ייעוץ עסקי שעובד למענך

ייעוץ עסקי שעובד למענך

אז איך נבריא את העסק

או יותר נכון איך נקיים את העסק לעבודה שוטפת.

ברור לכולם כאשר אדם עוסק בתחום מסוים אזי הוא מתעמק במה שקורה אצל קולגות המציעים את אותה מרכולת בסקטור שהוא מציע.

ממעוף הציפור כאשר אני עובר בין הכתובים באתרים הקולגיאליים אני לא מוצא משהו שזורק אותי רחוק מתחום האקדמיה, מתחום מנהל העסקים, ותחום  החשבונאות רוב הכתובים מבוססים על התחומים האקדמאיים ועל כל מיני שיטות המקוטלגים "במספרים" כמו שמונה השיטות להצלחת העסק" או "אנחנו נלמד אותך לכתוב תכנית עסקית מוצלחת" או "תכניות פעולה שיתאימו לעסק שלך" ועוד כאלה וכאלה.

ראשית, נאמר, שגם מועצת המנהלים של העסקים הגדולים ביותר בישראל לא יכולים לתכנן מהלכים מעבר ליום המחרת, גם מיטב הכלכלנים הטובים בעולם לא יכולים לחזות מהלכים עתידיים והדוגמאות לאי יכולת זאת מתגלה לעניינו חדשות לבקרים, "הדוגמה הטובה ביותר קרתה לא מזמן שרבים לא האמינו כי נשיא ארצות הברית הנוכחי הוא זה שיהיה נשיא העולם החופשי" ומה שאני מתכוון שהתהפוכות, הגלובליזציה, אסיה, השווקים המתפתחים, הקטגוריות המתהפכות והעולם העסקי משנה ומשתנה מיום ליום מה שלא מחזיק אסטרטגיות ותוכניות לאורך זמן (ושוב עשינו ניסיון שעלה לנו כסף ולא הגענו לשום מקום)

עוד באתר מבחר מאמרים בתחום העסקים

כהערת ביניים חשוב לי להדגיש כי חברות ענק לא נעזרים בכאלה שעוזרים לחברות ועסקים קטנים ובינוניים ומה שמתאים לחברות הגדולות מסתבר לא מתאים לעסקים קטנים ובינוניים (ואני מתכוון על עיקר העסק שהוא "מכירות") חברות ענק יש להם את הכוח הפרסומי והיכולת להביא לקוחות רבים כאשר עומדים לרשותם אמצעי המדיה המרכזיים ואילו חברות ועסקים רבים אין להם את האפשרות להביא לקוחות כמו החברות הגדולות ומכאן בה הקושי של העסקים הקטנים והבינוניים להגדיל את מערך המכירות שלהם באמצעים הקונבנציונליים הקיימים.

אני לא כותב את מה שאני כותב ברמה גורפת, אני מצביע על נקודה שהיא לא קיימת והיא לא אפשרית לאורך זמן.

אם כן אז מה עושים

שהרי חברות ועסקים חפצים חיים:

  1. הדרכת מנהלים לא צריכה להיות ע"פ יעדים קבועים מראש (אם לא ניתן לחזות את המחר איך ניתן לחזות את השנה?)
  2. הדרכת מנהלים וליווי העסק צריך ללכת "עקב בצד אגודל" תוך בחינת ה"שדה" העסקי מדי יום ביומו.
  3. עסקים לא צריכים לחשוב ב"גדול" בפרט לא עסקים חדשים.
  4. עסקים חדשים צריכים להסתכל על המטרה אבל להגיע אליה בדיוק כמו בשיטה של ממשלה המחליטה להעלות את שכר המינימום "בפעימות"
  5. תמיד תזכרו כל ייעוץ שתיקחו האחריות היא עליכם ולכן אסור לכם להיות מובלים ע"י היועץ לשאיפתו להביא את העסק לשלמות במכה אחת.
  6. מכירות הם לב העסק, בשנה האחרונה קמו חברות ועסקים המבטיחים פרסום במדיה האינטרנטית אם הצלחה בדוקה! עצרו! זה לא מדויק! יש דרכים אחרות למכור יותר ולהגיע לקהלים נוספים.
  7. מצאתי כי לאחרונה קמו הרבה מאד "יועצים עסקיים" כאשר הם עובדים כ-פרילנסרים אצל בעלי אתרים.
  8. בדקו מי היועץ, מה הרקע, מה עשה, האם הוא מגיע מתחום החשבונאות (לא טוב) האם יש לו ניסיון כעצמאי, כאחד שניהל עסקים בכספו שלו או שהיה שכיר בחברה, כל הפרמטרים האלה חשובים עד מאד דווקא שמדובר במקצוע אשר אין עליו פיקוח או לא מוגדר באקדמיה "יועץ עסקי טוב הוא כזה שעשה לבד לביתו בתחום העסקים"

לסיכום

ייעוץ עסקי הוא פרמטר מאד חשוב היום בהישרדות והתקדמות של חברה, כמו בכל מקצוע יש טובים, יש מנוסים, אבל יש כאלה שמחפשים פרנסה לעת זקנה או  צעירים שלא מוצאים את מקומם לאחר עשיית תואר כזה או אחר. תנו לחושים שלכם ולאינטואיציה שלכם להבין את המטריה ולבחור את הנכון והאמיתי עבורכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן