ייעוץ עסקי בשילוב אסטרטגי וארגוני

ייעוץ עסקי בשילוב אסטרטגי וארגוני

השילוב של יועץ ארגוני אסטרטגי ועסקי 
תחום הייעוץ העסקי הולך ומקבל תפנית האומרת שלא מספיק היום להעניק ייעוץ עסקי לעסקים וחברות אלה לשלב את שלושת התחומים של ייעוץ עסקי ארגוני ואסטרטגי בחבילה אחת.
ואני אסביר:
בעשורים האחרונים השתנו החיים העסקיים מקצה לקצה אני בטח לא מחדש לכם כי קטגוריות שלמות נעלמות מהנוף העסקי, הגלובליזציה אוכלת נתחי שוק כבדים מעסקים וחברות קימות, השמיים הפתוחים, הטכנולוגיה, המזרח מכרסמים במקצועות שונים )כמו לדוגמא ענף הכרסום והמתכת עובר משבר כאשר במקום לייצר מוצרים לתעשייה הוקמו משרדי מהנדסים אשר מתכננים את המודל עבור המפעלים ושולחים לייצור למזרח הרחוק או ליבשת החדשה שנפתחה "אירופה המזרחית") ועוד רבים סקטורים אחרים.
ההתפתחות הזאת שבאה עלינו במכה ללא הכנה מוקדמת הותירה חללים רבים במגזרי המשק השונים אשר לא התכוננו לזה, וכאשר זה הגיע לא האמינו שזה יגיע למצב כזה (בדיוק כמו אותם אנשים אשר הייתה להם הזדמנות לרכוש מגרשים בפרוטות אך לא האמינו שכעבור 40 שנה הפרוטות יהפכו למיליארדים) כי הרי אנו יודעים ש לחיות באזור הנוחות זה הרבה יותר קל ואנשים חוששים משינויים בעיקר הגוורדיה הקודמת של אנשי העסקים ומנהלי החברות.
מה שקרה בעשורים האחרונים זה מטורף ורק חברות גדולות עם יועצים משם ומכאן יכלו היו לשנות את האסטרטגיה העסקית שלהם לשנות קונספציה ולחשוב הרבה מעבר לדמיון כפי שמתגלה לנו היום בתעשייה העולמית ובכלל במגוון העסקים המתקיימים היום.
אם נסתכל בעבר ובהווה נמצא עסקים שפעם היו משגשגים והיום או שהם "מלאים בחובות והתחייבויות" כי את ההפסדים הם מימנו מהלוואות והתחייבויות (ראו כמה הלוואות בערבות מדינה נלקחו בשנים האחרונות) ולא לפיתוח העסק אלא למימון המכירות שירדו פלאים.

קראו עוד: איך לא ליפול בפח ברכישה של עסק
למעשה, מה שאני מנסה לצייר במאמר זה היא העובדה שייעוץ עסקי גרידא כבר לא מספיק על מנת להוציא חברות ממשבר, להמשיך פעילות של חברה ולהכווין אותה לכוון הצלחה כאשר אני רוצה לרתום את המשאב היקר והחשוב ביותר במערכת והם העובדים. לשלושת אלמנטים אלה אנו קוראים ייעוץ עסקי בשילוב אסטרטגיה מחודשת או כתוספת ומשאבי האנוש מבחינת הארגון של החברה. המטרה ליצור תחפושת חדשה לחברה קיימת או לייצר תחפושת מתאימה ונכונה לחברה עסק או ארגון חדש.
היכן אנו נתקלים בקשיים.
+כאשר מדובר בחברה גדולה או ארגון גדול וההוראה יורדת ממועצת המנהלים או ממנכ"ל החברה אזי העשייה והבניה היא יותר נוחה מאחר והעובדים והמערכת מקבלת תכתיבים מלמעלה ומאותו רגע זאת עבודה של צוות הייעוץ ואנשי החברה הנהלה עובדים וכל מי שמשרת את החברה.
+כאשר מדובר על חברה פרטית בינונית או קטנה כאן ההתמודדויות העיקריות הם עם בעל החברה, או שותפי החברה, או חברה משפחתית אשר רגילים לסוג התנהלות מסוים שהם מאמינים בו וקשה מאד להזיז אותם מדרך זאת ואז יוצא מצב שהייעוץ והליווי יוצר תוצאה של "פשרות" "נעשה ככה אבל לא עשה כך" מה שאומר שהמושלם הופך להיות חצי וגם הצלחת המהלך היא בסימן שאלה? לדוגמה: בעלים של עסק מאמין בקליטת עובדים חדשים על פי דרכו, הוא רגיל לעשות זאת כבר עשרות בשנים, במסגרת שינוי ארגוני תפקיד זה עובר לפיגורה אחרת, כאן נכנס בעל החברה לחרדה ולא מסכים למהלך מאחר והוא מבחינתו "חש באינטואיציה את העובד" מה שהוא לא חושב שפרופיל העובד האולטימטיבי השתנה ומה שהיה נכון לפעם כבר לא נכון להיום" וזאת למרות שקבלת ההחלטה אם לקבל את העובד או לא נתונה בידו. עדיין נושא זה הוא עקב אכילס בהטמעת שינוי ארגוני בעסק או בחברה וזה לא הכול.
כאלה ועוד אחרים הם חלק מהמאמצים שלנו בשינוי בתוככי החברה כאשר אנשים לא פתוחים לקבל מהלכים לא בגלל שהם לא רוצים אלא בגלל שהם חוששים שאם זה לא ילך בדרכם אז זה לא יילך.
התובנה הזאת היא תובנה הרסנית וכול מקורותיה אמוציונאלית וללא חשיבה עסקית אינטרסנטית לחברה.
אני לא מצביע שצריך להתנהג עם עובדים בשיטות האמריקאיות בו ביום שהעובד מפוטר החפצים שלו כבר נמצאים בארגז אני טוען שבשינוי ארגוני יש את הצורך להתאים את האדם למטרות של העסק ושלא יביא לעסק את מה שהביא קודמו אלא ההפך ייצא מחוץ לקופסה על מנת לשדרג את העסק או החברה.
לסיכום
יש עוד הרבה עסקים בישראל המחייבים שינוי, עדיין אפילו לא 10% מהעסקים בישראל עשו את השינוי המתבקש והחובה להזיז את העסק שלהם לכוון העתיד תוך ראייה מה הולך לקרות ואם השינוי לא יבוא היום הוא לא יבוא בכלל. מסיבה זאת אנו רואים שלא משנה במה מתעסק העסק או גודלו ההישרדות וההתפתחות לתוך המילניום הוא מחויב המציאות.
חשבו על כך.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן