ייעוץ עסקי שעובד

קשה מאד לבעלי עסקים ומנהלי חברות את התמונה הכוללת אותו יכול להביא יועץ עסקי "מומחה" לעסק או לחברה בניהולם.

למעשה יש אנשי עסקים התוחמים את גזרות הייעוץ בתחום הכלכלי, במימון, בנקים, תוכנית עסקית ושיווק ומכירות, אך למעשה זה לא הכי נכון.

אתם מכירים את זה שמתחיל יום ואתם ממוקדים עשייה בתחום מסוים אבל העשייה מגלגלת את פני הדברים לנושאים שבכלל לא חשבתם עליהם כי הם יהיו מבין משימות היום וכך אתם נגררים מנושא לנושא מבעיה לבעיה ומבעיה לפתרון.

אותו דבר אצל היועץ העסקי, אתם מזמינים יועץ על מנת שיפתור סוגיה קשה כרגע בעסק/חברה ולמעשה תוך כדי עשייה עולות עוד מאות בעיות, שאילתות, כיוונים, שבכלל לא חשבתם עליהם כאשר הזמנתם את היועץ לפתרון סוגיה אחת.

זאת הדינמיקה של החיים ולכן מיהו היועץ האולטימטיבי שיגרום לכם השתאות והפתעה כאשר יענה למגוון רחב של נושאים בתחום העיסוק שלכם.

לדעתי ולניסיוני יועץ כזה חייב להגיע מהשטח, מהעשייה, מהמקום שהוא עצמו התנסה במגוון תחומי עשייה והם היו בבעלותו, לא יועץ שהיה מנכ"ל שכיר וכול סודות החברה נשמרו אצל הבעלים, ובטח לא יועץ כלכלי שגמר אקדמיה ומתמצא נפלא בחישובים ובפרסומים ובהערת אגב שמענו את .פרופסור בן ברנקיני נגיד הבנק הפדראלי של אמריקה הקובע כי" כלכלה מתקשה לחזות את העתיד, כלכלה היא תחום חשיבה מורכב ביותר והיא מעולה כדי להסביר לקובעי המדיניות מדוע החלטות שנעשו בעבר היו שגויות…בשביל העתיד היא לא כול כך מוצלחת (.THEMARKER 19-10-13)"

רבים מנסים את מזלם כ יועצים עסקיים (זה הפך להיות מקצוע ברירת המחדל של פנסיונרים, שרלטנים, ממציאי שיטות ה 7 שלבים או שש שלבים וכ"ד ולכן רבים מבעלי העסקים/החברות מביעים אכזבה מתחום פרוץ זה אך שמדובר על ייעוץ עסקי חייבים אבל חייבים להבין כי תוצאה טובה וברוכה תצא רק מיועץ שלקח עליו את התחום אחרי שהוא עצמו היה מעבר לרחוב.

ניהול זאת אומנות 

למרות המאמרים הרבים שכתבתי בנושא כאשר אני יוצא בהצהרה ש"הלוואי היה לי את מי שאני" אני שלם עם העשייה שלי ונהנה לראות את מקבלי השירות על ידי מופתעים כול יום מחדש.

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו