ייעוץ עסקי שעובד למענך

ייעוץ עסקי שעובד למענך

אז איך נבריא את העסק

או יותר נכון איך נקיים את העסק לעבודה שוטפת.

ברור לכולם כאשר אדם עוסק בתחום מסוים אזי הוא מתעמק במה שקורה אצל קולגות המציעים את אותה מרכולת בסקטור שהוא מציע.

ממעוף הציפור כאשר אני עובר בין הכתובים באתרים הקולגיאליים אני לא מוצא משהו שזורק אותי רחוק מתחום האקדמיה, מתחום מנהל העסקים, ותחום  החשבונאות רוב הכתובים מבוססים על התחומים האקדמאיים ועל כל מיני שיטות המקוטלגים "במספרים" כמו שמונה השיטות להצלחת העסק" או "אנחנו נלמד אותך לכתוב תכנית עסקית מוצלחת" או "תכניות פעולה שיתאימו לעסק שלך" ועוד כאלה וכאלה.

ראשית, נאמר, שגם מועצת המנהלים של העסקים הגדולים ביותר בישראל לא יכולים לתכנן מהלכים מעבר ליום המחרת, גם מיטב הכלכלנים הטובים בעולם לא יכולים לחזות מהלכים עתידיים והדוגמאות לאי יכולת זאת מתגלה לעניינו חדשות לבקרים, "הדוגמה הטובה ביותר קרתה לא מזמן שרבים לא האמינו כי נשיא ארצות הברית הנוכחי הוא זה שיהיה נשיא העולם החופשי" ומה שאני מתכוון שהתהפוכות, הגלובליזציה, אסיה, השווקים המתפתחים, הקטגוריות המתהפכות והעולם העסקי משנה ומשתנה מיום ליום מה שלא מחזיק אסטרטגיות ותוכניות לאורך זמן (ושוב עשינו ניסיון שעלה לנו כסף ולא הגענו לשום מקום)

עוד באתר מבחר מאמרים בתחום העסקים

כהערת ביניים חשוב לי להדגיש כי חברות ענק לא נעזרים בכאלה שעוזרים לחברות ועסקים קטנים ובינוניים ומה שמתאים לחברות הגדולות מסתבר לא מתאים לעסקים קטנים ובינוניים (ואני מתכוון על עיקר העסק שהוא "מכירות") חברות ענק יש להם את הכוח הפרסומי והיכולת להביא לקוחות רבים כאשר עומדים לרשותם אמצעי המדיה המרכזיים ואילו חברות ועסקים רבים אין להם את האפשרות להביא לקוחות כמו החברות הגדולות ומכאן בה הקושי של העסקים הקטנים והבינוניים להגדיל את מערך המכירות שלהם באמצעים הקונבנציונליים הקיימים.

אני לא כותב את מה שאני כותב ברמה גורפת, אני מצביע על נקודה שהיא לא קיימת והיא לא אפשרית לאורך זמן.

אם כן אז מה עושים

שהרי חברות ועסקים חפצים חיים:

  1. הדרכת מנהלים לא צריכה להיות ע"פ יעדים קבועים מראש (אם לא ניתן לחזות את המחר איך ניתן לחזות את השנה?)
  2. הדרכת מנהלים וליווי העסק צריך ללכת "עקב בצד אגודל" תוך בחינת ה"שדה" העסקי מדי יום ביומו.
  3. עסקים לא צריכים לחשוב ב"גדול" בפרט לא עסקים חדשים.
  4. עסקים חדשים צריכים להסתכל על המטרה אבל להגיע אליה בדיוק כמו בשיטה של ממשלה המחליטה להעלות את שכר המינימום "בפעימות"
  5. תמיד תזכרו כל ייעוץ שתיקחו האחריות היא עליכם ולכן אסור לכם להיות מובלים ע"י היועץ לשאיפתו להביא את העסק לשלמות במכה אחת.
  6. מכירות הם לב העסק, בשנה האחרונה קמו חברות ועסקים המבטיחים פרסום במדיה האינטרנטית אם הצלחה בדוקה! עצרו! זה לא מדויק! יש דרכים אחרות למכור יותר ולהגיע לקהלים נוספים.
  7. מצאתי כי לאחרונה קמו הרבה מאד "יועצים עסקיים" כאשר הם עובדים כ-פרילנסרים אצל בעלי אתרים.
  8. בדקו מי היועץ, מה הרקע, מה עשה, האם הוא מגיע מתחום החשבונאות (לא טוב) האם יש לו ניסיון כעצמאי, כאחד שניהל עסקים בכספו שלו או שהיה שכיר בחברה, כל הפרמטרים האלה חשובים עד מאד דווקא שמדובר במקצוע אשר אין עליו פיקוח או לא מוגדר באקדמיה "יועץ עסקי טוב הוא כזה שעשה לבד לביתו בתחום העסקים"

לסיכום

ייעוץ עסקי הוא פרמטר מאד חשוב היום בהישרדות והתקדמות של חברה, כמו בכל מקצוע יש טובים, יש מנוסים, אבל יש כאלה שמחפשים פרנסה לעת זקנה או  צעירים שלא מוצאים את מקומם לאחר עשיית תואר כזה או אחר. תנו לחושים שלכם ולאינטואיציה שלכם להבין את המטריה ולבחור את הנכון והאמיתי עבורכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן