ייעוץ עסקי לעסקים

מצב העסקים שלנו הוא בכי רע.
ממשלה לא אמורה לעשות "דמורליזציה" לעם, אבל הממשלה והממשל יודעים בדיוק את מצב העסקים בישראל בסוף שנת 2013. שהרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היא גוף של הממשל והנתונים מונחי אצל קברניטי המדינה על השולחן זאת ועוד שהם שומעים השכם וערב את הבעיות במשק או במסחר הישראלי.

כ יועץ עסקי אני לא מכליל כאן את ענף הנדל"ן וענף שוק ההון שם החגיגה בעיצומה ולמעשה לא משקפת את מה שקורה לכמעט ל 90% מהעסקים בישראל.

אין כסף! לאנשים אין כסף לקנות! אנשים לא גומרים את החודש בגלל ההוצאות המרובות, השכר הנמוך, הפיטורים, "אין כסף" ושלהם אין כסף אין כסף זורם בעסקים, ותזרימי המזומנים נסוגים אחורה! איך משלמים את ההלוואות ובעיקר ההלוואות שנלקחו "בערבות המדינה" איך משלמים את השכר! גם אם רוצים לפטר עובדים של שנים שהם יקרים, כמעט רוב העסקים לא שמרו כספים לפיצויים, ואז מצד אחד המעביד "תקוע" עם עובד שהוא לא יכול מצד אחד לשלם את משכורתו ומצד שני לשלם לו פיצויים" וזה עוד לא הכול, היכן כול ההתחייבויות, היכן כול ההוצאות, היכן כול התפעול, הדלק, הסלולר, ומה לא עוד.

לפני שבוע התפרסמה כתבה בכול בו טק לגבי הסכנה שיש במיטות מתכווננות המיוצרות או מיובאות ע"י מספר יצרנים ויבואנים, אתם מבינים מה זה עשה לתעשייה שלמה, אולמות שלמים של מוכרי מיטות וספות מתכווננות עומדים ריקים וזאת למרות שעדיין נשארו חברות שבהם הפגע לא התגלה! אבל פסיכולוגית חשבו מה זה עושה לאנשים וכמה זה פוגע במשווקים.

כיצד משמרים ניהול עסק

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מצביע כאן על סימפטום קטן, אבל האמת לאמיתה כי חברות ועסקים נמצאים בקשיים ובירידה מסוכנת בהכנסות שלהם, ומכאן באה השאלה הגדולה מה עושים? האם ממשיכים להתקיים, האם אומרים זה "גשם" אבל הוא יחלוף, איך צריך להתנהג במצב שכזה. ובכן יש כאן שאלה העומדת למבחן והיא בראש ובראשונה ההישרדות של העסק! ברגע שעסק שורד אזי הוא יכול לפרנס את בעליו, נכון! בלי להגדיל את המכירות זה קשה "הדבר דומה לספינה שאבדה את מנועיה והיא צפה ומנטוות ע"י משוטים" רחוק היא לא תגיע אבל לשרוד היא תשרוד.

תבואו ותשאלו למה לשרוד, הרי אם אין מזור למה צריך לשרוד, ובכן כאן זה שאלה של מצב העסק! במידה ולעסק יש חובות, התחייבויות, חובות אישיים, ערבויות אישיות של בעלי מניות או בעלי העסק, פרנסה, צריך לעשות הכול על מנת לשרוד! קשה לי להאמין כי בעלי עסקים יודעים לשרוד או יודעים כיצד לשרוד, כי השרדות זה לא תוכנית טלוויזיה! זו השרדות וכמו בקטעים הקשים כן בתכנית הטלוויזיה אנו רואים שצריכים לאכול חרקים עשבים וחול.

אני לא ארחיק עד שם אבל השרדות מצריכה המון אומץ לב, יכולות, וכמובן יועץ או ייעוץ עסקי! לבד זה בלתי אפשרי.

והיה ועסק יותר קליל, נטול התחייבויות, נטול גיבנות, ורואה כי הוא מדשדש, או שימצא עיסוק אחר, או שינסה בכוחות משותפים לנסות ולהרים את העסק.

ראו יש פתרון לכול בעיה, גם לבעיה של קריסה, אנו נמצאים בעשור קשה מנשוא, מריבוי, מתחרות, משפע, מריצה אחרי אגורות, אבל בכול זאת אני מאמין כי לכול עסק יש את הפתרון שלו, צריך להתייעץ, צריך להבין שייעוץ לא יכול לבוא מעורך דין או רואה חשבון (כפי שהרבה עושים) ייעוץ עסקי חייב להיות ולעשות ע"י יועץ עסקי מנוסה ולא פרי האקדמיה העט והנייר.

תהיו אחרעים לעצמכם ולמשפחתכם, קחו לכם יועץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן