למה עסקים קורסים בתל אביב

למה עסקים קורסים בתל אביב

עסקים באזור תל אביב והמרכז!

מדוע שיעור קריסת העסקים באזור תל אביב והמרכז הוא הגבוהה ביותר ועומד על 34%

האמת, הנתון די ברור, שאזור המרכז הוא האזור ההומה ביותר מבחינת עסקים במדינת ישראל, בתל אביב והמרכז מרוכזים גם מספר העסקים הגבוהה ביותר וגם כוח הקנייה הגדול ביותר משאר חלקי הארץ.

כ-יועץ עסקי וכמי שמעניק ליווי עסקי ואו ייעוץ עסקי אני יכול לשייך את קריסת העסקים באזור תל אביב והמרכז למספר קטגוריות:

ריבוי עסקים, אזור תל אביב והמרכז משופע בהרבה מאד עסקים המפוזרים על שטח קטן מאד של אוכלוסייה. לדוגמא אם ניקח בחשבון את מספר המרכולים הפזורים רק באזור הקניות של ראשון לציון נבין עד כמה צפוף הוא שטח המסחר באזור תל אביב והמרכז. ולא רק שם. גם תחומי הבידור וההסעדה רוויים עד רוויים מאד כאשר בכול מרכז קניות סגור או פתוח נמצאים מסעדות, בתי שעשועים, מתחמי סרטים (שניים במספר באזור) וסניפים של רשתות גדולות הממוקמים זה לצד זה.

בהתייחס לעובדה כי מספר האזרחים בישראל לא גדל באותה פרופורציה בא נפתחים מרכזי קניות רק באזור אחד כול בר דעת יוכל להסיק כי ריבוי העסקים רק מקטין את פדיון העסקים וכיסוי ההוצאות הגבוהות של השהייה במרכזים אלה.

נתון נוסף שאנו מגלים הוא כי בעלי הקניונים או מרכזי הקניות כופים על בעלי רשתות לפתוח סניפים במקומות לא הכי רווחיים וזאת רק על מנת שיוכלו להיות גם במרכזים הרווחיים יותר…עוד דרך לקשיים ואולי לקריסה של עסקים.

ואם אנו מדברים על קניונים ושטחי מסחר פתוחים, היכן נמקם את שאר הסוחרים המפוזרים ברחובות ערי המרכז ששם חווית הקניה היא לא בדיוק תואמת את ציפיות הצרכן הרוצה להתקרר במיזוג הקניונים בקיץ ולהתחמם בו גם בחורף.

תל אביב ואזור המרכז נחשבים גם כמרכז עסקים פיננסי במדינת ישראל.

הבורסה, חברות הביטוח, הבנקים, חברות ההשקעות מרוכזות בא והם מקור תעסוקה לא קטן של עובדים מהעיר עצמה ומהפריפריה, ויעידו על כך הפקקים וכלי התחבורה המובילים לאזור המרכז ותל אביב את אלפי העובדים והמועסקים.(עסקים אלה הם עסקים יציבים ואין חשש כלל ועיקר כי יקרסו החשש הוא מאותם עסקים גדולים כי בסופו של יום יבצעו תספורות כאלה ואחרות על גבם של אלה המועסקים אצלם. מי יודע? 

לסיכומו של עניין בקריסת העסקים בתל אביב והמרכז הבנו כי סטטיסטית זה נכון כי מספר העסקים הוא יחסית גבוהה לשאר חלקי הארץ אבל צריך לזכור כי אופי העסקים או יותר נכון אופי השירותים הנמכרים ב"מדינת תל אביב" הוא אחר מאשר באזורי הארץ השונים. 

על מנת לקיים עסקים ברוב התחומים בתל אביב והמרכז צריכים להיות מאד ייחודיים, יצירתיים, חדשים, עם ראש פתוח ויכולת יצירתית לפתח ולשמר עסקים בעיר הגדולה 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן