ייעוץ לעסק משפחתי

ייעוץ לעסק משפחתי

למה עסקים משפחתיים מחייבים ליווי עסקי

עסק משפחתי הוא עסק שבו מספר בני משפחה, או המשפחה כולה, מהווים את כלל בעלי התפקידים. מדובר בגרסא מאוד מיוחדת של עסק, כאשר יחסי עובד מעביד, או בעלות על עסק אינה פונקציונאלית באופן מסורתי, אלא מדובר על מערכת עסקית לכל דבר ועניין שמשתלבת באופן בתי נמנע בתוך אורח החיים המשפחתי, בשיח, בפעולות. לרוב מדובר על עסק שמוקדם על ידי ההורים ועם הזמן עובר לדורות הבאים, בין אם תוך כדי תהליך של התרחבות ובין אם באמצעות הורשה של אותה מסגרת לבאים בתור למשפחה. במצב כזה ייעוץ לעסק משפחתי חשוב ואף הכרחי. אם יהיה מי שיחשבו שלעבוד בעסק שכל המשפחה פועלת בו יהיה משהו פשוט וקל, יש לציין כי לא מעט אתגרים עומדים להשפיע על העבודה ומעבר לכך, על ההספק והרווחים.

להגדיר מבנה ברור בעסק המשפחתי

בתור התחלה, בתהליך של ייעוץ לעסקים משפחתיים צריך להגדיר את המבנה העסקי האופטימלי בתוך המבנה המשפחתי. נכון שלא אחת ההיררכיה המשפחתית היא המגדירה, אך זאת גם צריך לעשות באופן מודע, עם גיבוש תפיסת תפקידים ברורה וייעודית. שנית, מאחר ומדובר באינטרסים משפחתיים לצד אינטרסים אישיים, יש להתאים את הגדרות התפקיד ואת מטרות התכנית העסקית על פי דרך התנהלותה של המשפחה כגוף אורגאני. שלישית, התקשורת בין הדורות ובין בני המשפחה השונים היא חשובה למדי, משום שעם השנים משתנות התפיסות התרבותיות והעסקיות ויש צורך למצוא את הגישור הנכון כדי למזער עד כמה שניתן את הפער הבין דורי.

ייעוץ לעסק משפחתי

איך למשוך כסף מהחברה

תכנית עסקית לעסק משפחתי מחייבת לגבש אסטרטגיה מתאימה לחזון המשפחתי הכולל. לא מדובר רק על עובדים או מנהלים, אלא על אנשים שחיים יחד בלי קשר עסקי ומבקשים להתפרנס לאורך זמן מעבודה קשה ומשותפת. לכן, קיים הצורך למנף את כל היתרונות, לגבש רגולציות שניתן באמצעותן להניע את מנופי הצמיחה הפיננסיים וכמובן בסופו של דבר גם לתת לכל אחד מבני המשפחה את מימוש הפוטנציאל שלו ואת הגשמת הייעוד האישי לצד הנאה משפחתית מלאה ממכלול הנכסים הקיימים מאלה שעתידים להיות. זהו חלומה של כל משפחה שרוצה לעבוד ולהרוויח.

ייעוץ לעסקים משפחתיים עושים נכון או שלא עושים בכלל! צרו קשר 077-2014-553

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן