ייעוץ עסקי, יועץ עסקי, איך בוחרים יועץ עסקי

כאשר בעל עסק או מנכ"ל חברה מבקש לשכור לו יועץ עסקי על מה הוא חושב.

תובנה ראשונה העולה לו מיד בראש היא השאלה, הרי אין מגמה כזאת באוניברסיטה של ייעוץ עסקי או יועץ עסקי, האם מי שלמד כלכלה הוא ראוי לתפקיד, האם מי שלמד מנהל עסקים הוא זה שראוי לתפקיד, האם מי שלמת ראיית חשבון הוא ראוי להיות יועץ עסקי, או אולי זה שסיים קורס בין שלושה חודשים או שנה הוא זה שראוי להיות היועץ.

האמת שהתובנה הזאת והשאלה הזאת די מנקרת לאנשים בראש ומאחר ואין בדיוק כיוון והכוונה מה הוא יועץ עסקי נכון לעסק או לחברה אזי השוק פתוח למגוון רחב של אנשים המגדירים את עצמם בתפקיד המוצע.

מכאן באה שאלת המיליון דולר של בעלי העסקים או מנכ"לי החברות האומרת: איך אותו יועץ אשר אני פוגש מעל גבי דפי האינטרנט יכול לייעץ לי כאשר הוא בעצמו מעולם לא לקח על עצמו סיכון עסקי, לא היה חלק ממיזם עם אחריות, לא יצר בעצמו רעיון, לא הביא עסק או חברה להצלחה, לא חווה את הקשיים, את ההצלחות, את ההליכה בין הטיפות, לא נטל אחריות לתשלום משכורות, לא נרדם בלילה מרוב דאגות ובקיצור לא היה במצבי אני זה שמבקש את הייעוץ העסקי.

 זה הכול עניין של ניהול

מכאן ובנקודה זאת אני מסכים במלואו לחששות של בעל העסק, לטענות שהעלה, ויותר נכון לנקודה הצודקת ש: מה אתה בא לייעץ לי איך לנהל את העסק, איך לקדם את העסק, איך להתנהל עם העובדים, איך להתנהל עם הבנק, איך ליצור יש מאיין, איך לשווק, איך להתנהל בזמן משבר,  איך למכור ואיך להמציא את עצמי כול יום מחדש בפרט היום באקלים העסקי הנע ונד.

תובנה זאת ושאלה זאת היא הנקודה המרכזית החשובה שחייבת לעמוד בפני כול בעל עסק מנכל חברה איש עסקים או דירקטוריון של חברה. שהרי יועצים יש הרבה, יועצים שהיו אנשי קבע, סוכני ביטוח, רואי חשבון, כלכלנים למינם, ואולי אנשי שיווק לא עמדה בפניהם התלאות והייסורים אותם עוברים בעלי עסקים בשנים האחרונות.

למה הדבר דומה!

סטודנט למשפטים, למד ארבע שנים ולמעשה אינו יודע כלום, אינו יודע איך להתנהל בבית המשפט, אינו יודע איך להתנהל עם לקוחות, עדיין לא עבר בעצמו ועל בשרו את המלחמה היום יומית המתנהלת באולמות המשפט וגם לאחר שנתיים או יותר התמחות עדיין יצטרכו לעבור שנים רבות על מנת שיידע ויצבור ניסיון על בשרו כיצד להתנהל בבתי המשפט, מה הטקטיקה, מה האסטרטגיה, כי בין החיים האקדמאים לבין ההתנהלות בפועל וצבירת הניסיון המרחק הוא גדול.

לפיכך, כאשר אתם באים לבחור את היועץ והמלווה שלכם תבחנו עם עשה משהו בחייו, תבדקו עם עברו עליו אותם שעות טיסה הנדרשים מטייסים ותיקים ומנוסים, בדקו עם היה במצבי לחץ של "כמעט התרסקות מטוס" וכיצד יצאו מזה, בדקו עם לקח אחריות אי פעם בחייו, ולא סתם אחריות, אחריות והובלה אישית, עם תמצאו את האדם הזה סימן שמצאתם את מבוקשכם. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן