יועצים עסקיים לא חייבים להיות כלכלנים

יועצים עסקיים לא חייבים להיות כלכלנים

יועץ לעסקים!

כלכלן כיועץ עסקי הוא טוב או רע!

האם המודלים הכלכליים לא פשטו את הרגל!

האם המכללות והאוניברסיטאות לימדו על בסיס סטטיסטיקות, הערכות, והאם ההערכות הם בכלל מקבילות לתנודות השוק?

 מי מאתנו שקרא את הספר "הברבור השחור" ספר חובה לכול מי שמתעסק בעסקים, בכלכלה ובכלל בחיים העסקיים. נאסים טאלב, מכריז מלחמה נגד הכלכלנים, וטוען כי המודלים הכלכליים שלהם מבוססים על המדע ולא על השווקים האמתיים. האמת ש כ-יועץ עסקי אני בהחלט נוטה להסכים אתו, אבל אם נמשיך לשמוע את הטיעונים של נאסים נבין כי- המודלים שפיתחו חלק מהכלכלנים או יותר נכון אלה שעוסקים במאקרו כלכלה, מתבססים על טעויות מדעיות, הווה אומר על מתמטיקה  שיפה עבור מתמטיקאים אך אינה תומכת כלל ועיקר במסקנות שהם מגיעים אליהן בקביעת המדיניות הכלכלית.

למעשה מותח נאסים ביקורת נוקבת על שיטת הניהול הפיננסית וניהול הסיכונים של התעשיה הפיננסית, וכאחד שער לטעויות של הכלכלה הגבוהה הזהיר את קוראיו בספרים שכתב, במאמרים שפרסם ובתוקף מעמדו כפרופסור בתחום של מימון מתמטי, קרנות גידור, מסחר בוול סטרית, ומייעץ לקרן המטבע העולמי.

 האמת שהדרך בה מציעה נאסים לנהל מערכות מאד קרובה לדעה שלי כי- לאמץ יכולת ליהנות ולצמוח מאירועים אקראיים, שגיאות ותנודתיות, ניסוי ותעייה, שמובילים לפתרונות טובים יותר  מאשר אלמנטים כלכליים המוכתבים מלמעלה מכוון האקדמיה המאוהבת במספרים, מודלים, ומבנים כלכליים מסובכים (אם לפרש את דבריו אז הוא מגדיר את המתמטיקה הבסיסית ש אחד ועוד אחד זה שניים) ולא צריך להרחיק לכת ולהוליך את העולם שולל.

מה שמשליך עלינו העסקים הקטנים, העסקים הבינוניים והחברות שעלינו להתנהג לפי מהלכי השוק בפועל ולא לפי מודלים כלכלנים ודוחות אקסל שאם ניקח מכונת חישוב פשוטה נגיע בסופו של דבר לאותו מספר רק שדרך הכלכלנים זה יהיה בזיהום איכות החיים שלנו בכריתת העצים ביערות  שהופכים לנייר, ואצלנו במספר מתמטי פשוט שיופיע על צג המחשבון, אפילו בסמארטפון.

 עסקים לא צריכים כלכלנים, עסקים חושבים שהם צריכים כלכלנים, כלכלנים יכולים להיות טובים לכתיבת תוכנת עסקית ולחיבור בין האלמנטים שמרכיבים את התוכנית העסקית, כלכלנים לא יכולים להציל חברות, להוביל חברות, המרחק בין היציאה מהאקדמיה לבין הכניסה לעסקים או לחברות הוא מרחק רב מאד. מרחק שלא מקרב שום עסק לעבר הצלחתו או שגשוגו.

כ-יועץ עסקי, אני ממליץ לכם, לפני שאתם בוחרים יועץ לעסק שלכם, עשו חושבים מה בדיוק אתם צריכים. ושוב מבלי לזלזל חס וחלילה בהתמחותו של מי מהבוגרים של המכללות והאוניברסיטאות במקצועות השונים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן