הנה עוד שבוע מלחמה בעסק מגיע

הנה עוד שבוע מלחמה בעסק מגיע

מוצ"ש הארור.

יש כאלה מבעלי העסקים והחברות שמוצ"ש עושה להם פרפורים בבטן.

יש כאלה מבעלי העסקים והחברות שמוצ"ש מכריז בפניהם: "הנה עוד שבוע של מלחמה מחכה לי"

יש כאלה מבעלי העסקים שביום חמישי בצהריים נעלמו מעיני כול וזאת בכדי לעבור את חמישי למשוך בשישי (כי רבים לא עובדים בשישי) לעבור את השבת! אבל הנה מגיע יום ראשון והפרפורים בבטן מתחילים לפרפר כמו שעון טורדני המצלצל להעיר אותנו משנתנו העמוקה.

יש כאלה מבעלי העסקים שיודעים ומצפים ומחכים ליום הראשון לקבל את שיחת הטלפון מפקידת הבנק, או מנהלת תיק הלקוח בסניף או מאיזה ספק שלא קיבל את כספו בזמן.

ויש כאלה בעלי עסקים שהמחשבה על הטרדה וחוסר השקט ואי יכולת להתפנות ולקדם את העסק כבר ביום א מדירה או תדיר שינה מעיניהם גם הלילה.

 כן, זה עולמו של בעל העסקים או מנהל החברה בישראל, לא של כולם אבל אני מרשה לעצמי להכריז "רובם" אז איך חיים ככה, עד מתי, מה התקווה, מה הישועה, די נמאס לחיות עם המחשבות הטורדניות בנושא העובדים, תזרים המזומנים, הרשויות, התשלומים לאגרות, התשלום למע"מ, התשלום למקדמות, התשלום למוסדות, למשכורות, לספקים, לשכר הדירה ומה לא עוד!

 קראו כיצד מנהלים עסקים 

כמובן שעם עסק מצליח להרוויח חשבונאית, וכתוצאה מכך הוא מרוויח גם את הכסף שהוא צריך לשלם בעבור החזר ההלוואות ובמידה והכסף שלו לא נמצא רובו ככולו אצל אשראי הלקוחות דאגתו צריכה להיות פחותה, לא שעליו לא לדאוג, כי תמיד בעלי עסקים ומנהלי חברות דואגים מה יהיה מחרתיים, האם אצליח לשמור על ההכנסות, האם הלקוחות לא יזנחו וייעלמו לספק אחר, מי מבטיח לי שהקניין בחברה שרוכשת ממני ימשיך לעבוד ועוד יותר מזה איך אוכל לעמוד מול "המתאבד" במכרז הבא שבו אני זכיתי השנה! איך מתגברים על כול התסבוכת הזאת.

 ומכאן אני רוצה להרגיע אתכם ולהמליץ לכם מה לעשות על מנת לנהל את העסק ברמה כזאת שלא תשב על נשמתכם, שתקל עליכם, שלא תהיה מעמסה כול כך גדולה עליכם ובכלל קצת מרגוע לא יזיק לכם, כי כמה אפשר לדאוג, לחשוב, להיות בסיכון, לדמיין מה יקרה עם, מה אני יעשה עם הבנק, מה אני יעשה עם הספקים איך אצה מכול הבוכהלטריה הזאת.

אז מקום לחשיבה בסיסית זו התובנה הברורה "הכול עניין של ניהול" כן, זו לא קלישאה, הכול אפשרי, אבל הכול זה עניין של ניהול, איך שתנהל את העסק כך העסק יתנהל ויתנהג. ולא אמרתי כאן "ברגע שתנהל את העסק הכול יהיה בסדר" אני אומר ומכריז אם תדע לנהל את העסק כאן ועכשיו כבר אתה יוצר צעדים לאחר כך.

עסק חייב להתאים את ההכנסות שלו להוצאות שלו, זו תובנה מידית שבעל עסק חייב לעשות, גם אם זה כרוך בחיתוך בבשר החי, חובה על העסק להצדיק את קיומו ולאזן בין הכנסות לבין הוצאות.

עסק אסור שיבנה על העתיד ויכריז אקח איש מכירות, אמכור יותר, והבעיה תיפתר. ממש לא! עלות של איש מכירות עד שייצר הכנסות גבוהה לעסק, ולכן צריך לעשות שיקול רב עם באמת עלות תועלת כדאית במקרה הנ"ל.

פתרונות יצירתיים בקיום העסק יוצרים את החיות של העסק, העניין הוא להיות אמיצים ולקחת את ניהול העסק בידיים, למרות הקושי, למרות ההתמודדות היום יומית אשר לא מאפשרת להסתכל על העסק בצורה אובייקטיבית. והדרך העוקפת היא כמו שאמרו לי בזמנו שרציתי ללמוד את התפילה "עשה לך רב" אומר אני לכם באופן אובייקטיבי לחלוטין "עשו לכם מדריך ומלווה"  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן