יש בסדר, יש טוב, יש טוב מאד, ויש מצוין

יש בסדר, יש טוב, יש טוב מאד, ויש מצוין.

ואני מתכוון לסוגיה של יועץ עסקי!

כבר הגענו להבנה כי עסקים "בוודאי" בתחילת דרכם, "בוודאי" כאשר רצונם לנסוק וברור כאשר יש קשיים בעסק הנובעים מניהול לא תקין, עייפות החומר, התעסקות במוצר או בשירות ולא בניהול, חייבים יועץ עסקי.

כפי שמצטייר אצל אנשים בתודעה הרי שיועץ עסקי צריך שיהיה כלכלן, צריך שבאתר האינטרנט שלו יהיו ממליצים כאלה ואחרים, צריך שתהיה לו את היכולת לנווט בעולם העסקים וכול הנושק לו, כאשר מדובר על יועץ היודע מה הוא עושה.

האמת שלא כך אני רואה את הדברים, אני חושב שהתובנה המתבקשת מתפקיד של היועץ שהגדרתי כאן היא תובנה סטנדרטית ואין לה שום קשר עם המציאות העסקית "העכשווית". מודלים כלכליים כאלה ואחרים ממזמן עברו את זמנם ואין להם אחיזה במציאות בדיוק כמו שלא הייתה אחיזה במציאות למסקנות הכלכלנים הגדולים בעולם שניבאו הצלחה, שגשוג, ובנו הרים וגבעות שבסוף היום ריסקו חברות מדינות ומעצמות.

 בעיני התעסקות בתחום ה ייעוץ העסקי אין לה כול קשר ועניין לתחום המספרים (שהרי מספרים זה מספרים) אפשר לכתוב אותם בדוחות אקסל ארוכים ואפשר לחשב אותם על נייר טואלט ומחשבון ולהגיע לאותה תוצאה! את המספרים אנשים יוצרים, הפעילות העסקית יוצרת, לחיוב או לשלילה, ומי שלמעשה יכול לבוא לידי ביטוי בעשייה, ביצירה, במעשה, בחשיבה, בקריאטיביות, בלהמציא את עצמך מחדש כול יום, בלהיות שונה זה רק יועץ עסקי מצוין ולא ייעוץ עסקי טוב.

כן, אנשים ובעלי עסקים לא מסוגלים להכיל כי ייעוץ עסקי יצא ממזמן מתחום המספרים, האקסלים, המודלים הכלכליים, המודלים השיווקיים והפך להיות לוליינות לשמה! בכדי להניע עסק היום להישרדות והצלחה המוח היצירתי של היועץ העסקי שנולד מתוך העשייה, הפיתול, הגמישות הוא המודל של היועץ העסקי העכשווי בעולם הזה כאן ועכשיו.

תודו! ניהול עסק זה לא משימה קלה 

אנשים לצערי לא יודעים לבנות את ההבדל במוחם, קשה להם להבין מה מחבר את תחום העסקים, תחום המשחק, תחום הפסיכולוגיה, יכולת האלתור, הדמיון והניסיון, להצלחה בעולם העסקים, אנשים עדיין מתייחסים לייעוץ עסקי כאל אוטוריטה מספרית שהיא זאת שקובעת את המהלכים בעסק.

כפי שאמרתי ההבדל בין הטוב למצוין הוא רחוק, רחוק עד כדי כך שאנשים לא מפנימים ולא מעכלים את השינוי והשונה, אנשים מודדים יועצים עסקיים על פי פרמטרים "לא נכונים" "לא עכשוויים" לפעמית הם מסתכלים ובוחנים לא במקומות הנכונים, ואת זה מאד קשה להסביר לאנשים בכול קשת הגילים ויותר נכון כאלה שרוצים לפתוח עסקים, רוצים להצליח, רוצים להתקרב לנקודת ההצלחה כמה שיותר מהר, וחושבים כי הייעוץ העסקי הקונסרבטיבי הוא זה שיוביל אותם לשם.

ובכן חברי אם טועים. הקונסרבטיביות לא תוביל לשום מקום שיש בו הישרדות או הצלחה, הקונסרבטיביות בעולם החדש של היום תיקח עסקים למטה ולא תמצא את מה שנדרש מיועץ עסקי עכשווי לתקופה!

 לא, אין זה סוד, שהעולם העסקי שינה את פניו לבלי הכר, אין זה סוד שהקיום וההישרדות תלויים בכמה תהיה שונה, אחר, ומיוחד, ואת זה לא יכול להביא יועץ עסקי מהאסכולה הישנה בדרגה של טוב את זה יכול להביא יועץ עסקי "מצוין" ועם תשאלו אותי איך בוחנים מצוינות, אני מבטיח לכם שבפגישה אישית המוח ההישרדותי שלכם כבר יגלה לכם!. 

כותב המאמר: דורון עמית מבכירי היועצים בארץ

רוצה ללמוד מדורון עוד? לחץ פה לכניסה לאתר

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן