יש סיכן גבוהה שהשיק שאתה מקבל מהלקוח יחזור!

יש סיכן גבוהה שהשיק שאתה מקבל מהלקוח יחזור!

צר לי, צר לי עד מאד כי אני נאלץ חלק גודל מהמאמרים שאני כותב זה על בעיות נזילות וניהול בעיקר בעסקים וחברות בכול מגזרי המשק השונים.

הסטטיסטיקות המגיעות אלינו מבנק ישראל ומהמחלקה למחקר של כנסת ישראל בנוסף ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מעיבות עלינו ולמעשה משקפות את המצב האמיתי בו עסקים וחברות ברחבי הארץ נמצאים בהם.

אני רוצה להתייחס לעוד פרמטר חשוב בתחום העסקי ובמצב שנוצר במגזר העסקי עקב אמצעי תשלום לא בטוחים בהם משלמים לקוחות לספקים והכול כמעגל סובב לו. ספק מקבל שיק, השיק מועבר לספק אחר, הספק האחר מנקה את השיק ובבוא התאריך השיק חוזר! עכשיו צריך לחזור את כול הגלגול הזה אחורה עד להוציא את תשלום השיק שחזר ממי שנתן אותו, וזאת לאחר זמן רב שבאמצע הוא יצר חור בתזרים המזומנים אצל 4 ידיים.

תודו! ניהול עסק זה לא משימה קלה 

כ יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי הנתון המתקבל בימים אלה מבנק ישראל מגלה כי מתחילת שנת 2013 חזרו למעלה מ 1.65 מיליון שיקים בסכום אגדי של למעלה מ-15 מיליארד כן "מיליארד" שקל, דבר שפוגע בי, בך, בעסק, אצל הספק, הנזק בבנק, ועוד תחלואות המפריעות על התנהלות עסקית נכונה! רק בחודש יוני האחרון חזרו שיקים בסכום של למעלה מ-2.5 מיליארד שקל (חברה זה  המון כסף) ולחשוב שבתמורה לשיקים האלה ניתנו שירותים, סחורות, מוצרי ייבוא, ועוד.

כמות כזאת של שיקים חוזרים יכולה להפיל כלכלה, והיא אכן מפילה את החלש, את העסק הקטן, את העסק הבינוני וגם את העסקים הגדולים.

מהנתונים המועלים ע"י בנק ישראל ניתן שוב ללמוד כמו מנתונים אחרונים שהועלו חודשים קודם לכן כי "לאנשים אין כסף" כי "המכירות בנסיגה מתמדת" "אנשים מנסים להתחייב אך לא מצליחים לעמוד בהתחייבויות שלהם עקב ייקור המחייה, גידול תשלומי המשכנתא, הגנים, החשמל, המים, המזון, החוגים, הדלק וכול השאר וכפי שכבר אמרנו זה גלגל מסתובב שכול חזרה של שיק פוגע במספר עסקים בבת אחת.

כפתרון לנושא הציע בנק ישראל כי ידאג להעביר את התשלומים במזומן ובשיקים לתשלומים בכרטיסי אשראי, האמת שמבחינה אחת יש כאן בטחון מסוים למוכרים הם מקבלים את כספם בטוח, מצד שני יש כאן מקום לפגם כי שימוש בכרטיסי אשראי כרוך בעמלה גבוהה וריבית, ומי שלמעשה יתאשר מכול הסיפור יהיו אלה חברות כרטיסי האשראי.

כ יועץ אסטרטגי הייתי מנסה לפתור סוגיה זאת בהפחתת העמלות והריבית שגובות חברות כרטיסי האשראי תוך גידול המשתמשים בכרטיסי האשראי דבר שיקל על הצרכנים וישאיר רווח נאה בחברות כרטיסי האשראי.

להישאר במצב הזה כאשר למתן שיקים אין גבול, אין מסגרת, וכול אחד יכול לפזר שיקים איך שבה לו ולא פעם מתוך מרמה ועושק של ספקים תמימים שכול רצונם הוא למכור ולהתפרנס ממרכולתם לא יכול להמשך בטח במצב העסקי בו אנו נמצאים.

נכון, יש מספר מצומצם של חברות המבטח שיקים הניתנים ע"י לקוחות לספקיהם, אך המלצתי הכנה היא לקרוא את האותיות הקטנות בהסכמים שהם מחתימים את הלקוח ונראה לי שלאחר קריאת האותיות הקטנות יישאר המצב של סיכון לקיחת שיקים כאמצעי תשלום.

לפני שאתם מקבלים שיק על תסמכו על הבדיקה של בנק ישראל, היא לא רלוונטית למועד התאריך הנקוב בשיק.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן