איך שומרים על סודיות בעסק

איך שומרים על סודיות בעסק

במאמר זה חשוב לי לדבר אל אנשי העסקים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים אשר אינם מחזיקים מחלקות אבטחת מידע ,או פועלות מתוך מניעה של שמירה על סודיות, בקרה על דליפת מיידע, גריסה של חומר חשוב של העסק או החברה, ובכלל נושא של סודיות המיידע בארגון, בחברה בעסק.

מניסיוני רב השנים בתחום העסקים בישראל אני יכול לקבוע קטגורית כי "כול הבלתי אפשרי…אפשרי!!!. למעשה עד כמה שזה יישמע "בדיוני" וכול בעל עסק קטן, בינוני, או חברה, לא יבינו או יפנימו זאת: עסקים וניהול עסקים זה בדיוק כמו ניהול של מלחמה יום יומית מעבר לתחום ההישרדות והרצון לשמר ולפתח נמצא כי יש סכנה קיומית לעסק כתוצאה מאי שמירת אבטחת מיידע, ריגול תעשייתי, וכאלה שלא בדיוק אוהבים את החברה/העסק ופועלו.

כמובן זה יכול להיווצר מהרבה סיבות, ריגול אחר לקוחות של החברה לטובת חברה מתחרה, שתילה של עובדים בתוך החברה כגייס חמישי לטובת המתחרה, האזנה לא חוקית לקווי הטלפון של החברה, חיפוש חומרים כתובים בפחי הזבל של העסק או החברה, עובד עוזב אשר עבר לחברה מתחרה ועדיין שואב מידע מעובדים קיימים המועסקים בחברה, גניבת חומרים מתוך מחשבי החברה או הגנה על שרתי החברה הקלים כול כך לפריצה, ובכלל כול אלמנט העולה על הדמיון שלכם יש לו אחיזה במציאות וזו לא המצאה שהמצאתם או אתם חושבים שזה רק יכול להתרחש במוחכם.

נזקים רבים יכולים להיגרם לחברות או עסקים קטנים ובינוניים כתוצאה מריגול תעשייתי או מכעסו של עובד שעזב או עובד שעדיין משרת בחברה. שיחות הטלפון של עובדי חברות, עסקים, ארגונים כאלה ואחרים מלאות שנאה ולשון הרע כתוצאה מכעסים בין עובדים, בין עובדים למנהלים, בין עובדים המקנאים במערכות יחסים של עובדים אחרים עם בעלי העסק או החברה.  

כפי שאמרתי, כול הבלתי אפשרי, אפשרי ועל בעלי עסקים/חברות/ארגונים מוטלת האחריות הכבדה לשמור על נכסי צאן הברזל שלהם ההולך ומתמעט כתוצאה מריבוי עסקים, מפתיחות התקשורת, ומחשיפת ייתר של העסקים כלפי לקוחותיהם.

בכלל, היום, כאשר יזם עולה על רעיון, ומחליט ליישם אותו הלכה למעשה תוך מספר שבועות הוא יגלה כי האחר נוגע בזנבו ולפני שעשה כן דאג להתעדכן ע"י ריגול כזה או אחר בדרך פעולתו של היזם הראשון אשר יזמתו הבלעדית לא החזיקה יותר ממספר שבועות או במקרה הטוב "חודשים"!

החובה והצורך לשמור על נכסי מיידע הינו כורח המציאות, והזלזול אותם מגלים בעלי עסקים, כאשר למוחם לא הכניסו כי "ריגול תעשייתי" כזה או אחר הינו לחם חוק אצל עסקים אחרים, מוטב שיפנימו ויכניסו למוחם ולארגונם אמצעים למנוע מעשים כאלה הפוגעים בם בעצמם.

כמו שאמרתי "כול הבלתי אפשרי….אפשרי!

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן