יש לנו ללמוד מאמריקה בתחום הצרכנות

יש לנו ללמוד מאמריקה בתחום הצרכנות

האם יש לנו מה ללמוד על התנהגות הצרכנית בארצות הברית. כן והרבה!

מנתונים שפורסמו רק השבוע יולי 2012 הצפי  בארצות הברית לצמיחה היה בשיעור של 1.3%-1.5% ■ הוצאות הצרכנים עלו ב-1.5% בלבד, בהשוואה ל-2.4% ברבעון הראשון ■ המכירות הסופיות, ללא ייבוא ומלאים, נחתכו ל-1.2% בלבד ■ הצמיחה ברבעון הראשון עודכנה כלפי מעלה ל-.2% . אלה היו התוצאות העסקיות בארצות הברית מה שאומר שהאמריקאים צמצמו את פתיחת ארנקם לצריכה שוטפת.

אמריקה מאז ומעולם היתה ארץ אם תושבים מחושבים צרכנית. והיום כאשר האבטלה והאקלים הכלכלי הולך ומשפיע גם על מצב הרוח וגם על הכיס ברור הוא כי הנתונים שהצגתי כאן אכן מתגשמים.

ישראל, עדיין מדינה של סמוך, הכול יהיה בסדר, אל דאגה עברנו ימים יותר קשים, אתה תראה הכול יעבור עדיין הנושא הצרכני לא מורגש במלואו אף אל פי שאם נרצה או לא נרצה אנו חייבים להצטמצם בגלל הירידה בהכנסה בעסקים, והשחיקה בשכר אצל השכירים.

אך כמו שכבר הזכרתי הישראלים ממשיכים לרכוש רכבי יוקרה בליסינגים, לרכוש מוצרים בכרטיסי אשראי שיודעים לפנק ולפנק ולפנק, למצוא פתרונות בזכות הלואות בנקאיות או חוץ בנקאיות, מנפחים ומנפחים את הבלון. אין אצל הישראלים תרבות של חסכון או חשיבה לטווח ארוך כפי שיש באמריקה, למרות שהישראלים לומדים אבל לאט.

יעשו טוב לעצמם רוב בעלי העסקים בישראל שיעשו סטופ אחד גדול, ובדק ביית הגם שמצבם הכלכלי עכשיו טוב ואולי בזכות יכולתם להנות ממנעמי החיים כפי שמשיטים עלינו כול הגופים הפיננסים בנקים/חברות כרטיסי אשראי ומלווים חיצוניים.

דורון עמית – יועץ שיווק

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן