איך בוחרים יועץ עסקי

במאמר זה נמליץ ללקוח "כיצד לבחור יועץ עסקי"

מה זה בכלל יועץ עסקי ויותר נכון מה תפקידו של יועץ עסקי.

בתרבות הישראלית למילה "יועץ" יש קונוטציה גרועה. שהרי יועץ מהו? נותן עצות אחיתופל, יועץ כי הרבה יותר קל לעוץ עצה לאחר מאשר לייעץ לעצמך, ובכלל החשדנות הישראלית המוצדקת להכניס יועץ בגדר של "יועץ סתרים" די מפחיד את הלקוח הישראלי השבע מכול ההמלצות והייעוץ שקיבל בחייו ואולי בגלל חלק מהמלצות שקיבל הוא נמצא במקום אשר נמצא.

מאחר ואנו מדברים על ייעוץ, וכמו שידוע לכול, האקלים העסקי קשה, הולך ונהייה יותר קשה, והאופק העסקי לא ידוע מאחר והוא משתנה חדשות לבקרים בגלל משב רוח כזה או משב רוח אחר, ללא כול יציבות, ועם תנודתיות הדומה לסופות ההוריקן בחוף המזרחי של ארצות הברית.

לפיכך בחירת יועץ לעסק או לחברה שלך לא צריכה להיות על פי פרמטרים של בוגר מכללה כזאת או אחרת , או עם תואר כזה ואחר, אם רקורד צבאי או פיקודי, או עם רקוד ספורטיבי, הוא למעשה יכול להיות הכול רק עם כמה תכונות שיהפכו אותו ליועץ כללי טוב לכול מחלקות העסק כגון:

–           להכיר את עולם העסקים

            לדעת את החוקים הקרובים לעולם העסקים

            להכיר מבנה פיננסי של עסק ולנתח מאזנים ברמה של תובנות מעשיות

            לנהל תזרים מזומנים

            להכיר את תחום השיווק בפועל

            להכיר את תחום המכירות.

            להפעיל מערכת מכירות וטקטיקה במכירות.

            לדעת להנחות אנשי מכירות

            להכיר את תחום הפרסום

            להיות עם מעוף ודמיון/ולהמציא כול יום את העסק מחדש

            להביא צינורות פרסום זולים לעסק עם עלות נמוכה מול תועלת גבוהה

            להיות מספיק חזק בכדי לגרום לשינויים חיוביים לעסק.

            להיות מלווה לעסק מבפנים/ולא יועץ חיצוני המתנדנד על כורסת המנהלים שלו.

סיפור!

בעודי יושב עם אחד העסקים שאני מלווה נכנס איש מכירות של חברה העוסקת ביעוץ עסקי. מסתבר כי בעל החברה הינו יוצא צבא וגם כתב ספר המדבר על "8 שיטות למכירה מוצלחת" איש המכירות שלפי עניות דעתי והלקוח שלי שאמור היה למכור את שירותי הייעוץ של החברה שלו, למעשה כוון את רוב שיחת המכירות שלו לכוון רכישת הספר ב-190 ₪. לשאלתנו, ומה קורה עם הייעוץ העסקי, הוא הסביר לנו שהחברה שלו עובדת בשיטת "הכובע המשולש" שזה אומר לימוד העסק ע"י חונך חודשיים וחצי, לאחר מכן ישיבה של החונך עם "בעל החברה" הסקת מסקנות ויישום המסקנות ב-10 שעות של פגישה שבועית עם החונך ובעל העסק. .עוד נאמר שאם הלקוח ירצה לראות ולקבל חוות דעת מהבעלים זה נתון לשיקול הבעלים.( על המחיר שנקב איש המכירות עבור השירות לא אוסיף) אך לתדהמת כולנו (אני ובעל החברה הלקוח שלי) איש המכירות ניסה והמשיך למכור לנו את הספר ב-190 ₪. זה לא ייעוץ זאת שרלטנות….

יועץ חייב שיהיה צמוד לעסק, חייב שיכיר את המהלכים מתוך העסק, הוא אינו יכול רק לקרוא מאזנים וניירת חשבונאית ולהסיק מסקנות ניהוליות או שיווקיות. בעסק יש אנשים ואנשים הם המכונה היחידה שיכולה לתת לעסק לפרוח או לצלול.

יועץ הוא כמו רופא כללי,

תפקידו לגעת בתחלואי העסק ולדאוג לפרק אותם ולתקנם אחד לאחד.

אם יזדקק לשירותים מקצועיים נוספים, אזי ימליץ בפני בעל העסק ויקבלו שניהם החלטה, אבל תמיד הוא זה שיוכל ויהי חייב לתת את הפתרונות.

תחום הייעוץ העסקי עובד בשיטות לא נכונות בישראל. השיטה היא לעשות קאוצינג עסקי למנכ"ל או למנהל עסק גדול כ-קטן, ועם הידע שלמד בהרצאות אינסטנט או ישיבות אם מתמחים יחזור לנהל את עסקו, ואני אומר לכם שזה שטויות. כאשר מנהלים עסק בים העסקי הסוער, בעל העסק או המנהל עסוק בלהחזיק את ההגה ומחשבתו היא לא לשיפור העסק, או חשיבה עתידית על העסק, אלה לשרידות של העסק. וכאן בא היועץ שמדבר עם בעל העסק בגובה העיניים.

לכן שאתם הולכים לבחור יועץ עסקי, אל תתרגשו מתארים, מקצינים בצבא, ממאמני כדורגל, ממנהלים בחברות מרופדות שידעו לחלוש על תקציבים שהתוצאות הכספיות של עסקכם לא קרוב למספרים אלה. תפנימו כי אתן צריכים יועץ עם ניסיון ויכולת לעשות שינויים בעסק שלכם, ולדבר איתכם ולהיות לכם לעזר בגובה העיניים.

כזה יועץ תחפשו! ותמצאו!

רוצים לשמוע יותר על יעוץ עסקי

doron@doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן