יועצים עסקיים לא חייבים להיות כלכלנים

יועצים עסקיים לא חייבים להיות כלכלנים

יועץ לעסקים!

כלכלן כיועץ עסקי הוא טוב או רע!

האם המודלים הכלכליים לא פשטו את הרגל!

האם המכללות והאוניברסיטאות לימדו על בסיס סטטיסטיקות, הערכות, והאם ההערכות הם בכלל מקבילות לתנודות השוק?

 מי מאתנו שקרא את הספר "הברבור השחור" ספר חובה לכול מי שמתעסק בעסקים, בכלכלה ובכלל בחיים העסקיים. נאסים טאלב, מכריז מלחמה נגד הכלכלנים, וטוען כי המודלים הכלכליים שלהם מבוססים על המדע ולא על השווקים האמתיים. האמת ש כ-יועץ עסקי אני בהחלט נוטה להסכים אתו, אבל אם נמשיך לשמוע את הטיעונים של נאסים נבין כי- המודלים שפיתחו חלק מהכלכלנים או יותר נכון אלה שעוסקים במאקרו כלכלה, מתבססים על טעויות מדעיות, הווה אומר על מתמטיקה  שיפה עבור מתמטיקאים אך אינה תומכת כלל ועיקר במסקנות שהם מגיעים אליהן בקביעת המדיניות הכלכלית.

למעשה מותח נאסים ביקורת נוקבת על שיטת הניהול הפיננסית וניהול הסיכונים של התעשיה הפיננסית, וכאחד שער לטעויות של הכלכלה הגבוהה הזהיר את קוראיו בספרים שכתב, במאמרים שפרסם ובתוקף מעמדו כפרופסור בתחום של מימון מתמטי, קרנות גידור, מסחר בוול סטרית, ומייעץ לקרן המטבע העולמי.

 האמת שהדרך בה מציעה נאסים לנהל מערכות מאד קרובה לדעה שלי כי- לאמץ יכולת ליהנות ולצמוח מאירועים אקראיים, שגיאות ותנודתיות, ניסוי ותעייה, שמובילים לפתרונות טובים יותר  מאשר אלמנטים כלכליים המוכתבים מלמעלה מכוון האקדמיה המאוהבת במספרים, מודלים, ומבנים כלכליים מסובכים (אם לפרש את דבריו אז הוא מגדיר את המתמטיקה הבסיסית ש אחד ועוד אחד זה שניים) ולא צריך להרחיק לכת ולהוליך את העולם שולל.

מה שמשליך עלינו העסקים הקטנים, העסקים הבינוניים והחברות שעלינו להתנהג לפי מהלכי השוק בפועל ולא לפי מודלים כלכלנים ודוחות אקסל שאם ניקח מכונת חישוב פשוטה נגיע בסופו של דבר לאותו מספר רק שדרך הכלכלנים זה יהיה בזיהום איכות החיים שלנו בכריתת העצים ביערות  שהופכים לנייר, ואצלנו במספר מתמטי פשוט שיופיע על צג המחשבון, אפילו בסמארטפון.

 עסקים לא צריכים כלכלנים, עסקים חושבים שהם צריכים כלכלנים, כלכלנים יכולים להיות טובים לכתיבת תוכנת עסקית ולחיבור בין האלמנטים שמרכיבים את התוכנית העסקית, כלכלנים לא יכולים להציל חברות, להוביל חברות, המרחק בין היציאה מהאקדמיה לבין הכניסה לעסקים או לחברות הוא מרחק רב מאד. מרחק שלא מקרב שום עסק לעבר הצלחתו או שגשוגו.

כ-יועץ עסקי, אני ממליץ לכם, לפני שאתם בוחרים יועץ לעסק שלכם, עשו חושבים מה בדיוק אתם צריכים. ושוב מבלי לזלזל חס וחלילה בהתמחותו של מי מהבוגרים של המכללות והאוניברסיטאות במקצועות השונים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן