מה אין הבדל בין עסק קטן לעסק גדול

מה אין הבדל בין עסק קטן לעסק גדול

 עסקים קטנים, יועץ עסקי לעסקים קטנים. למה עסקים קטנים נדרשים לייעוץ בדיוק כמו עסקים גדולים, האם הטיפול של יועץ עסקי בעסקים קטנים דומה לטיפול בעסקים גדולים?

כול בעל עסק ששומע רדיו, או רואה טלוויזיה, או קורא עיתונים בשבועות האחרונים לא יכול שלא לשים לב על הקמפיין המדובר לטובת עסקים שמהותו "רכישת מוצרים בעסקים קטנים ביום חמישי ושישי" בין התאריכים 4-5-01-2013…

האמת נהדר: יש כאן אמירה לציבור הרחב לרכוש בימים אלה בעסקים הקטנים.

ומי הם הממליצים המושמעים בתקשורת המכריזים זאת "בעיקר ראשי עיריות או חברי כנסת כאלה ואחרים הרוצים להשמיע את קולם כמה שיותר לקראת הבחירות המתקרבות.

נניח לרגע לאותם שני ימי קניות בעסקים הקטנים ונחזור לראשי העיר אשר "טוחנים" את בעלי העסקים בארנונות ובעיקר אותו מס מרגיז ומקומם של שלטים על עסקיהם של בעלי העסקים הקטנים. אולי במקום ההשקעה על ההכרזה לרכוש בעסקים הקטנים יקטינו את עלויות הארנונה או המיסוי על השלטים? "ראיון למחשבה". יותר מזה מה נראה בתקשורת באותם יומיים שהוכרזו ימים של עסקים קטנים? מנחשים? כמובן את ראשי הערים, את הפוליטיקאים שרוצים להיבחר לכנסת הבאה מצטלמים קונים בעסקים קטנים. ומה יהיה אחרי היומיים האלה: בעלי העסקים יחזרו לעסקיהם להתמודד עם תלאות היום יום הקשות העוברות עליהם ואילו ראשי הערים והפוליטיקאים ינציחו בקמפיין הבחירות הבא שלהם את עצם תמיכתם בעסקים הקטנים (שהרי כולנו יודעים שבעלי העסקים הקטנים מהווים 90% מציבור העסקים בישראל)

עד כאן לחגיגה הקרובה.

לחזור לשאלה מדוע עסקים קטנים, עסקים בינוניים, או חברות כאלה ואחרות חייבים יועצים עסקיים לפעילותם, התשובה הברורה היא שמה שטוב לעסקים גדולים בטח שטוב לעסקים קטנים. אז עסקים וחברות גדולות יכולות להתהדר עם יועצים בכול תחום ואילו עסקים קטנים, עסקים בינוניים יכולים לשכור יועצים שיש בהם גם את אלמנט הכלכלי, הניהולי, השיווקי, המכירות והפרסום.

עסקים קטנים דווקא בגלל שעסוקים בניהול היום יומי בתוך עסקם אין להם את הזמן הדרוש בכדי לייצב את עסקם ולגרום להתפתחותו ופיתוחו.

יש מקרים (ואפילו הרבה) שעסקים קטנים מציבים את עלות היועצים כהוצאה חריגה למרות שעלות יועץ צריכה להיכנס לסעיף ההכנסות של העסק ולא ההוצאות. סטטיסטית עלות יועץ שנחסכת בארגון או בעסקים קטנים וגדולים היא פי כמה מעלות שכרו של יועץ עסקי "טוב" וזה נתון שכול בעל עסק חייב להפנים.

גדול כקטן, זה ממש לא משנה באיזה גודל חברה או עסק יועצים עסקיים פועלים. מה שחשוב הם התוצאות העסקיות שהם יכולים להתחייב בפני הארגון.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן