מה אין הבדל בין עסק קטן לעסק גדול

מה אין הבדל בין עסק קטן לעסק גדול

 עסקים קטנים, יועץ עסקי לעסקים קטנים. למה עסקים קטנים נדרשים לייעוץ בדיוק כמו עסקים גדולים, האם הטיפול של יועץ עסקי בעסקים קטנים דומה לטיפול בעסקים גדולים?

כול בעל עסק ששומע רדיו, או רואה טלוויזיה, או קורא עיתונים בשבועות האחרונים לא יכול שלא לשים לב על הקמפיין המדובר לטובת עסקים שמהותו "רכישת מוצרים בעסקים קטנים ביום חמישי ושישי" בין התאריכים 4-5-01-2013…

האמת נהדר: יש כאן אמירה לציבור הרחב לרכוש בימים אלה בעסקים הקטנים.

ומי הם הממליצים המושמעים בתקשורת המכריזים זאת "בעיקר ראשי עיריות או חברי כנסת כאלה ואחרים הרוצים להשמיע את קולם כמה שיותר לקראת הבחירות המתקרבות.

נניח לרגע לאותם שני ימי קניות בעסקים הקטנים ונחזור לראשי העיר אשר "טוחנים" את בעלי העסקים בארנונות ובעיקר אותו מס מרגיז ומקומם של שלטים על עסקיהם של בעלי העסקים הקטנים. אולי במקום ההשקעה על ההכרזה לרכוש בעסקים הקטנים יקטינו את עלויות הארנונה או המיסוי על השלטים? "ראיון למחשבה". יותר מזה מה נראה בתקשורת באותם יומיים שהוכרזו ימים של עסקים קטנים? מנחשים? כמובן את ראשי הערים, את הפוליטיקאים שרוצים להיבחר לכנסת הבאה מצטלמים קונים בעסקים קטנים. ומה יהיה אחרי היומיים האלה: בעלי העסקים יחזרו לעסקיהם להתמודד עם תלאות היום יום הקשות העוברות עליהם ואילו ראשי הערים והפוליטיקאים ינציחו בקמפיין הבחירות הבא שלהם את עצם תמיכתם בעסקים הקטנים (שהרי כולנו יודעים שבעלי העסקים הקטנים מהווים 90% מציבור העסקים בישראל)

עד כאן לחגיגה הקרובה.

לחזור לשאלה מדוע עסקים קטנים, עסקים בינוניים, או חברות כאלה ואחרות חייבים יועצים עסקיים לפעילותם, התשובה הברורה היא שמה שטוב לעסקים גדולים בטח שטוב לעסקים קטנים. אז עסקים וחברות גדולות יכולות להתהדר עם יועצים בכול תחום ואילו עסקים קטנים, עסקים בינוניים יכולים לשכור יועצים שיש בהם גם את אלמנט הכלכלי, הניהולי, השיווקי, המכירות והפרסום.

עסקים קטנים דווקא בגלל שעסוקים בניהול היום יומי בתוך עסקם אין להם את הזמן הדרוש בכדי לייצב את עסקם ולגרום להתפתחותו ופיתוחו.

יש מקרים (ואפילו הרבה) שעסקים קטנים מציבים את עלות היועצים כהוצאה חריגה למרות שעלות יועץ צריכה להיכנס לסעיף ההכנסות של העסק ולא ההוצאות. סטטיסטית עלות יועץ שנחסכת בארגון או בעסקים קטנים וגדולים היא פי כמה מעלות שכרו של יועץ עסקי "טוב" וזה נתון שכול בעל עסק חייב להפנים.

גדול כקטן, זה ממש לא משנה באיזה גודל חברה או עסק יועצים עסקיים פועלים. מה שחשוב הם התוצאות העסקיות שהם יכולים להתחייב בפני הארגון.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן