איך בוחרים יועץ עסקי

במאמר זה נמליץ ללקוח "כיצד לבחור יועץ עסקי"

מה זה בכלל יועץ עסקי ויותר נכון מה תפקידו של יועץ עסקי.

בתרבות הישראלית למילה "יועץ" יש קונוטציה גרועה. שהרי יועץ מהו? נותן עצות אחיתופל, יועץ כי הרבה יותר קל לעוץ עצה לאחר מאשר לייעץ לעצמך, ובכלל החשדנות הישראלית המוצדקת להכניס יועץ בגדר של "יועץ סתרים" די מפחיד את הלקוח הישראלי השבע מכול ההמלצות והייעוץ שקיבל בחייו ואולי בגלל חלק מהמלצות שקיבל הוא נמצא במקום אשר נמצא.

מאחר ואנו מדברים על ייעוץ, וכמו שידוע לכול, האקלים העסקי קשה, הולך ונהייה יותר קשה, והאופק העסקי לא ידוע מאחר והוא משתנה חדשות לבקרים בגלל משב רוח כזה או משב רוח אחר, ללא כול יציבות, ועם תנודתיות הדומה לסופות ההוריקן בחוף המזרחי של ארצות הברית.

לפיכך בחירת יועץ לעסק או לחברה שלך לא צריכה להיות על פי פרמטרים של בוגר מכללה כזאת או אחרת , או עם תואר כזה ואחר, אם רקורד צבאי או פיקודי, או עם רקוד ספורטיבי, הוא למעשה יכול להיות הכול רק עם כמה תכונות שיהפכו אותו ליועץ כללי טוב לכול מחלקות העסק כגון:

–           להכיר את עולם העסקים

            לדעת את החוקים הקרובים לעולם העסקים

            להכיר מבנה פיננסי של עסק ולנתח מאזנים ברמה של תובנות מעשיות

            לנהל תזרים מזומנים

            להכיר את תחום השיווק בפועל

            להכיר את תחום המכירות.

            להפעיל מערכת מכירות וטקטיקה במכירות.

            לדעת להנחות אנשי מכירות

            להכיר את תחום הפרסום

            להיות עם מעוף ודמיון/ולהמציא כול יום את העסק מחדש

            להביא צינורות פרסום זולים לעסק עם עלות נמוכה מול תועלת גבוהה

            להיות מספיק חזק בכדי לגרום לשינויים חיוביים לעסק.

            להיות מלווה לעסק מבפנים/ולא יועץ חיצוני המתנדנד על כורסת המנהלים שלו.

סיפור!

בעודי יושב עם אחד העסקים שאני מלווה נכנס איש מכירות של חברה העוסקת ביעוץ עסקי. מסתבר כי בעל החברה הינו יוצא צבא וגם כתב ספר המדבר על "8 שיטות למכירה מוצלחת" איש המכירות שלפי עניות דעתי והלקוח שלי שאמור היה למכור את שירותי הייעוץ של החברה שלו, למעשה כוון את רוב שיחת המכירות שלו לכוון רכישת הספר ב-190 ₪. לשאלתנו, ומה קורה עם הייעוץ העסקי, הוא הסביר לנו שהחברה שלו עובדת בשיטת "הכובע המשולש" שזה אומר לימוד העסק ע"י חונך חודשיים וחצי, לאחר מכן ישיבה של החונך עם "בעל החברה" הסקת מסקנות ויישום המסקנות ב-10 שעות של פגישה שבועית עם החונך ובעל העסק. .עוד נאמר שאם הלקוח ירצה לראות ולקבל חוות דעת מהבעלים זה נתון לשיקול הבעלים.( על המחיר שנקב איש המכירות עבור השירות לא אוסיף) אך לתדהמת כולנו (אני ובעל החברה הלקוח שלי) איש המכירות ניסה והמשיך למכור לנו את הספר ב-190 ₪. זה לא ייעוץ זאת שרלטנות….

יועץ חייב שיהיה צמוד לעסק, חייב שיכיר את המהלכים מתוך העסק, הוא אינו יכול רק לקרוא מאזנים וניירת חשבונאית ולהסיק מסקנות ניהוליות או שיווקיות. בעסק יש אנשים ואנשים הם המכונה היחידה שיכולה לתת לעסק לפרוח או לצלול.

יועץ הוא כמו רופא כללי,

תפקידו לגעת בתחלואי העסק ולדאוג לפרק אותם ולתקנם אחד לאחד.

אם יזדקק לשירותים מקצועיים נוספים, אזי ימליץ בפני בעל העסק ויקבלו שניהם החלטה, אבל תמיד הוא זה שיוכל ויהי חייב לתת את הפתרונות.

תחום הייעוץ העסקי עובד בשיטות לא נכונות בישראל. השיטה היא לעשות קאוצינג עסקי למנכ"ל או למנהל עסק גדול כ-קטן, ועם הידע שלמד בהרצאות אינסטנט או ישיבות אם מתמחים יחזור לנהל את עסקו, ואני אומר לכם שזה שטויות. כאשר מנהלים עסק בים העסקי הסוער, בעל העסק או המנהל עסוק בלהחזיק את ההגה ומחשבתו היא לא לשיפור העסק, או חשיבה עתידית על העסק, אלה לשרידות של העסק. וכאן בא היועץ שמדבר עם בעל העסק בגובה העיניים.

לכן שאתם הולכים לבחור יועץ עסקי, אל תתרגשו מתארים, מקצינים בצבא, ממאמני כדורגל, ממנהלים בחברות מרופדות שידעו לחלוש על תקציבים שהתוצאות הכספיות של עסקכם לא קרוב למספרים אלה. תפנימו כי אתן צריכים יועץ עם ניסיון ויכולת לעשות שינויים בעסק שלכם, ולדבר איתכם ולהיות לכם לעזר בגובה העיניים.

כזה יועץ תחפשו! ותמצאו!

רוצים לשמוע יותר על יעוץ עסקי

054-8087706

doron@doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן