ייעוץ כלכלי לעסקים: כלכלן או קלקלן

ייעוץ פיננסי לעסקים

משהו קטן וחשוב להזכיר לבעלי העסקים המחפשים בצדק ייעוץ כלכלי לעסקים…

רבים הם העסקים אשר נדרשים ליועץ עסקי, מאחר ותחום הייעוץ העסקי לא נלמד באקדמיה אז באופן מידי וראשוני עולה במוחם ליצור קשר עם כלכלן, רואה חשבון ואפילו עו"ד מתוך הבנה שאלה שלושת הגורמים המבינים בניהול עסקים. ומכאן הטעות הגדולה שבעלי עסקים בלי משים עושים.

נגדיר מה תפקידם של אלה:

1. רואה חשבון אמון על המספרים (ניהול הנהלת החשבונות של העסק) אשר יוצאים מהפעילות העסקית של העסק, הווה אומר תפקידו לסדר את המספרים, לבקר את מערכת הנהלת החשבונות ולהתאים אותה להגשה בפני מוסדות המדינה (מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי וכ"ד) למעשה רואה חשבון מעבר לביקורת ולסדר שהוא עושה בספרי העסק או החברה הוא גם המגשר בין העסק למוסדות המדינה.

2. כלכלן: תפקידו של זה אם אנסה לנסח בצמצום, אזי הוא זה שבונה את התככנית העסקית של העסק כולל תמחור וחישובים כלכליים כאלה ואחרים. תמחיר, תזרים פיננסי, תכנון השקעה וכ"ד

3. עורך דין: אמון על כל המסמכים או הפעילות המשפטית של העסק/חברה, הקמת חברה, הסכמים בין שותפים, פיקוח על פעילות העסק מבחינה משפטית וכ"ד

למה בעלי תפקידים אלה לא יכולים למשמש יועץ כלכלי ולהעניק ייעוץ פיננסי לעסקים.

ייעוץ כלכלי לעסקים

קראו עוד

5 סיבות לפרסום בכלים של פעם 

המלצות בתחום ההלוואות

כל בעלי המקצוע שהזכרתי קודם עוסקים בתוצאות אשר העסק מביא, הם לא מייצרים מכניזים של בניית התוצאות, הם לא יכולים להדריך, לייעץ או ללוות את העסק מבחינה עסקית, עבודתם מסתכמת בארגון הנתונים שהעסק יצר, למעט כלכלן אשר נדרש לכתוב תכנית עסקית לעסק או מיזם חדש כאשר את הנתונים הוא אוסף מגורמים שונים, או שהוא כותב תכנית עסקית בעסק קיים שאת הנתונים הבסיסיים שלו הוא לוקח מספרי הנהלת החשבונות של העסק הקיים. גם עו"ד שתפקידו לטפל בדברים שהזכרתי בסעיף 3 למאמר זה.

מהם 11 היתרונות של יועץ כלכלי לעסקים

1. חובה לבוא לתפקיד של יועץ כלכלי לעסקים, עם הרבה שנות ניסיון בעולם העסקי וברוב התחומים.

2. ניסיון הוא לא של שנה שנתיים אלא של עשרות השנים ובפרט מסוף המאה הקודמת ועד היום בו עולם העסקים התהפך והתגלגל כמספר סיבובי כדור הארץ ביקום.

3. יועץ פיננסי לעסקים חייב שניהל "כבעלים" ככזה שלקח סיכונים, יזמויות, פעילויות, השקעות במיזמים עסקיים ויש לו את כל הניסיון, היידע והתובנות כיצד להקים עסקים וכיצד להוביל עסקים.

4. להוביל עסק באקלים העסקי הקיים היום דומה להליכה בחורף הקר כאשר יורד ברד הדומה לחצץ ברחוב מבלי להירטב או להיפגע (הליכה בין הברד מבלי להירטב)

5. עקב השינוי המטאורי מעולם ה-print לעולם הדיגיטלי חייב להתמצא בתחום הדיגיטלי, בטכנולוגיה המתחדשת, בהתמצאות ברשתות החברתיות עד היכולת ליצור מערכות פרסום ושיווק במדיה זאת, מי שנשאר "תקוע" במאה הקודמת ועדיין משתמש בעזרים ישנים לא יוכל להתקיים ולהתקדם בתקופה זאת והתקופה הבאה.

6. ייעוץ כלכלי לעסקים הוא משהו שהולך בגישה אמפירית, ורק יועץ כלכלי טוב יודע ללכת 5 צעדים קדימה לעצור ואז להמשיך בגישה זאת מתוך תובנה ברורה שמה שהיה נכון אתמול כבר לא נכון מחר.

7. כחלק משירות של ייעוץ פיננסי לעסקים, היועץ מעבר לגישה הבסיסית שלו להקמת מיזם עסקי, או עסק קיים חייב לכתוב את התככנית העסקית לא רק בגישה כלכלית, אלא בבניית תכנית אשר תיתן מקסימום בטחון למשקיעים שהרי אנו יודעים שמיזם חדש שנפתח מייד צצים עוד 14 כמוהו ולכן התככנית חייבת לבוא בגישה מספרית נכונה ולא פחות בראייה בסיסית עסקית גרידא.

8. יכולתיו של יועץ פיננסי ללוות את העסק/המיזם לאורך זמן על מנת להבטיח את הליכתו הנכונה.

9. יועץ כלכלי עסקי אמיתי הוא לא אחד כזה שנותן הרצאות ל-300 איש כאשר ההרצאה היא בחזקת "ההצגה הכי טובה בעיר" וכמו שיצאנו מסרט טוב ואנו מושפעים ממנו ב-3 ימים שלאחר מכן ואחר כך שוכחים את ההצגה הטובה שראינו ובפרט שאנו חוזרים לעסק ובעיות הניהול ממשיכות להיערם על שולחננו. מכאן שהיועץ נתן הרצאה, גרף את רווחיו ובעלי העסק או מנהליה נשארו עם הבעיות וחור קטן בכיס. "זהו טבע האדם" לזכור ולשכוח.

10. יועץ פיננסי לעסקים, הוא כזה שנמצא בקשר יום יומי עם בעלי העסק והאורגנים המשרתים אותו ולא כזה שנפגש עם העסק פעם בשבועיים או בחודשיים.

11. על מנת שתהליך של ייעוץ פיננסי לעסקים קטנים וגדולים כאחד יהיה ממצא וההשקעה הכספית תבוא על סיפוקה חייב היועץ להגיע למשרדי העסק ולא בעלי העסק למשרדי היועץ, בצורה כזאת יכול היועץ ללמוד את העסק פי מיליון מונים ולכוון את עצותיו ופועלו גם לפי ניסיונו וגם מה שהוא לומד מהיותו בעסק.

ועל כל זה לא אשכח לציין שתפקידו של יועץ כלכלי לעסקים הוא להכיר את המערכת הבנקאית, המימון, וכל הכלים החדשניים העומדים לשירותיו של העסק על מנת שיוכל להתקיים ולהצליח.

ייעוץ פיננסי להצלחת העסק

בייעוץ כלכלי עושים את הבחירה הנכונה!

לפיכך, במסגרת ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים וגדולים, יעשו טוב בעלי עסקים קטנים כגדולים כאשר הם באים לבחור יועץ כלכלי עסקי עבורם, לעשות את המהלך הנכון ולהבין שרק יועצים עסקיים עם ניסיון ניהולי, כלכלי, שיווקי ומכירתי מסוגלים לעשות את המהפך בעסק ולהצעיד אותו קדימה עם מספרים הולכים ומתקדמים.

לסיכום

נזכור שתפקידו של יועץ פיננסי לעסקים הוא תפקיד העומד בפני עצמו כאשר היועץ ממלא את כל התפקידים של כל מה שהזכרתי כאן, רוב העסקים בישראל אינם יכולים להחזיק תחת אמתחתם יועץ כלכלי, יועץ משפטי, רואה חשבון בארגון, מנהל שיווק, אסטרטג ,כלכלן, איש מדיה, איש פרסום, יועץ פיננסי לעסקים ויועץ בנקאות ובגלל זה הוא שוכר לעצמו איש ייעוץ או חברת ייעוץ שייתנו את כל הפרמטרים החשובים היום להקמת מיזם או עסק קיים

לקריאת מאמרים נוספים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

מכירות

אל תזרקו את הלקוחות המתלוננים לפח

התייחסות בעלי עסקים לתלונות וכיצד הדבר משמש כמנוע לצמיחה עסקית אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, או להחזיר ללקוחות את הכסף. בייחוד לא כאשר זה

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן