ירידה במגזר העסקי באילת

ירידה במגזר העסקי באילת

מה עובר על העיר אילת

מה קורה לעיר שאנו כול כך אוהבים

מדוע תיירים מדירים את רגלם מהעיר

ומדוע עסקים קורסים בעיר אילת 

כול זה בגלל רמת מחירים מאד גבוהה של האירוח והמסחר בעיר הדרומית.

הסטטיסטיקה מראה כי למעלה מ-3 מיליארד שקל בשנה מוציאים התיירים בעיר אילת. בנוסף ל-2.8 מיליארד שקל שמוציאים תושבי העיר אילת על קניות ובילוי. 

לאור הטלטלה העסקית שעוברת העיר עולה כי חלה ירידה של 18W% בפדיון לעומת השנה הקודמת, יותר חמור מזה הוא הירידה הדרסטית בפדיון של הקניון מס 1 בישראל הלוא הוא קניון מול הים והעסקים הסמוכים לאזור הטיילת. 

כאשר התיירות הישראלית עוברת לאירופה, מזרח אירופה, האיים הקרובים אזי הנפילה הגדולה ביותר מורגשת בקרב בתי המלון בעיר אילת כאשר פחות תיירות מקומית נכנסת לעיר. 

למעשה, למרות שאילת נטולת מע"מ יוקר המחייה בעיר לתושבים ובטח לתיירים הוא גבוהה מאד וזה מתחיל בהגעה לעיר, הלינה היקרה, האטרקציות היקרות, המוניות, המסעדות, הכול יקר ויקר עד מאד (בהשוואה למקומות נופש אחרים בעולם עוברי הדיוטי פרי בשדות התעופה) 

נתון חשוב נוסף הוא ריבוי העסקים באילת, אילת הינה עיר שהתרבות העסקים בה (כמובן ביחס לאוכלוסייה ולתיירות הנכנסת) גבוהה פי עשרות מונים ממה שבאמת צריך להיות ומותאם לאוכלוסייה או למבקרים בה, אך למרות ריבוי זה עדיין לא נוצרה תחרות של הורדת מחירים ולכן אחוז הפדיונות רק יורד פר כול עסק ועסק. 

בעיר אילת חיים 61 אלף תושבים, מתוכם מספר לא מבוטל של מהגרים, 

למעשה מה שיכול להציל את העיר אילת היא אותה תוכנית או מדיניות שנהגה העיר לאס ווגאס בנבדה שבארצות הברית אשר כינסה לתוכה קזינו, אולמות קונגרסים, תערוכות בינלאומיות (וכאן הבדידות האזורית של ישראל ללא גבולות פתוחים מסביב עומדים לה לרועץ) ולכן פרנסי העיר והמדינה יהיו חייבים לשקול כיצד ניתן להביא את העיר אילת לעיר אטרקטיבית לתיירות חוץ ופנים כאחד בד בבד עם גידול האוכלוסייה המקומית. 

ישראלים מאד אוהבים את העיר אילת, ולאחרונה היא נכבשה ע"י בני נוער בגיל הצעיר העושים שם את חופשותיהם ולא באלגנטיות (בהמעטה) יחשבו שוב פרנסי העיר כיצד להפוך את אילת חזרה למקום שבו היתה בעשורים הקודמים 

לגבי העסקים בעיר, היה מוטב כי יפעלו על מנת למצוא את נקודת התורפה ושברון לב הלקוחות כיצד להביא אותם לעסקם מבלי לסחוט את כספם ועדיין להרויח מבואם. 

חייבים לשמוע עוד איך מבדלים עסקים באילת

התקשרו לדורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן