ייעוץ עסקי בשילוב אסטרטגי וארגוני

ייעוץ עסקי בשילוב אסטרטגי וארגוני

השילוב של יועץ ארגוני אסטרטגי ועסקי 
תחום הייעוץ העסקי הולך ומקבל תפנית האומרת שלא מספיק היום להעניק ייעוץ עסקי לעסקים וחברות אלה לשלב את שלושת התחומים של ייעוץ עסקי ארגוני ואסטרטגי בחבילה אחת.
ואני אסביר:
בעשורים האחרונים השתנו החיים העסקיים מקצה לקצה אני בטח לא מחדש לכם כי קטגוריות שלמות נעלמות מהנוף העסקי, הגלובליזציה אוכלת נתחי שוק כבדים מעסקים וחברות קימות, השמיים הפתוחים, הטכנולוגיה, המזרח מכרסמים במקצועות שונים )כמו לדוגמא ענף הכרסום והמתכת עובר משבר כאשר במקום לייצר מוצרים לתעשייה הוקמו משרדי מהנדסים אשר מתכננים את המודל עבור המפעלים ושולחים לייצור למזרח הרחוק או ליבשת החדשה שנפתחה "אירופה המזרחית") ועוד רבים סקטורים אחרים.
ההתפתחות הזאת שבאה עלינו במכה ללא הכנה מוקדמת הותירה חללים רבים במגזרי המשק השונים אשר לא התכוננו לזה, וכאשר זה הגיע לא האמינו שזה יגיע למצב כזה (בדיוק כמו אותם אנשים אשר הייתה להם הזדמנות לרכוש מגרשים בפרוטות אך לא האמינו שכעבור 40 שנה הפרוטות יהפכו למיליארדים) כי הרי אנו יודעים ש לחיות באזור הנוחות זה הרבה יותר קל ואנשים חוששים משינויים בעיקר הגוורדיה הקודמת של אנשי העסקים ומנהלי החברות.
מה שקרה בעשורים האחרונים זה מטורף ורק חברות גדולות עם יועצים משם ומכאן יכלו היו לשנות את האסטרטגיה העסקית שלהם לשנות קונספציה ולחשוב הרבה מעבר לדמיון כפי שמתגלה לנו היום בתעשייה העולמית ובכלל במגוון העסקים המתקיימים היום.
אם נסתכל בעבר ובהווה נמצא עסקים שפעם היו משגשגים והיום או שהם "מלאים בחובות והתחייבויות" כי את ההפסדים הם מימנו מהלוואות והתחייבויות (ראו כמה הלוואות בערבות מדינה נלקחו בשנים האחרונות) ולא לפיתוח העסק אלא למימון המכירות שירדו פלאים.

קראו עוד: איך לא ליפול בפח ברכישה של עסק
למעשה, מה שאני מנסה לצייר במאמר זה היא העובדה שייעוץ עסקי גרידא כבר לא מספיק על מנת להוציא חברות ממשבר, להמשיך פעילות של חברה ולהכווין אותה לכוון הצלחה כאשר אני רוצה לרתום את המשאב היקר והחשוב ביותר במערכת והם העובדים. לשלושת אלמנטים אלה אנו קוראים ייעוץ עסקי בשילוב אסטרטגיה מחודשת או כתוספת ומשאבי האנוש מבחינת הארגון של החברה. המטרה ליצור תחפושת חדשה לחברה קיימת או לייצר תחפושת מתאימה ונכונה לחברה עסק או ארגון חדש.
היכן אנו נתקלים בקשיים.
+כאשר מדובר בחברה גדולה או ארגון גדול וההוראה יורדת ממועצת המנהלים או ממנכ"ל החברה אזי העשייה והבניה היא יותר נוחה מאחר והעובדים והמערכת מקבלת תכתיבים מלמעלה ומאותו רגע זאת עבודה של צוות הייעוץ ואנשי החברה הנהלה עובדים וכל מי שמשרת את החברה.
+כאשר מדובר על חברה פרטית בינונית או קטנה כאן ההתמודדויות העיקריות הם עם בעל החברה, או שותפי החברה, או חברה משפחתית אשר רגילים לסוג התנהלות מסוים שהם מאמינים בו וקשה מאד להזיז אותם מדרך זאת ואז יוצא מצב שהייעוץ והליווי יוצר תוצאה של "פשרות" "נעשה ככה אבל לא עשה כך" מה שאומר שהמושלם הופך להיות חצי וגם הצלחת המהלך היא בסימן שאלה? לדוגמה: בעלים של עסק מאמין בקליטת עובדים חדשים על פי דרכו, הוא רגיל לעשות זאת כבר עשרות בשנים, במסגרת שינוי ארגוני תפקיד זה עובר לפיגורה אחרת, כאן נכנס בעל החברה לחרדה ולא מסכים למהלך מאחר והוא מבחינתו "חש באינטואיציה את העובד" מה שהוא לא חושב שפרופיל העובד האולטימטיבי השתנה ומה שהיה נכון לפעם כבר לא נכון להיום" וזאת למרות שקבלת ההחלטה אם לקבל את העובד או לא נתונה בידו. עדיין נושא זה הוא עקב אכילס בהטמעת שינוי ארגוני בעסק או בחברה וזה לא הכול.
כאלה ועוד אחרים הם חלק מהמאמצים שלנו בשינוי בתוככי החברה כאשר אנשים לא פתוחים לקבל מהלכים לא בגלל שהם לא רוצים אלא בגלל שהם חוששים שאם זה לא ילך בדרכם אז זה לא יילך.
התובנה הזאת היא תובנה הרסנית וכול מקורותיה אמוציונאלית וללא חשיבה עסקית אינטרסנטית לחברה.
אני לא מצביע שצריך להתנהג עם עובדים בשיטות האמריקאיות בו ביום שהעובד מפוטר החפצים שלו כבר נמצאים בארגז אני טוען שבשינוי ארגוני יש את הצורך להתאים את האדם למטרות של העסק ושלא יביא לעסק את מה שהביא קודמו אלא ההפך ייצא מחוץ לקופסה על מנת לשדרג את העסק או החברה.
לסיכום
יש עוד הרבה עסקים בישראל המחייבים שינוי, עדיין אפילו לא 10% מהעסקים בישראל עשו את השינוי המתבקש והחובה להזיז את העסק שלהם לכוון העתיד תוך ראייה מה הולך לקרות ואם השינוי לא יבוא היום הוא לא יבוא בכלל. מסיבה זאת אנו רואים שלא משנה במה מתעסק העסק או גודלו ההישרדות וההתפתחות לתוך המילניום הוא מחויב המציאות.
חשבו על כך.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן