למעבידים ומצוינים לעובדים ויש בהם את היכולת להרוויח אפילו יותר כסף.

קראו: האם עדיף עובד שכיר

ראו, אני יודע שאצל שכירים רבים "עבודה כשכיר" נחשבת עבודה בטוחה. אבל באקלים העסקי הנוכחי חשיבה זאת מוטעית מהיסוד בדיוק כמו שהרכב בליסינג לא שלך והדירה במשכנתא לא שלך. ואין כאן שום השקעה לטווח ארוך: בליסינג ערך הרכב יורד ל-0 ובמשכנתא מי יודע מה יהיה עוד 30 שנה.

אך לדוגמה: אם תציעו לבוס שלכם בשיטה של אוטסורסינג דבר אשר יקטין למעביד או לבעל העסק "שגם לו האקלים העסקי העכשווי קשה" תהיה לו אפילו את היכולת להעלות את שכרכם יותר גבוה ולכם תהיה הזדמנות לתפוס עוד כמה לקוחות בתחומכם.

ולא רק במיקור חוץ אני מציע לכם למצוא את עתידכם אלה גם בקטגוריות חדשות ושונות המתפרצות אלינו מדי יום ביומו. אני יודע שהחברה הצעירים נתלים על ענף ההייטק והיו רוצים למצוא את עצמם באקסיט מופלע אבל לא כולם בתחום, ועד שיוצאים לאקסיט (אם בכלל) התהליך הוא ארוך, ולכן לחלום על אקסיט מותר אבל צריך להיות רציונאלי ולחשוב על הקרקע.

אותו דבר גם לבעלי עסקים וחברות החשיבה על התייעלות, הכנה למחיקת הקטגוריה, התחרות הנכנסת מהעולם הגלובלי, ההתערבות הטכנולוגית הפורצת לכל סקטור עסקי ומקטינה את ההכנסה לחברה ולא חסר דוגמאות: אתם מכירים היום הרבה סוכני נסיעות לחו"ל, אתם מכירים היום הרבה סוכני ביטוח? והרשימה ארוכה.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני חוזה כבר 40 שנה שינויים מטאורים של תהפוכות עולם התעסוקה והמגזר העסקי וזה רק הולך ומתקדם ומכריח אותנו להמציא את עצמנו כל יום מחדש כפי שנאמר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן