יועץ עסקי הוא לא רואה חשבון

יועץ עסקי הוא לא רואה חשבון

 ושוב אנו תוהים העם יועץ עסקי בשמו, חייב להיות כלכלן או רואה חשבון?

הרבה מאד מאמרים, משפטים, סוגיות ומסקנות כתבתי על הנושא הזה שאנשים ובעיקר בעלי עסקים בישראל מאמינים כי יועצים עסקיים צריכים להיות בהשכלתם כלכלנים או בוגרי תואר ראשון למנהל עסקים. 

מה לא הסברתי ותמכתי את מסקנותיי ממרום גילי המקצועי בתחום העסקים הכולל על מנת לשכנע את הפרט כי במצב השוק הקיים ובאקלים העסקי כפי שנמצא העולם כלכלן לא יכול להיות יועץ עסקי בשום צורה אלה בדבר אחד. כלכלן יכול לטפל ולעבוד על המספרים שהעסק או החברה מייצרת עבורו, כלכלן לא יכול לנהל עסק, לשווק עסק, להביא מכירות לעסק, לפרסם את העסק ובקיצור כלכלן הוא לא מוריד הגשם של כול עסק או חברה מסחרית המחויבת להתנהל באקלים ניהולי ושיווקי מקצועי ומיוחד. 

אין זה אומר ש-כיועץ עסקי אתה לא חייב לדעת את התחום הפיננסי של העסק ולקחת גם אותו לידיים מבחינת ניתוחים, אפשרויות, תזרים מזומנים, הקטנת תקורות, הקטנת עלויות מימון, תמחיר ניתוח מאזנים, או בכלל ניתוח של דוחות העסק. אבל זהו קצה קצה הקרחון שעסק או חברה מסחרית צריכה כיועץ עסקי. 

האמת הנאמרת היא שאני מגיע לכול עסק וכדבר מובן מאליו מבקש לראות את הדוחות הכספיים\ אם הם אינם בנמצא הרי שאני גוזר את המסקנות מהדוחות הפרטניים כמו דוחות המע"מ, דוח המעסיקים, דפי הבנק וכ"ד. למרות שלכול עסק יש את הסיפור שלו וזה צריך למסקנות כתוצאה מהדוחות ומפעילות העסק המתוארת ע"י בעליה. 

לגישתי זו שותף לא אחר מאשר פרופסור אריאל רובינשטיין, חתן פרס ישראל, ופרס א.מ.ת. המצהיר כי "המודלים הכלכליים הם לא יותר מאגדות, כול קשר בינם ובין המציאות מקרי, הכלכלה מופשטת כמו הפילוסופיה, ואני ממליץ שלא ללמוד כלכלה לתואר ראשון. לדעת פרופסור אריאל רובינשטיין שהוא גם חבר האקדמיה הישראלית למדעים, חבר כבוד זר של האגודה האמריקאית לכלכלה ושל האקדמיה לאומניות ולמדעים כי "כלכלנים אקדמאיים חשודים בעיני בניסיון להציג את עצמם כבעלי סמכות מעבר למה שיש להם" לשאלה העם הוא מייעץ לחברות הוא עונה חד משמעית "חס ושלום-ותקפידו לצטט אותי" 

מילים אלה רק מחזקים את ה"צעקה" שלי מזה שנים כי כלכלנים המוחזקים ע"י עסקים או בעלי עסקים כמומחים לעסקים או כיועצים עסקיים  טועים טעות מרה.   

יועץ עסקי הוא מי שמבין ויודע ניהול על כול הגוונים שבתחום.

יועץ עסקי לא יכול לעבוד על פי מודלים סדורים הנלמדים באקדמיה.

יועץ עסקי צריך לבוא מלמטה.

יועץ עסקי חייב להיות אינטליגנט שיכול להפנים את כול תחומי העסק וללוות אותו 

זה היועץ העסקי שאתה צריך 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

http://www.themarker.com/magazine/1.1898800

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן