ייעוץ כלכלי לעסקים: כלכלן או קלקלן

ייעוץ פיננסי לעסקים
ייעוץ כלכלי לעסקים: כלכלן או קלקלן

משהו קטן וחשוב להזכיר לבעלי העסקים המחפשים בצדק ייעוץ כלכלי לעסקים…

רבים הם העסקים אשר נדרשים ליועץ עסקי, מאחר ותחום הייעוץ העסקי לא נלמד באקדמיה אז באופן מידי וראשוני עולה במוחם ליצור קשר עם כלכלן, רואה חשבון ואפילו עו"ד מתוך הבנה שאלה שלושת הגורמים המבינים בניהול עסקים. ומכאן הטעות הגדולה שבעלי עסקים בלי משים עושים.

נגדיר מה תפקידם של אלה:

1. רואה חשבון אמון על המספרים (ניהול הנהלת החשבונות של העסק) אשר יוצאים מהפעילות העסקית של העסק, הווה אומר תפקידו לסדר את המספרים, לבקר את מערכת הנהלת החשבונות ולהתאים אותה להגשה בפני מוסדות המדינה (מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי וכ"ד) למעשה רואה חשבון מעבר לביקורת ולסדר שהוא עושה בספרי העסק או החברה הוא גם המגשר בין העסק למוסדות המדינה.

2. כלכלן: תפקידו של זה אם אנסה לנסח בצמצום, אזי הוא זה שבונה את התככנית העסקית של העסק כולל תמחור וחישובים כלכליים כאלה ואחרים. תמחיר, תזרים פיננסי, תכנון השקעה וכ"ד

3. עורך דין: אמון על כל המסמכים או הפעילות המשפטית של העסק/חברה, הקמת חברה, הסכמים בין שותפים, פיקוח על פעילות העסק מבחינה משפטית וכ"ד

למה בעלי תפקידים אלה לא יכולים להיות יועצים עסקיים?

ייעוץ כלכלי לעסקים

קראו עוד

5 סיבות לפרסום בכלים של פעם 

המלצות בתחום ההלוואות

כל בעלי המקצוע שהזכרתי קודם עוסקים בתוצאות אשר העסק מביא, הם לא מייצרים מכניזים של בניית התוצאות, הם לא יכולים להדריך, לייעץ או ללוות את העסק מבחינה עסקית, עבודתם מסתכמת בארגון הנתונים שהעסק יצר, למעט כלכלן אשר נדרש לכתוב תכנית עסקית לעסק או מיזם חדש כאשר את הנתונים הוא אוסף מגורמים שונים, או שהוא כותב תכנית עסקית בעסק קיים שאת הנתונים הבסיסיים שלו הוא לוקח מספרי הנהלת החשבונות של העסק הקיים. גם עו"ד שתפקידו לטפל בדברים שהזכרתי בסעיף 3 למאמר זה.

מהם 11 היתרונות של יועץ כלכלי לעסקים

1. חובה לבוא לתפקיד עם הרבה שנות ניסיון בעולם העסקי וברוב התחומים.

2. ניסיון הוא לא של שנה שנתיים אלא של עשרות השנים ובפרט מסוף המאה הקודמת ועד היום בו עולם העסקים התהפך והתגלגל כמספר סיבובי כדור הארץ ביקום.

3. יועץ פיננסי לעסקים חייב שניהל "כבעלים" ככזה שלקח סיכונים, יזמויות, פעילויות, השקעות במיזמים עסקיים ויש לו את כל הניסיון, היידע והתובנות כיצד להקים עסקים וכיצד להוביל עסקים.

4. להוביל עסק באקלים העסקי הקיים היום דומה להליכה בחורף הקר כאשר יורד ברד הדומה לחצץ ברחוב מבלי להירטב או להיפגע (הליכה בין הברד מבלי להירטב)

5. עקב השינוי המטאורי מעולם ה-print לעולם הדיגיטלי חייב להתמצא בתחום הדיגיטלי, בטכנולוגיה המתחדשת, בהתמצאות ברשתות החברתיות עד היכולת ליצור מערכות פרסום ושיווק במדיה זאת, מי שנשאר "תקוע" במאה הקודמת ועדיין משתמש בעזרים ישנים לא יוכל להתקיים ולהתקדם בתקופה זאת והתקופה הבאה.

6. ייעוץ עסקי הוא משהו שהולך בגישה אמפירית, ורק יועץ כלכלי טוב יודע ללכת 5 צעדים קדימה לעצור ואז להמשיך בגישה זאת מתוך תובנה ברורה שמה שהיה נכון אתמול כבר לא נכון מחר.

7. כחלק משירות של ייעוץ פיננסי לעסקים, היועץ מעבר לגישה הבסיסית שלו להקמת מיזם עסקי, או עסק קיים חייב לכתוב את התככנית העסקית לא רק בגישה כלכלית, אלא בבניית תכנית אשר תיתן מקסימום בטחון למשקיעים שהרי אנו יודעים שמיזם חדש שנפתח מייד צצים עוד 14 כמוהו ולכן התככנית חייבת לבוא בגישה מספרית נכונה ולא פחות בראייה בסיסית עסקית גרידא.

8. יכולת של היועץ הפיננסי ללוות את העסק/המיזם לאורך זמן על מנת להבטיח את הליכתו הנכונה.

9. יועץ כלכלי עסקי אמיתי הוא לא אחד כזה שנותן הרצאות ל-300 איש כאשר ההרצאה היא בחזקת "ההצגה הכי טובה בעיר" וכמו שיצאנו מסרט טוב ואנו מושפעים ממנו ב-3 ימים שלאחר מכן ואחר כך שוכחים את ההצגה הטובה שראינו ובפרט שאנו חוזרים לעסק ובעיות הניהול ממשיכות להיערם על שולחננו. מכאן שהיועץ נתן הרצאה, גרף את רווחיו ובעלי העסק או מנהליה נשארו עם הבעיות וחור קטן בכיס. "זהו טבע האדם" לזכור ולשכוח.

10. יועץ לעסק/ לחברה הוא כזה שנמצא בקשר יום יומי עם בעלי העסק והאורגנים המשרתים אותו ולא כזה שנפגש עם העסק פעם בשבועיים או בחודשיים.

11. על מנת שתהליך של ייעוץ פיננסי לעסקים קטנים וגדולים כאחד יהיה ממצא וההשקעה הכספית תבוא על סיפוקה חייב היועץ להגיע למשרדי העסק ולא בעלי העסק למשרדי היועץ, בצורה כזאת יכול היועץ ללמוד את העסק פי מיליון מונים ולכוון את עצותיו ופועלו גם לפי ניסיונו וגם מה שהוא לומד מהיותו בעסק.

ועל כל זה לא אשכח לציין שתפקידו של יועץ כלכלי לעסקים הוא להכיר את המערכת הבנקאית, המימון, וכל הכלים החדשניים העומדים לשירותיו של העסק על מנת שיוכל להתקיים ולהצליח.

ייעוץ פיננסי להצלחת העסק

בייעוץ כלכלי עושים את הבחירה הנכונה!

לפיכך, במסגרת ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים וגדולים, יעשו טוב בעלי עסקים קטנים כגדולים כאשר הם באים לבחור יועץ כלכלי עסקי עבורם, לעשות את המהלך הנכון ולהבין שרק יועצים עסקיים עם ניסיון ניהולי, כלכלי, שיווקי ומכירתי מסוגלים לעשות את המהפך בעסק ולהצעיד אותו קדימה עם מספרים הולכים ומתקדמים.

לסיכום

נזכור שתפקיד היועץ העסקי הוא תפקיד העומד בפני עצמו כאשר היועץ ממלא את כל התפקידים של כל מה שהזכרתי כאן, רוב העסקים בישראל אינם יכולים להחזיק תחת אמתחתם יועץ כלכלי, יועץ משפטי, רואה חשבון בארגון, מנהל שיווק, אסטרטג ,כלכלן, איש מדיה, איש פרסום, יועץ פיננסי לעסקים ויועץ בנקאות ובגלל זה הוא שוכר לעצמו איש ייעוץ או חברת ייעוץ שייתנו את כל הפרמטרים החשובים היום להקמת מיזם או עסק קיים

לקריאת מאמרים נוספים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן