ייעוץ עסקי, יועץ עסקי, איך בוחרים יועץ עסקי

כאשר בעל עסק או מנכ"ל חברה מבקש לשכור לו יועץ עסקי על מה הוא חושב.

תובנה ראשונה העולה לו מיד בראש היא השאלה, הרי אין מגמה כזאת באוניברסיטה של ייעוץ עסקי או יועץ עסקי, האם מי שלמד כלכלה הוא ראוי לתפקיד, האם מי שלמד מנהל עסקים הוא זה שראוי לתפקיד, האם מי שלמת ראיית חשבון הוא ראוי להיות יועץ עסקי, או אולי זה שסיים קורס בין שלושה חודשים או שנה הוא זה שראוי להיות היועץ.

האמת שהתובנה הזאת והשאלה הזאת די מנקרת לאנשים בראש ומאחר ואין בדיוק כיוון והכוונה מה הוא יועץ עסקי נכון לעסק או לחברה אזי השוק פתוח למגוון רחב של אנשים המגדירים את עצמם בתפקיד המוצע.

מכאן באה שאלת המיליון דולר של בעלי העסקים או מנכ"לי החברות האומרת: איך אותו יועץ אשר אני פוגש מעל גבי דפי האינטרנט יכול לייעץ לי כאשר הוא בעצמו מעולם לא לקח על עצמו סיכון עסקי, לא היה חלק ממיזם עם אחריות, לא יצר בעצמו רעיון, לא הביא עסק או חברה להצלחה, לא חווה את הקשיים, את ההצלחות, את ההליכה בין הטיפות, לא נטל אחריות לתשלום משכורות, לא נרדם בלילה מרוב דאגות ובקיצור לא היה במצבי אני זה שמבקש את הייעוץ העסקי.

 זה הכול עניין של ניהול

מכאן ובנקודה זאת אני מסכים במלואו לחששות של בעל העסק, לטענות שהעלה, ויותר נכון לנקודה הצודקת ש: מה אתה בא לייעץ לי איך לנהל את העסק, איך לקדם את העסק, איך להתנהל עם העובדים, איך להתנהל עם הבנק, איך ליצור יש מאיין, איך לשווק, איך להתנהל בזמן משבר,  איך למכור ואיך להמציא את עצמי כול יום מחדש בפרט היום באקלים העסקי הנע ונד.

תובנה זאת ושאלה זאת היא הנקודה המרכזית החשובה שחייבת לעמוד בפני כול בעל עסק מנכל חברה איש עסקים או דירקטוריון של חברה. שהרי יועצים יש הרבה, יועצים שהיו אנשי קבע, סוכני ביטוח, רואי חשבון, כלכלנים למינם, ואולי אנשי שיווק לא עמדה בפניהם התלאות והייסורים אותם עוברים בעלי עסקים בשנים האחרונות.

למה הדבר דומה!

סטודנט למשפטים, למד ארבע שנים ולמעשה אינו יודע כלום, אינו יודע איך להתנהל בבית המשפט, אינו יודע איך להתנהל עם לקוחות, עדיין לא עבר בעצמו ועל בשרו את המלחמה היום יומית המתנהלת באולמות המשפט וגם לאחר שנתיים או יותר התמחות עדיין יצטרכו לעבור שנים רבות על מנת שיידע ויצבור ניסיון על בשרו כיצד להתנהל בבתי המשפט, מה הטקטיקה, מה האסטרטגיה, כי בין החיים האקדמאים לבין ההתנהלות בפועל וצבירת הניסיון המרחק הוא גדול.

לפיכך, כאשר אתם באים לבחור את היועץ והמלווה שלכם תבחנו עם עשה משהו בחייו, תבדקו עם עברו עליו אותם שעות טיסה הנדרשים מטייסים ותיקים ומנוסים, בדקו עם היה במצבי לחץ של "כמעט התרסקות מטוס" וכיצד יצאו מזה, בדקו עם לקח אחריות אי פעם בחייו, ולא סתם אחריות, אחריות והובלה אישית, עם תמצאו את האדם הזה סימן שמצאתם את מבוקשכם. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן