יש לנו כתם בבנק אפשר להמשיך

יש לנו כתם בבנק אפשר להמשיך

1.000.000 אזרחים בישראל מסורבי אשראי.

לאותם 1.000.000 אזרחים יש אישה, ילדים, מה שאומר שמסורבי האשראי הם X 1.5

אז אם בישראל יש קרוב ל-900.000 אלף תושבים, נוריד ילדים, נוריד קשישים וזקנים המתפרנסים בדוחק מקצבאות הביטוח הלאומי (ולא מהווים כוח קניות משמעותי)

מה שאומר שכוח הקניה הפוטנציאלי שלנו עומד על 4.000.000 מיליון לקוחות.

אבל, והאבל הוא גדול:   

  1. אלפי אתרי קניות ב אינטרנט בכל העולם.
  2. השמיים הפתוחים לאלה היוצאים לקניות ברחבי העולם.
  1. רגולציה המטיבה עם יבוא אישי.
  2. רשתות ענק שנכנסות לשוק הישראלי
  3. מיקור חוץ בהודו, פקיסטן, ויאטם, סין, סרילנקה המייתרים עובדים ישראל.
  4. תחרות מטורפת של הורדת מחירים במסעדות, בשירותים ומה לא.

ועדיין יש 1.000.000 מסורבי אשראי פועל יוצא של תיקים עכשוויים בהוצל"פ או כאלה שסיימו את החובות שלהם אבל המערכת העסקית תזכור להם לעוד שנים את זה שהיו להם תיקים בהוצל"פ.

גופים פיננסיים אלה לא מפנימים כי המציאות העסקית השתנתה מקצה לקצה, מצד אחד הם לחצו את הלקוחות במתן הלוואות, מכל כוון, רק בכדי שיוכלו לגרוף את הרווחים הענקיים של גופי המימון כולל הבנקים, חברות כרטיסי האשראי, ההלוואות החוץ בנקאיות, הלוואות חברתיות והלוואות בשוק האפור. אפילו הועדה שישבה בחוקקה חוקים מקלים בהוצל"פ לחייבים תרצו את הרפורמה ב"מתקפת האשראי" שבעל העסק או האזרח הישראלי ספג.

"במאמר מוסגר" השוק הישראלי מייצר כל שנה עלייה של מאות אחוזים בפתיחת תיקים בהוצל"פ, בקצב הזה כאשר גם אדם שסגר את תיקיו בהוצל"פ נחשב מסורב ע"י הגופים הפיננסיים תוסיף להם את אלה שנכנסים : לבנקים לא יהיה למי למכור כספים ואז הם יחפשו בנרות איך לדחוף עוד הלוואות ללקוחות רגילים כאשר כתוצאה מזה גם הם יחנקו מההלוואות ולא יוכלו להחזיר "כי המציאות הכלכלית והעסקית אין מי שיודע לאן פניה"

קראו עוד איך מצליחים למכור

הרגולטור חייב להיכנס בסוגיה. 

למען כלכלה בריאה אנו צריכים עוד עסקים, עוד יזמים, עוד פעילות עסקית עוד המצאות ופטנטים, ואותם מסורבים בהווה ובעתיד יש להם הרבה מה לתרום למען מטרה זאת. מדינה מבוססת על העסקים הקטנים שלה ולא על העסקים הגדולים שמשלמים בין 0-5% מס, ומקבלים מענקים מהמדינה בעוד עסקים קטנים משלמים את המס המלא, התרומה שלהם לתל"ג היא גבוה והם מעסיקים את מרבית העובדים במשק.

בינתיים אני רואה שמפעלים מצליחים בישראל שקיבלו תמיכה מסיבית ממשלת ישראל נמכרים לסין, להודו, לארצות הברית ועוד, מפעלים חדשים לא מוקמים מעבר להייטק, עסקים קטנים קורסים 45 אלף רק בשנת 2017, והדבר היחידי שאני רואה שהמדינה עושה: "דוחפת עוד הלוואות בדמות הלוואה בערבות מדינה" שרק היא עצמה הביאה לקריסה של עסקים.

המפקחת על הבנקים ומשרדי האוצר חייבים להוריד הנחיות כי יש להתנהג לכאלה אשר קרסו והתרפאו שהם לא אנשים פושעים, גנבים, שודדים, רוצחים, אלה אנשים שכשלו עסקית וזה ממש לא היה קשה להיכשל עסקית בעשורים האחרונים.

כמו שהמדינה ביקשה באמצעות הרפורמה להביא אזרחים למסלול חזרה לחיים העסקיים יש לממשלה מכוח אחריותה על מוסדות המימון להציב קריטריונים שכן יחזירו אותם למסגרות האשראי למען פיתוח העסקים שהם רוצים לפתוח. ניתן להתנות זאת בכל מיני תנאים כמו לדוגמה מי שהיה לו תיק בהוצל"פ ושילם את חובו ילווה באמצעות יועץ עסקי לפיתוח העסק שבחר בשום שכל ובביטחון.

ראש ממשלת ישראל טוען בפני כל עם ועדה שאנו אומה של אנשים חכמים אז זאת לא תהיה בעיה ליצור מנגנונים יצירתיים.

בינתיים מי שהוא מסורב אשראי ובראשו פתיחה של עסק כדאי שיתייעץ אם יועץ עסקי וימצא פתרונות עד שהמדינה תתעשת. "ויש פתרונות"

אנא קראו המלצות נוספות

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן