יש בסדר, יש טוב, יש טוב מאד, ויש מצוין

יש בסדר, יש טוב, יש טוב מאד, ויש מצוין.

ואני מתכוון לסוגיה של יועץ עסקי!

כבר הגענו להבנה כי עסקים "בוודאי" בתחילת דרכם, "בוודאי" כאשר רצונם לנסוק וברור כאשר יש קשיים בעסק הנובעים מניהול לא תקין, עייפות החומר, התעסקות במוצר או בשירות ולא בניהול, חייבים יועץ עסקי.

כפי שמצטייר אצל אנשים בתודעה הרי שיועץ עסקי צריך שיהיה כלכלן, צריך שבאתר האינטרנט שלו יהיו ממליצים כאלה ואחרים, צריך שתהיה לו את היכולת לנווט בעולם העסקים וכול הנושק לו, כאשר מדובר על יועץ היודע מה הוא עושה.

האמת שלא כך אני רואה את הדברים, אני חושב שהתובנה המתבקשת מתפקיד של היועץ שהגדרתי כאן היא תובנה סטנדרטית ואין לה שום קשר עם המציאות העסקית "העכשווית". מודלים כלכליים כאלה ואחרים ממזמן עברו את זמנם ואין להם אחיזה במציאות בדיוק כמו שלא הייתה אחיזה במציאות למסקנות הכלכלנים הגדולים בעולם שניבאו הצלחה, שגשוג, ובנו הרים וגבעות שבסוף היום ריסקו חברות מדינות ומעצמות.

 בעיני התעסקות בתחום ה ייעוץ העסקי אין לה כול קשר ועניין לתחום המספרים (שהרי מספרים זה מספרים) אפשר לכתוב אותם בדוחות אקסל ארוכים ואפשר לחשב אותם על נייר טואלט ומחשבון ולהגיע לאותה תוצאה! את המספרים אנשים יוצרים, הפעילות העסקית יוצרת, לחיוב או לשלילה, ומי שלמעשה יכול לבוא לידי ביטוי בעשייה, ביצירה, במעשה, בחשיבה, בקריאטיביות, בלהמציא את עצמך מחדש כול יום, בלהיות שונה זה רק יועץ עסקי מצוין ולא ייעוץ עסקי טוב.

כן, אנשים ובעלי עסקים לא מסוגלים להכיל כי ייעוץ עסקי יצא ממזמן מתחום המספרים, האקסלים, המודלים הכלכליים, המודלים השיווקיים והפך להיות לוליינות לשמה! בכדי להניע עסק היום להישרדות והצלחה המוח היצירתי של היועץ העסקי שנולד מתוך העשייה, הפיתול, הגמישות הוא המודל של היועץ העסקי העכשווי בעולם הזה כאן ועכשיו.

תודו! ניהול עסק זה לא משימה קלה 

אנשים לצערי לא יודעים לבנות את ההבדל במוחם, קשה להם להבין מה מחבר את תחום העסקים, תחום המשחק, תחום הפסיכולוגיה, יכולת האלתור, הדמיון והניסיון, להצלחה בעולם העסקים, אנשים עדיין מתייחסים לייעוץ עסקי כאל אוטוריטה מספרית שהיא זאת שקובעת את המהלכים בעסק.

כפי שאמרתי ההבדל בין הטוב למצוין הוא רחוק, רחוק עד כדי כך שאנשים לא מפנימים ולא מעכלים את השינוי והשונה, אנשים מודדים יועצים עסקיים על פי פרמטרים "לא נכונים" "לא עכשוויים" לפעמית הם מסתכלים ובוחנים לא במקומות הנכונים, ואת זה מאד קשה להסביר לאנשים בכול קשת הגילים ויותר נכון כאלה שרוצים לפתוח עסקים, רוצים להצליח, רוצים להתקרב לנקודת ההצלחה כמה שיותר מהר, וחושבים כי הייעוץ העסקי הקונסרבטיבי הוא זה שיוביל אותם לשם.

ובכן חברי אם טועים. הקונסרבטיביות לא תוביל לשום מקום שיש בו הישרדות או הצלחה, הקונסרבטיביות בעולם החדש של היום תיקח עסקים למטה ולא תמצא את מה שנדרש מיועץ עסקי עכשווי לתקופה!

 לא, אין זה סוד, שהעולם העסקי שינה את פניו לבלי הכר, אין זה סוד שהקיום וההישרדות תלויים בכמה תהיה שונה, אחר, ומיוחד, ואת זה לא יכול להביא יועץ עסקי מהאסכולה הישנה בדרגה של טוב את זה יכול להביא יועץ עסקי "מצוין" ועם תשאלו אותי איך בוחנים מצוינות, אני מבטיח לכם שבפגישה אישית המוח ההישרדותי שלכם כבר יגלה לכם!. 

כותב המאמר: דורון עמית מבכירי היועצים בארץ

רוצה ללמוד מדורון עוד? לחץ פה לכניסה לאתר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן