ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

אם עד היום העסקים הקטנים, הבינוניים ואפילו הגדולים הסתפקו בשוק המקומי או בייצוא למדינות המערב ויותר אז היום נפתח בפניהם שוק אדיר לייבוא או לייצוא מוצרים מדובאי וארצות המפרץ, כולל מדינות המזרח שמי היה חולם כי נצליח לייבא או לייצא למדינות אלה.

כללי

למעשה מדובר על שוק פוטנציאלי קיים של למעלה מ-28 מיליון איש בכל אזור הסחר המוזכר, והרי זה שוק ענק עבור היצואן או היבואן הישראלי, נכון לא כל ה-280  מיליון מגיעים ממדינות עשירות כמו דובאי והמפרציות אבל מבחינת נתח שוק יש כאן הזדמנות לנתח גדול מהעסקים בישראל לפעול בארצות אלה הן מבחינת הייבוא והן מבחינת הייצוא. זאת ועוד שמדינות המפרץ פתוחות הרבה יותר לעולם המערבי, אלה אנשים שלמדו באירופה או בארצות הניכר בכלל, הרבה יותר משכילים, הרבה יותר מלומדים ופתוחים לעולם החדש, אלה הם בעיקר תושבי ארצות המפרץ אשר מתברגים למוסדות השלטון וקובעים את ההשקפה המתקדמת שלהם לתוך החיים היום יומיים בארצות המפרץ.

שוק פוטנציאלי קיים של למעלה מ-28 מיליון איש, דובאי

ישראל

בהמשך למה שכתבתי כאן קודם הרי אותם צעירים או הדור העכשווי, אלה שלמדו בעיקר במוסדות השכלה רבים בארצות הניכר, מכירים את ישראל, נפגשו עם ישראלים, במוסדות האקדמיה ומחוצה לה, מכירים את הישראלים, את המדינה המפותחת והמתקדמת ביותר במזרח התיכון ולאוו דווקא בקטע של טכנולוגיה והיי טק, אלא בכלל  מה שקורה בישראל כיצד התקדמה ב-70 שנה וזה מוביל או הוביל אותם (מעבר לאתנן שקיבלו מארה"ב) לפתח את הקשרים עם ישראל המתקדמת ולשכוח את הקשרים עם הפלסטינאים ה"תקועים" מאה שנה ויותר באותה קונספציה. כזכור מדינות המפרץ הצהירו בעבר כי לא יקימו יחסים עם ישראל (למרות עצימת העיין של הקשרים הקיימים) בלי פתרון הסכסוך הקיים בים ישראל לפלסטינאים אבל לאט לאט ירדו מההחלטה הזאת והנה אנו רואים פתיחה דרמטית של מערכת היחסים בין המדינות ומה שהכי מעניין זה היחסים בין העם למדינות המפרץ המתבטא ביחסים עסקיים, בגשר בין ישראל לשאר מדינות המזרח וחלק מאפריקה, בתיירות וכ"ד. יחסים שלא הכרנו עם שאר המדינות שעשינו איתם שלום שקט וישנוני ולא כמו כאן

איך נמכור למפרציות דובאי והשאר

ישראל הינה מדינה תעשייתית בהרבה מאד תחומים, אומנם מאז כניסת סין להיות המפעל של העולם נסגרו בישראל תעשיות רבות וסקטורים שלמים שהיו פעם פאר היצירה של ישראל נשארו דוממים וכל חלקה טובה של היצרנים בישראל נשארה דוממה והוחלפה בייבוא זול, מה שהפך את הייצור ללא כדאי, אבל, להצליח למכור למפרציות מוצרים המיובאים מסין יהיה חבל על המאמץ כי הם בעצמם יודעים לעשות את זה יותר טוב, אבל מאחר וישראל נחשבת למדינה מודרנית וכך גם מוצריה, והשם שלה נישא בחוצות המפרציות, אזי יש לנו מקום ושם טוב למכור או לשווק את מוצרינו הישראלים, ואני לא מתכוון רק למוצרים המובילים, פארם, טכנולוגיה, מוצרי בטחון, היי טק (בתחום זה ניתן לגייס משקיעים להשקעות בהיי טק הישראלי זאת בדיוק המדיניות של המפרציות למצוא השקעות שיחליפו את ייצור הנפט שמסקטור זה הם עשו ועדיין עושים את כל הונם) מינרלים, פוספטים וכל התעשיות המוכרות, וכן יש לנו אפשרות לייצא לשם מוצרים גם ב-LEW TEC, מזון, תכשיטים, וכל סקטור שאני יזכיר כאן יש בו פוטנציאל לייצוא של מוצרים ישראלים למפרציות. צריך לזכור השלום הזה יביא הרבה מאד מסחר בין ישראל המפרציות והמזרח ובהחלט כדאי לחשוב על שוק זה כשוק פוטנציאלי עבורנו. אזרחי המפרציות לא מחפשים רק מחיר הם רוצים איכות, בגלל זה כל המותגים העולמיים נמצאים בדובאי ובמפרציות, הם בהחלט מבחינים בין מוצרים סינים לבין מוצרים בעלי שם. 

כניסה לנמל בדובאי – נפתחו אפשרות ייצוא רבות לדובאי והמפרציות

רוצים לייבא מדובאי והמפרציות

בתחום הייבוא הרי שנזכור שאנו יכולים לייבא ישירות מהמפרץ או מהקשר שיש להם עם מדינות המזרח, מדינות שעד היום לא היו לנו יחסים איתם מה שהופך את ההיצע לייבוא מוצרים לישראל, הייצוא המוביל של דובאי והמפרציות זה בראש ובראשונה נפט ומוצרי נפט ולכן ההיצע שלהם בתחום הרכב ובעיקר אביזרי רכב צמיגים וכ"ד הוא גבוהה מאד, תוסיפו לזה עוד מוצרים מתקדמים גם בתחום ההיי טק וה-לאו טק ואז נבין כי אנו יכולים לקבל מענה ממגוון רכב של מוצרים. עד היום הגיעו אלינו בקשות ייבוא של צמיגים, אביזרי רכב, מזון אוריינטלי המיועד למגזר הערבי, ריהוט גם למגזר וגם לשאר הלקוחות הפוטנציאלים בישראל, ואין אני יכול להצביע על כל הבקשות לייבוא מאזו זה של העולם.

איך מקיימים את המסחר?

צריך לזכור שאנו עדיין מדברים על מדינות ערביות עם המנהגים שלהם, בדובאי יש יותר אזרחים סונים בבחרין יותר אזרחים מוסלמיים, בשאר ארצות המזרח זה מחולק, נוסיף גם שבחלק מארצות המפרץ החוק שם מעורב לפי המשפט האנגלי אבל גם החוק השרעי שהוא יותר מחמיר וקשוח בפרט עם זרים. ולכן הדרך הנכונה לעשות עסקים עם מדינות אלה הינו דרך משרדים ישראליים שלהם יש משרד אינטרסים באחת מדינות המפרץ, זאת ועוד, ארצות המפרץ קרובות אלינו מבחינה גיאוגרפית ולכן הקשרים וגם ההובלה הם קרובים וקצרים, סוכני האוניות כבר מפעילים קווים סדירים לדובאי ומשם למפרציות.

קראו עוד: איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות?

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן