מה אין הבדל בין עסק קטן לעסק גדול

מה אין הבדל בין עסק קטן לעסק גדול

 עסקים קטנים, יועץ עסקי לעסקים קטנים. למה עסקים קטנים נדרשים לייעוץ בדיוק כמו עסקים גדולים, האם הטיפול של יועץ עסקי בעסקים קטנים דומה לטיפול בעסקים גדולים?

כול בעל עסק ששומע רדיו, או רואה טלוויזיה, או קורא עיתונים בשבועות האחרונים לא יכול שלא לשים לב על הקמפיין המדובר לטובת עסקים שמהותו "רכישת מוצרים בעסקים קטנים ביום חמישי ושישי" בין התאריכים 4-5-01-2013…

האמת נהדר: יש כאן אמירה לציבור הרחב לרכוש בימים אלה בעסקים הקטנים.

ומי הם הממליצים המושמעים בתקשורת המכריזים זאת "בעיקר ראשי עיריות או חברי כנסת כאלה ואחרים הרוצים להשמיע את קולם כמה שיותר לקראת הבחירות המתקרבות.

נניח לרגע לאותם שני ימי קניות בעסקים הקטנים ונחזור לראשי העיר אשר "טוחנים" את בעלי העסקים בארנונות ובעיקר אותו מס מרגיז ומקומם של שלטים על עסקיהם של בעלי העסקים הקטנים. אולי במקום ההשקעה על ההכרזה לרכוש בעסקים הקטנים יקטינו את עלויות הארנונה או המיסוי על השלטים? "ראיון למחשבה". יותר מזה מה נראה בתקשורת באותם יומיים שהוכרזו ימים של עסקים קטנים? מנחשים? כמובן את ראשי הערים, את הפוליטיקאים שרוצים להיבחר לכנסת הבאה מצטלמים קונים בעסקים קטנים. ומה יהיה אחרי היומיים האלה: בעלי העסקים יחזרו לעסקיהם להתמודד עם תלאות היום יום הקשות העוברות עליהם ואילו ראשי הערים והפוליטיקאים ינציחו בקמפיין הבחירות הבא שלהם את עצם תמיכתם בעסקים הקטנים (שהרי כולנו יודעים שבעלי העסקים הקטנים מהווים 90% מציבור העסקים בישראל)

עד כאן לחגיגה הקרובה.

לחזור לשאלה מדוע עסקים קטנים, עסקים בינוניים, או חברות כאלה ואחרות חייבים יועצים עסקיים לפעילותם, התשובה הברורה היא שמה שטוב לעסקים גדולים בטח שטוב לעסקים קטנים. אז עסקים וחברות גדולות יכולות להתהדר עם יועצים בכול תחום ואילו עסקים קטנים, עסקים בינוניים יכולים לשכור יועצים שיש בהם גם את אלמנט הכלכלי, הניהולי, השיווקי, המכירות והפרסום.

עסקים קטנים דווקא בגלל שעסוקים בניהול היום יומי בתוך עסקם אין להם את הזמן הדרוש בכדי לייצב את עסקם ולגרום להתפתחותו ופיתוחו.

יש מקרים (ואפילו הרבה) שעסקים קטנים מציבים את עלות היועצים כהוצאה חריגה למרות שעלות יועץ צריכה להיכנס לסעיף ההכנסות של העסק ולא ההוצאות. סטטיסטית עלות יועץ שנחסכת בארגון או בעסקים קטנים וגדולים היא פי כמה מעלות שכרו של יועץ עסקי "טוב" וזה נתון שכול בעל עסק חייב להפנים.

גדול כקטן, זה ממש לא משנה באיזה גודל חברה או עסק יועצים עסקיים פועלים. מה שחשוב הם התוצאות העסקיות שהם יכולים להתחייב בפני הארגון.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן