זכיינות כן או לא

רוצים להקים עסק, יש לי מיזם, זכינות, מיזם חדש, עסק חדש, פתיחת עסק

עורו צעירים עורו!

אל תהיו כול כך מתלהבים!

אל תסתכלו על אנשי עסקים ותגידו "ואו איך שהוא הצליח" מה אין לי שיש לו.

אל תקנאו, אל תתפתו, אל תלכו אחרי אנשי שיווק מומלחים, כאלה שמספרים לכם כמה הם טובים בשיווק, מרצים לשיווק, מעבירים קורסים במקומות הכי נחשקים! על תסתנוורו!

אל תסתכלו על חברה בגילכם או קצת יותר מבוגרים בעלי עסקים או שותפים בכמה עסקים ותחשבו לעצמכם "איזה 0 אני איך אני לא שם"

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני חרד לאותם חברה צעירים, בוגרי צבא, כאלה שכרגע לימודים זה לא הכוון שלהם, יש להם קצת כסף בכיס, חסכונות, המענקים מהצבא, ההבטחה שיקבלו 30 אלף שקל מענק במידה ויפתחו עסק, וחושבים להיכנס לעולם העסקים עם כול הכוח, ללא מחשבה, עם תשוקה ואמונה "כן אני אצליח" מחפשים זכייניות של כול מיני עסקים, לא בודקים, לא נעזרים באנשי מקצוע או בכאלה שמעניקים ייעוץ עסקי, וזורקים את עצמם כך ללא הכשרה או ייעוץ נכון אל תוך האש היוקדת של עולם העסקים!

 לפתוח עסק עסקים עושים עסקים זכיון קראו

מבחינתי "חברה צעירים" גם דוכן סברס או קיוסק זה עסק שיש עליו להשקיע מחשבה, קל וחומר הסיכונים שאתם רוצים לקחת על עצמכם או שיש אנשים בוגרים מכם חכמים, שאורבים לתשוקה שלכם לפתוח עסקים ומוכרים לכם זכייניות, רעיונות לעסקים, השקעות כאלה ואחרות ובעיקר חלומות.

 כ יועץ עסקי יוצא לי לעצור לכול הפחות שני יזמים או קבוצות יזמים, או חברים טובים בגילאי 23-30 שלא ליפול ברשת, חברה צעירים ומקסימים "מלח הארץ" מגיעים אלי כולם מלאי טירוף להקים את העסק כאן ועכשיו כי זה "עסק מצליח" "הם מכירים את מי שפתח עסק דומה והוא עובד ועושה כסף" למרות שמה שרואים משם לא רואים מכאן. ובסך הכול זה הופך להיות גלגל שטירונים בעסקים בזכות גבריותם, רצונם, שאיפתם, המוטיבציה בסופו של תהליך הופכים להיות מוכים וחבולי ראש שנתקעו אם התחייבויות, עסק שלא מרוויח, עסק שלא מנוהל נכון ובטח שלא יוציא את ההוצאות שלו, וכך חברה ממש טובים "וליבי ליבי" אם אותם בחורים אבל להוציא אותם מהבור זה קשה עד קשה מאד.

 אלה שמבינים שהם צריכים ייעוץ הולכים לעורך דין שמכירים או מנהל חשבונות שמכירים אבל לא מודעים לזה שמקצועות אלה לא יכולים לעזור להם, עסקים זה לא רק תרכיב או תמהיל של מספרים, עסקים הם משהו כולל המורכב מראייה כלכלית, ראייה עסקי, ראייה שיווקי, ראייה מכירתית, ראייה פרסומית, דמיון, יצירתיות וניסיון עסקי רחב, רק זה האדם אשר באמת יכול לעזור לכול אותם בחורים חדורי אמונה ותשוקה להיות כמו "ההוא" ולהצליח בעסק.

 יש מקום לעסקים בישראל, יש מקום ליזמות בישראל, יש הרבה רעיונות טובים ששמעתי מחברה צעירים, אבל כאשר אין ניסיון, אין מודעות, אנשי עסקים ערמומיים קולטים את התחושה הזאת אצל הצעירים ויודעים יפה איך לסחוט את כספם לצרכיהם הם. הבעיה הולכת ותופחת ומבחורים בוגרי צבא, אחרי טיול, שנושאים את עינם אל עבר העסקים נהפכים לרדופים ע"י פקידי ההוצאה לפועל ועורכי דין אשר מטרתם לגבות את כספם.

 החלטתי לכתוב מאמר זה כי בתקופה האחרונה אני חווה התנהלות והתנהגות של חברה צעירים הפורסים בפני את המיזם עליו חשבו, ואני נחרד, כי אני יודע שהחברה האלה הולכים לאבדון, זה מי שפונה אלי, תארו לעצמכם כמה לא פונים לייעוץ עסקי מה עובר עלים.

 לא, לא הכול שחור, בטח יש גם כאלה שהצליחו, אבל את אלה אפשר לספור במטי מעט,

 השתחררתם מהצבא, עשיתם טיול, אין ראש כרגע ללמוד, ראיתם חבר שפתח "פאב" והוא מסתובב עם רכב יקר ונערה בלונדינית לידו, על תהיו בטוחים שיש לו שקל בכיס. אתם לא נמצאים בתוך הכיס שלו והוא אף פעם לא יגיד לכם מה יש לו ומה אין לו, אחרי מספר חודשים אתם כבר תדעו.

 חושבים על עסק, יש לכם רעיון, חשבתם על זכיינות, קודם כול התייעצו עוד לפני שאתם מתחייבים על הנייר, התייעצו, בבקשה! עברתם תקופות לא קלות בזמן השירות הצבאי, מגיע לכם גם ליהנות מהחיים, מגיע לכם לפעול בשכל, בואו התייעצו, אל תחסכו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן