יש לנו ללמוד מאמריקה בתחום הצרכנות

יש לנו ללמוד מאמריקה בתחום הצרכנות

האם יש לנו מה ללמוד על התנהגות הצרכנית בארצות הברית. כן והרבה!

מנתונים שפורסמו רק השבוע יולי 2012 הצפי  בארצות הברית לצמיחה היה בשיעור של 1.3%-1.5% ■ הוצאות הצרכנים עלו ב-1.5% בלבד, בהשוואה ל-2.4% ברבעון הראשון ■ המכירות הסופיות, ללא ייבוא ומלאים, נחתכו ל-1.2% בלבד ■ הצמיחה ברבעון הראשון עודכנה כלפי מעלה ל-.2% . אלה היו התוצאות העסקיות בארצות הברית מה שאומר שהאמריקאים צמצמו את פתיחת ארנקם לצריכה שוטפת.

אמריקה מאז ומעולם היתה ארץ אם תושבים מחושבים צרכנית. והיום כאשר האבטלה והאקלים הכלכלי הולך ומשפיע גם על מצב הרוח וגם על הכיס ברור הוא כי הנתונים שהצגתי כאן אכן מתגשמים.

ישראל, עדיין מדינה של סמוך, הכול יהיה בסדר, אל דאגה עברנו ימים יותר קשים, אתה תראה הכול יעבור עדיין הנושא הצרכני לא מורגש במלואו אף אל פי שאם נרצה או לא נרצה אנו חייבים להצטמצם בגלל הירידה בהכנסה בעסקים, והשחיקה בשכר אצל השכירים.

אך כמו שכבר הזכרתי הישראלים ממשיכים לרכוש רכבי יוקרה בליסינגים, לרכוש מוצרים בכרטיסי אשראי שיודעים לפנק ולפנק ולפנק, למצוא פתרונות בזכות הלואות בנקאיות או חוץ בנקאיות, מנפחים ומנפחים את הבלון. אין אצל הישראלים תרבות של חסכון או חשיבה לטווח ארוך כפי שיש באמריקה, למרות שהישראלים לומדים אבל לאט.

יעשו טוב לעצמם רוב בעלי העסקים בישראל שיעשו סטופ אחד גדול, ובדק ביית הגם שמצבם הכלכלי עכשיו טוב ואולי בזכות יכולתם להנות ממנעמי החיים כפי שמשיטים עלינו כול הגופים הפיננסים בנקים/חברות כרטיסי אשראי ומלווים חיצוניים.

דורון עמית – יועץ שיווק

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן