איך שומרים על סודיות בעסק

איך שומרים על סודיות בעסק

במאמר זה חשוב לי לדבר אל אנשי העסקים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים אשר אינם מחזיקים מחלקות אבטחת מידע ,או פועלות מתוך מניעה של שמירה על סודיות, בקרה על דליפת מיידע, גריסה של חומר חשוב של העסק או החברה, ובכלל נושא של סודיות המיידע בארגון, בחברה בעסק.

מניסיוני רב השנים בתחום העסקים בישראל אני יכול לקבוע קטגורית כי "כול הבלתי אפשרי…אפשרי!!!. למעשה עד כמה שזה יישמע "בדיוני" וכול בעל עסק קטן, בינוני, או חברה, לא יבינו או יפנימו זאת: עסקים וניהול עסקים זה בדיוק כמו ניהול של מלחמה יום יומית מעבר לתחום ההישרדות והרצון לשמר ולפתח נמצא כי יש סכנה קיומית לעסק כתוצאה מאי שמירת אבטחת מיידע, ריגול תעשייתי, וכאלה שלא בדיוק אוהבים את החברה/העסק ופועלו.

כמובן זה יכול להיווצר מהרבה סיבות, ריגול אחר לקוחות של החברה לטובת חברה מתחרה, שתילה של עובדים בתוך החברה כגייס חמישי לטובת המתחרה, האזנה לא חוקית לקווי הטלפון של החברה, חיפוש חומרים כתובים בפחי הזבל של העסק או החברה, עובד עוזב אשר עבר לחברה מתחרה ועדיין שואב מידע מעובדים קיימים המועסקים בחברה, גניבת חומרים מתוך מחשבי החברה או הגנה על שרתי החברה הקלים כול כך לפריצה, ובכלל כול אלמנט העולה על הדמיון שלכם יש לו אחיזה במציאות וזו לא המצאה שהמצאתם או אתם חושבים שזה רק יכול להתרחש במוחכם.

נזקים רבים יכולים להיגרם לחברות או עסקים קטנים ובינוניים כתוצאה מריגול תעשייתי או מכעסו של עובד שעזב או עובד שעדיין משרת בחברה. שיחות הטלפון של עובדי חברות, עסקים, ארגונים כאלה ואחרים מלאות שנאה ולשון הרע כתוצאה מכעסים בין עובדים, בין עובדים למנהלים, בין עובדים המקנאים במערכות יחסים של עובדים אחרים עם בעלי העסק או החברה.  

כפי שאמרתי, כול הבלתי אפשרי, אפשרי ועל בעלי עסקים/חברות/ארגונים מוטלת האחריות הכבדה לשמור על נכסי צאן הברזל שלהם ההולך ומתמעט כתוצאה מריבוי עסקים, מפתיחות התקשורת, ומחשיפת ייתר של העסקים כלפי לקוחותיהם.

בכלל, היום, כאשר יזם עולה על רעיון, ומחליט ליישם אותו הלכה למעשה תוך מספר שבועות הוא יגלה כי האחר נוגע בזנבו ולפני שעשה כן דאג להתעדכן ע"י ריגול כזה או אחר בדרך פעולתו של היזם הראשון אשר יזמתו הבלעדית לא החזיקה יותר ממספר שבועות או במקרה הטוב "חודשים"!

החובה והצורך לשמור על נכסי מיידע הינו כורח המציאות, והזלזול אותם מגלים בעלי עסקים, כאשר למוחם לא הכניסו כי "ריגול תעשייתי" כזה או אחר הינו לחם חוק אצל עסקים אחרים, מוטב שיפנימו ויכניסו למוחם ולארגונם אמצעים למנוע מעשים כאלה הפוגעים בם בעצמם.

כמו שאמרתי "כול הבלתי אפשרי….אפשרי!

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן