יזמות איך באמת יוצאים מהקופסה

יזמות. למה מתכוונים שאומרים לצאת מהקופסה

בעשוריים האחרונים אנו רק שומעים איך אומרים לנו "לצאת מהקופסה" הרבה מבעלי העסקים והחברות מבינים את המשמעות של המשפט הזה אבל מבחינתם זה נשמע כמו "סינית" איך יוצאים מהקופסה?, העסק שלי מוכר X מה יש כבר לצאת מהקופסה? מה אני כבר יכול לשנות ולצאת מהקופסה אם אני מוכר דבר ואין לי מה לחדש.

אז בואו נגדיר דבר בסיסי: מה זה יזמות?

אני מגדיר יזמות ב"חלום שצריך להתגשם" פשוטו כמשמעו: אני חולם על מוצר, שירות, מכונה, אפליקציה, שירותים וכל דבר אחר עסקי אשר בתחושה שלי יכול להפוך ליזמות מצליחה.

נכון, אני מחליט מראש שאני קופץ לתוך בריכה אבל תחילת הקפיצה שלי כאשר הבריכה ריקה ובתקוה שעד שאגיע מטה הבריכה תתמלא.

יזמות זה ללכת בכל הכוח עם החלום לא חצי דרך ולא שלושת רבעי דרך אלא בכל הכוח על מנת להגשים חלום.

אני לא רוצה לתת לכם את דוגמאות היזמים הגדולים פייסבוק, אפל וכ"ד אני דווקא רוצה להדגיש את היזמים הפשוטים אשר חלמו על רעיון, ייצרו אותו הגשימו אותו והמשיכו בו. חשבו רק בעשוריים האחרונים על אנשים שחלמו רעיון הגשימו הפעילו ומכרו במחירים מטורפים: למה את אתה לא יכולים להיות כאלה.

ישנם אנשים שיש להם חלום והם אומרים לעצמם בוא ננסה אותו לאט לאט! "טעות" "אין לך מה להפסיד" תתחיל עם הרעיון בכל הכוח, קח לך ייעוץ עסקי שיעזור לך לבנות את המיזם נכון ולך על זה.

מהו האקלים העסקי העתידי שמאפשר לנו לפתח חלומות?

אנחנו יודעים שהעולם העסקי עבר עובר ויעבור תנודות חריפות מאד, אנו יודעים שתוך עשור ייעלמו מהנוף העסקי כמעט 50 קטגוריות של תעסוקה, אנחנו יודעים שיחסי עובד מעביד ייעלמו כל עוד יהיה ניתן לקבל בעלי מקצוע במיקור חוץ בארץ ובעולם, ולכן אנו צריכים לדאוג היום לעתידנו ולבסס את המקצועיות שלנו בכל תחום לטובת התעסוקה העצמאית שלנו.

אנו גם יודעים שהתחרות העסקית בקמעונאות, בשירותים הולכת ומצטמצמת עקב הטכנולוגיה והגלובליזציה ואנו נדרשים בדיוק כמו שהתנהלו החלוצים שעלו ליישב את הארץ שלנו למצוא לנו את אפיקי התעסוקה והפרנסה לקיומנו. וזה אפשרי.!!!

אז איך הלכה למעשה יוצאים מהקופסה?

  1. לא פוחדים לקפוץ לבריכה.
  2. יש לך חלום או רעיון או יזמות "פתח אותו"
  3. דעו שאתם לא מפסידים כלום, אם נכנסתם נכון למיזם לא תפסידו.
  4. זכרו שהדורות גדלו והיום אנו חיים 3 דורות בכפיפה אחת, הצרכים עלו, וכוח האדם קיים.
  5. עסקים קיימים ימצאו דרכים לחדש ולרגש את הלקוח.
  6. למדו מהעסקים הגדולים איך הם לוקחים מוצר אחד (לדוגמא "מילקי) וכל חצי שנה בונים לו תחפושת חדשה כאילו מדובר במוצר חדש (וזה רק דוגמא קטנה) ראו את חברות הסלולר זה אותו אינטרנט ואותו טלפון רק שמלבישים אותו כל פעם בלבוש ובאריזה חדשה.
  7. כך אתם צריכים להיות במיזם החדש שלכם או בעסק הקיים שלכם, כל הזמן למצוא דרכים להבליט את מה שאתם מוכרים בדרכים מתוחכמות שיוצרות עניין.
  8. היום יש את שיטות הפרסום הנוחות ביותר כאשר אתם יכולים לשלוט במנוע הפרסום שלכם להקטין, להגדיל, להרחיב, להעביר מסרים חדשים, לגרות את הלקוחות, לעניין אותם הכול בשליטה שלכם ובעלויות לא גבוהות.

קראו עוד: האם לפתוח חברה

על תגידו לעולם!  

א. תעזבו זה לא יילך.

ב. איך אני אצליח לרגש בחנות האלקטרוניקה שלי ההוא לידי מוכר בפחות מחיר-דע אתה לתת מוצר + בונוס ואז תהיה מתחרה שווה

ג. על תגידו איך אני יתמודד עם החלום שלי לעולם לא ניהלתי עסק – קח יועץ עסקי.

ד. לעולם על תישאר באזור הנוחות שלך תמיד תשאף לעשות משהו שיקרב לקוחות, תכתוב מיידע באתר שלך, מיידע שייתן ערך מוסף ללקוח תהיה פעיל במדיה. הכלים שגוגל והרשתות החברתיות נותנות לנו הוא אדיר מי שיודע להשתמש בתבונה בכלים ידידותיים אלה. לא צריך לרוץ למקדם אתרים שישתה את כל תקציב המדיה.

לסיכום 

יזמות "הגשמת חלום עסקי" קפיצה לבריכה שעדיין אין בה מיים.

התמדה "הליכה למיזם בחשיבה משותפת ועם כל הכוח"

יציאה מהקופסה "תהייה ועשייה לחדש ולרגש כל יום ברעיון חדש, לא נדוש, אלה כל הזמן חיפוש אחרי האחר, השונה, המיוחד, ניתן גם לשוטט ברחבי האינטרנט בחו"ל בסקטור שלך ולמצוא רעיונות לחדש ולרגש ללקוח שלך.

מאד חשוב לי להדגיש: ליצור מיזם, לבנות עסק, להמשיך עסק קיים זה מאד קשה, כן זה קשה אני בטח לא מגלה לכם את אמריקה. יש מצליחים יש מצליחים פחות ויש שכושלים, הכישלון מגיע מניהול לא נכון, ניהול לא עכשווי, אמוציות, אי עמידה ביעדים, ניהול לפי כללי העבר ולא ההווה והעתיד,  כל עסק ניתן לקיים, כל עסק צריך להבנות במסגרות שלו וכאשר הוא בנוי למסגרות שלו אין לו סיבה להיכשל. (בארצות הברית של אמריקה לא נפתח עסק מבלי שהיזמים יתארחו במשרדי היועצים העסקיים) בארץ כאשר כולם יודעים הכול עדיין אין זה כלל ברזל בפתיחה של עסק או בשינוי מסלול של עסק קיים.

תוסיפו לכל מה שכתבתי כאן את האקלים העסקי שיפלוט אותכם ממעגל העבודה כשכיר בעשור הקרוב ואז תגיעו לתובנה שיש לכם מה לתרום לתא המשפחתי שלכם כבר עכשיו.

המאמר הזה לא מצוץ מהאצבע הוא מקבל משמעות יותר עמוקה בהתקדם העולם קדימה. יש למאמר הזה התכנות עמוקה עבור כל אחד מאיתנו.

לקרוא מאמרים נוספים והמלצות לחצו בקישור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן