זכיינות כן או לא

רוצים להקים עסק, יש לי מיזם, זכינות, מיזם חדש, עסק חדש, פתיחת עסק

עורו צעירים עורו!

אל תהיו כול כך מתלהבים!

אל תסתכלו על אנשי עסקים ותגידו "ואו איך שהוא הצליח" מה אין לי שיש לו.

אל תקנאו, אל תתפתו, אל תלכו אחרי אנשי שיווק מומלחים, כאלה שמספרים לכם כמה הם טובים בשיווק, מרצים לשיווק, מעבירים קורסים במקומות הכי נחשקים! על תסתנוורו!

אל תסתכלו על חברה בגילכם או קצת יותר מבוגרים בעלי עסקים או שותפים בכמה עסקים ותחשבו לעצמכם "איזה 0 אני איך אני לא שם"

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חרד לאותם חברה צעירים, בוגרי צבא, כאלה שכרגע לימודים זה לא הכוון שלהם, יש להם קצת כסף בכיס, חסכונות, המענקים מהצבא, ההבטחה שיקבלו 30 אלף שקל מענק במידה ויפתחו עסק, וחושבים להיכנס לעולם העסקים עם כול הכוח, ללא מחשבה, עם תשוקה ואמונה "כן אני אצליח" מחפשים זכייניות של כול מיני עסקים, לא בודקים, לא נעזרים באנשי מקצוע או בכאלה שמעניקים ייעוץ עסקי, וזורקים את עצמם כך ללא הכשרה או ייעוץ נכון אל תוך האש היוקדת של עולם העסקים!

 לפתוח עסק עסקים עושים עסקים זכיון קראו

מבחינתי "חברה צעירים" גם דוכן סברס או קיוסק זה עסק שיש עליו להשקיע מחשבה, קל וחומר הסיכונים שאתם רוצים לקחת על עצמכם או שיש אנשים בוגרים מכם חכמים, שאורבים לתשוקה שלכם לפתוח עסקים ומוכרים לכם זכייניות, רעיונות לעסקים, השקעות כאלה ואחרות ובעיקר חלומות.

 כ יועץ עסקי יוצא לי לעצור לכול הפחות שני יזמים או קבוצות יזמים, או חברים טובים בגילאי 23-30 שלא ליפול ברשת, חברה צעירים ומקסימים "מלח הארץ" מגיעים אלי כולם מלאי טירוף להקים את העסק כאן ועכשיו כי זה "עסק מצליח" "הם מכירים את מי שפתח עסק דומה והוא עובד ועושה כסף" למרות שמה שרואים משם לא רואים מכאן. ובסך הכול זה הופך להיות גלגל שטירונים בעסקים בזכות גבריותם, רצונם, שאיפתם, המוטיבציה בסופו של תהליך הופכים להיות מוכים וחבולי ראש שנתקעו אם התחייבויות, עסק שלא מרוויח, עסק שלא מנוהל נכון ובטח שלא יוציא את ההוצאות שלו, וכך חברה ממש טובים "וליבי ליבי" אם אותם בחורים אבל להוציא אותם מהבור זה קשה עד קשה מאד.

 אלה שמבינים שהם צריכים ייעוץ הולכים לעורך דין שמכירים או מנהל חשבונות שמכירים אבל לא מודעים לזה שמקצועות אלה לא יכולים לעזור להם, עסקים זה לא רק תרכיב או תמהיל של מספרים, עסקים הם משהו כולל המורכב מראייה כלכלית, ראייה עסקי, ראייה שיווקי, ראייה מכירתית, ראייה פרסומית, דמיון, יצירתיות וניסיון עסקי רחב, רק זה האדם אשר באמת יכול לעזור לכול אותם בחורים חדורי אמונה ותשוקה להיות כמו "ההוא" ולהצליח בעסק.

 יש מקום לעסקים בישראל, יש מקום ליזמות בישראל, יש הרבה רעיונות טובים ששמעתי מחברה צעירים, אבל כאשר אין ניסיון, אין מודעות, אנשי עסקים ערמומיים קולטים את התחושה הזאת אצל הצעירים ויודעים יפה איך לסחוט את כספם לצרכיהם הם. הבעיה הולכת ותופחת ומבחורים בוגרי צבא, אחרי טיול, שנושאים את עינם אל עבר העסקים נהפכים לרדופים ע"י פקידי ההוצאה לפועל ועורכי דין אשר מטרתם לגבות את כספם.

 החלטתי לכתוב מאמר זה כי בתקופה האחרונה אני חווה התנהלות והתנהגות של חברה צעירים הפורסים בפני את המיזם עליו חשבו, ואני נחרד, כי אני יודע שהחברה האלה הולכים לאבדון, זה מי שפונה אלי, תארו לעצמכם כמה לא פונים לייעוץ עסקי מה עובר עלים.

 לא, לא הכול שחור, בטח יש גם כאלה שהצליחו, אבל את אלה אפשר לספור במטי מעט,

 השתחררתם מהצבא, עשיתם טיול, אין ראש כרגע ללמוד, ראיתם חבר שפתח "פאב" והוא מסתובב עם רכב יקר ונערה בלונדינית לידו, על תהיו בטוחים שיש לו שקל בכיס. אתם לא נמצאים בתוך הכיס שלו והוא אף פעם לא יגיד לכם מה יש לו ומה אין לו, אחרי מספר חודשים אתם כבר תדעו.

 חושבים על עסק, יש לכם רעיון, חשבתם על זכיינות, קודם כול התייעצו עוד לפני שאתם מתחייבים על הנייר, התייעצו, בבקשה! עברתם תקופות לא קלות בזמן השירות הצבאי, מגיע לכם גם ליהנות מהחיים, מגיע לכם לפעול בשכל, בואו התייעצו, אל תחסכו.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום
מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

איך מבטיחים את התשלום מהלקוח/דרכי פעולה

הלקוח פשוט לא מאמין לנו

הלקוח פשוט לא מאמין לנו! רקע בשני העשורים האחרונים ההתנהגות וההבנה שלנו מאד השתנתה, אם זה בגלל הטכנולוגיה, אם זה בגלל הגלובליזציה, אם זה בגלל

דרכי פעולה ייחודיים לעסקים קטנים

מעבדות לחירות תעסוקתית

ליווי עסקי לעובד, בדרכו לעצמאי כיום, כאשר אנשים רבים נמצאים בביתם – אנשים רבים אינם תרים את הרחובות, ואינם רוכשים בדיוק את אותם שירותים ומוצרים

היועץ העסקי רוצה להיות שותף לכם

מה זה השטויות האלה? משבר נוראי ושמו "קורונה"

ממשקפיו של יועץ עסקי: מי יבין או יידע מה קורה בחדרי חדרים של קובעי המדיניות במשבר הנוראי הזה ששמו "קורונה" מי יכול בכלל לדעת מאיזו

עסקים בהתאוששות
דרכי פעולה ייחודיים לעסקים קטנים

איך עסקים מתארגנים אחרי מגפת הקורונה

בקצרה – התשובה לכך היא שיועץ עסקי מעניק תשובות, ומבט ציפור על עסק. ולכן – כאשר אנחנו נכנסים בחזרה, או לראשונה – לזירה העסקית, ואנחנו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!
רגע לפני שאתה מקבל החלטה

גם אתה כמו רבים אחרים ודאי שואל את עצמך, איך אוכל לדעת כי אני בוחר ביועץ העסקי המתאים לי ביותר, זה שבזכותו אוכל למנף את פעילותי העסקית ולהביא אותו אל פסגות ההצלחה הגבוהות ביותר?

התרשם מכתבות ומדריכים שנכתבו ע"י דורון עמית יועץ עסקי

דילוג לתוכן