העסקים מחזקים את הרשויות המקומיות

העסקים מחזקים את הרשויות המקומיות

יוצא המרצע מהשק

זה חודשים על גבי חודשים שאני כותב מעל במה זאת את הקשיים אותם עוברים עסקים קטנים, בינוניים, ואפילו גדולים, קשיים אמיתיים הנובעים מהשפע, מההיצע, מהתחרות, מהאגרות הממשלתיות, מהארנונה, ממס השלטים, מתשלומי המס, מעלות העסקת עובדים והסוציאליות שלהם, על כך שכול עסק שלא מעביר לממשלה את תשלום המע"מ, או את הפנסיה לעובדים הוא בחזקת עבריין פלילי, וכ"ד.

 כ יועץ עסקי הפתרון שנמצא לעסקים הקטנים היה בדמות הלוואות אשר חלקם אובטח בחסות המדינה, ואשר חולקו לעסקים רבים במשק הישראלי בשנים האחרונות, כול כך הרבה חולקו שיש בנקים שהכסף למטרה זאת נגמר!

 הלוואות בערבות מדינה 

מה למעשה עשתה הממשלה, הוסיפה לבעלי העסקים עוד הלוואה אשר יצטרכו להתמודד איתה, והרי אנחנו יודעים כי רוב ההלוואות נלקחו לכיסוי תזרים המזומנים, לתשלום חובות לספקים, למחזור הלוואות קודמות, לכיסוי המכירות שהלכו והצטמצמו ולמעשה העסקים נשארו בלי המימון לתוכנית ההשקעה שהגישו לקרן בערבות מדינה, השקעה אשר במקור הייתה אמורה להכניס עוד כסף לעסק גם לכיסוי ההלוואה, ועם חור בתזרים של עוד 10 אלפי ₪ בחודש החזר ההלוואה. כמה עסקים בדרך לקריסה בעקבות מדיניות זאת ניתן לדעת אבל נתונים אלה יוצגו יותר מאוחר.

 והנה, באה לה ראש עירית נתניה המייצגת לדעתי את מרבית העיריות במדינת ישראל ואומרת "תושבים הם הפסד לרשות מקומית, העסקים הם אלה שמאזנים את מצבה הכספי" ואני מאמין לגברת פיירברג ראש עירית נתניה, כי העסקים מרגישים טוב טוב את נחת זרוע השלטון המקומי בתשלום האגרות, הארנונה ומס השלטים.

 כמי שנותן ייעוץ עסקי השאלה שאני שואל במשך חודשים עד שנים "מדוע שהעיריות לא יקחו הלוואות בערבות מדינה" ולסוחרים, לעסקים הקטנים הבינוניים והגדולים יורידו את נטל הארנונה, נטל מיסי השילוט, נטל עלות הרישיונות למינם במקום לדחוף להם הלוואות "חונקות" שיגמרו אותם סופית. האם אנחנו הולכים למציאות שהמעסיק הגדול במדינת ישראל וזה שמייצר כמעט מחצית מהתוצר הלאומי יתרסק יישבר ויקרוס. האם מפעל כמו אינטל או סניפי הבנקים למינם או טבע ואחרים ענקיים משלמים את הארנונה שמשלמים העסקים הקטנים! האם מישהו נתן פעם את הדעת.

 לזה אני קורא "כסילות" יותר מזה, לא ניתן לבקש משר שרק עכשיו נכנס לתפקידו לבצע תיקונים של 50 שנה, אך לדעתי בפני שר הכלכלה השר בנט עומדת האופציה לשנות דרמטית את החלמאות שקיימת בתחום זה שנים רבות, אני לא מצפה שיעשה זאת כבר בחודשים הראשונים לכהונה שלו, אבל אני מקווה כי בתכנון השנתי שלו הסאגה הזאת של הכסילות כלפי העסקים הקטנים הבינוניים והגדולים תשתנה עד לבלי הכר!

 בכול מדינה אירופאית מפותחת מקבל המגזר של העסקים הקטנים תשומת לב מרובה, ולא דוחפים לה הלוואות בערבות מדינה בכדי שייחנקו וימותו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן