ייעוץ לפתיחת עסק

האם אשראי זו הבעיה של מרבית בעלי העסקים בישראל?

הנה יוצא לנו לשמוע כי הצעת חוק מונחת על שולחן הכנסת בו מדינת ישראל תתיר לאנשי הון או חברות הון לאפשר אשראי בנקאי לעסקים אשר לא מצאו את בקשותיהם מתקבלות ע"י הבנקים או מקורות המימון המוכרים החוץ בנקאיים.

השאלה המתבקשת מכול היא: האם באמת אנשי עסקים או עסקים צריכים להעמיק את הגרעון שלהם או כדי לכסות את תזרים המזומנים שלהם, או חובות עבר, או פעילות הפסדית!

כ יועץ עסקי אני יכול לכתוב קטגורית כי רוב בקשות האשראי המבוקשות היום ע"י עסקים, אותם אלה הנמצאים בין הסטטיסטיקה המסוכנת של טרום סגירת העסק הם אלה שדורשים אשראי נוסף כול זאת בכדי להציל את העסק שלהם, קליינטים אחרים של צורכי אשראי הם אלה אשר השקיעו בעסקים שלהם, שמו את הונם והאשראי שניתן להם והגיעו לרגע שהכסף נגמר ואין יותר אפשרות לממן את פעילות העסק.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מכוון תמיד את ההשקעה בצורה כזאת ש-1/3 אני משאיר כבטחון להמשך תפעול העסק אחרי שהוא נפתח ומכוון את 2/3 ההשקעה בדרך כזאת שתוכל להרים את המיזם, להפעילו לתקופת מה ואז במידה וכניסת הכספים לא עומדת בתוכנית העסקית אז לבצע פעולת אחרת או לשנות קו עם מימון מוכן מראש.

כמי שנותן ליווי עסקי יש עסקים שכלל לא מגיעים לשלב השלישי ושם הם נעצרים!

ואז מתחילים לחפש כספים בכול מיני אפיקים שונים וכנראה מכאן באה אותה הצעת חוק למנות עוד כמה גופים שיתנו אשראי לעסקים, אשראי במימון נמוך, אך יכולים להעמיק את הבורות הנפערים בעסקים קיימים או בעסקים חדשים.

למה לבחור בנו

בנושא זה אנו יכולים ללמוד מכול אותם עסקים שההלוואות בערבות מדינה נחטפו על ידיהם כמו פטריות לאחר הגשם, הגישו תכניות גרנדיוזיות להשקעה בעסק אבל בפועל הכסף הלך לכיסוי חובות ולא יותר מזה! ומי בכלל בדק את הבקשות מול הביצוע? אף אחד! וכך העמיקו עסקים את החובות שלהם יותר והקשו מאד על הפעילות התזרימית השוטפת של העסק.  

חייבים לסיים את חגיגת האשראי והניסיון לפתור עסקים מנוהלים לא נכון בעזרת כסף, זה בדיוק דומה למחלת הסרטן לא עלינו המטופלת באמצעות כדורי "אקומול". לא זאת הדרך לפתור בעיות קיום בעסקים זו בדיוק הדרך להפיל עוד חללים.

לצערי מיום ליום אני חווה עסקים קיימים ועסקים חדשים שנפתחים ללא כול ידע וניסיון בניהול תקין והלך המחשבה שלהם לוקה כול כך בחסר דבר שמביא אותם לפתוח עסק להפסיד כסף ולסגור מלא חובות והתחייבויות  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן