יועץ עסקי הוא לא רואה חשבון

יועץ עסקי הוא לא רואה חשבון

 ושוב אנו תוהים העם יועץ עסקי בשמו, חייב להיות כלכלן או רואה חשבון?

הרבה מאד מאמרים, משפטים, סוגיות ומסקנות כתבתי על הנושא הזה שאנשים ובעיקר בעלי עסקים בישראל מאמינים כי יועצים עסקיים צריכים להיות בהשכלתם כלכלנים או בוגרי תואר ראשון למנהל עסקים. 

מה לא הסברתי ותמכתי את מסקנותיי ממרום גילי המקצועי בתחום העסקים הכולל על מנת לשכנע את הפרט כי במצב השוק הקיים ובאקלים העסקי כפי שנמצא העולם כלכלן לא יכול להיות יועץ עסקי בשום צורה אלה בדבר אחד. כלכלן יכול לטפל ולעבוד על המספרים שהעסק או החברה מייצרת עבורו, כלכלן לא יכול לנהל עסק, לשווק עסק, להביא מכירות לעסק, לפרסם את העסק ובקיצור כלכלן הוא לא מוריד הגשם של כול עסק או חברה מסחרית המחויבת להתנהל באקלים ניהולי ושיווקי מקצועי ומיוחד. 

אין זה אומר ש-כיועץ עסקי אתה לא חייב לדעת את התחום הפיננסי של העסק ולקחת גם אותו לידיים מבחינת ניתוחים, אפשרויות, תזרים מזומנים, הקטנת תקורות, הקטנת עלויות מימון, תמחיר ניתוח מאזנים, או בכלל ניתוח של דוחות העסק. אבל זהו קצה קצה הקרחון שעסק או חברה מסחרית צריכה כיועץ עסקי. 

האמת הנאמרת היא שאני מגיע לכול עסק וכדבר מובן מאליו מבקש לראות את הדוחות הכספיים\ אם הם אינם בנמצא הרי שאני גוזר את המסקנות מהדוחות הפרטניים כמו דוחות המע"מ, דוח המעסיקים, דפי הבנק וכ"ד. למרות שלכול עסק יש את הסיפור שלו וזה צריך למסקנות כתוצאה מהדוחות ומפעילות העסק המתוארת ע"י בעליה. 

לגישתי זו שותף לא אחר מאשר פרופסור אריאל רובינשטיין, חתן פרס ישראל, ופרס א.מ.ת. המצהיר כי "המודלים הכלכליים הם לא יותר מאגדות, כול קשר בינם ובין המציאות מקרי, הכלכלה מופשטת כמו הפילוסופיה, ואני ממליץ שלא ללמוד כלכלה לתואר ראשון. לדעת פרופסור אריאל רובינשטיין שהוא גם חבר האקדמיה הישראלית למדעים, חבר כבוד זר של האגודה האמריקאית לכלכלה ושל האקדמיה לאומניות ולמדעים כי "כלכלנים אקדמאיים חשודים בעיני בניסיון להציג את עצמם כבעלי סמכות מעבר למה שיש להם" לשאלה העם הוא מייעץ לחברות הוא עונה חד משמעית "חס ושלום-ותקפידו לצטט אותי" 

מילים אלה רק מחזקים את ה"צעקה" שלי מזה שנים כי כלכלנים המוחזקים ע"י עסקים או בעלי עסקים כמומחים לעסקים או כיועצים עסקיים  טועים טעות מרה.   

יועץ עסקי הוא מי שמבין ויודע ניהול על כול הגוונים שבתחום.

יועץ עסקי לא יכול לעבוד על פי מודלים סדורים הנלמדים באקדמיה.

יועץ עסקי צריך לבוא מלמטה.

יועץ עסקי חייב להיות אינטליגנט שיכול להפנים את כול תחומי העסק וללוות אותו 

זה היועץ העסקי שאתה צריך 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

http://www.themarker.com/magazine/1.1898800

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן