למה עסקים קורסים בתל אביב

למה עסקים קורסים בתל אביב

עסקים באזור תל אביב והמרכז!

מדוע שיעור קריסת העסקים באזור תל אביב והמרכז הוא הגבוהה ביותר ועומד על 34%

האמת, הנתון די ברור, שאזור המרכז הוא האזור ההומה ביותר מבחינת עסקים במדינת ישראל, בתל אביב והמרכז מרוכזים גם מספר העסקים הגבוהה ביותר וגם כוח הקנייה הגדול ביותר משאר חלקי הארץ.

כ-יועץ עסקי וכמי שמעניק ליווי עסקי ואו ייעוץ עסקי אני יכול לשייך את קריסת העסקים באזור תל אביב והמרכז למספר קטגוריות:

ריבוי עסקים, אזור תל אביב והמרכז משופע בהרבה מאד עסקים המפוזרים על שטח קטן מאד של אוכלוסייה. לדוגמא אם ניקח בחשבון את מספר המרכולים הפזורים רק באזור הקניות של ראשון לציון נבין עד כמה צפוף הוא שטח המסחר באזור תל אביב והמרכז. ולא רק שם. גם תחומי הבידור וההסעדה רוויים עד רוויים מאד כאשר בכול מרכז קניות סגור או פתוח נמצאים מסעדות, בתי שעשועים, מתחמי סרטים (שניים במספר באזור) וסניפים של רשתות גדולות הממוקמים זה לצד זה.

בהתייחס לעובדה כי מספר האזרחים בישראל לא גדל באותה פרופורציה בא נפתחים מרכזי קניות רק באזור אחד כול בר דעת יוכל להסיק כי ריבוי העסקים רק מקטין את פדיון העסקים וכיסוי ההוצאות הגבוהות של השהייה במרכזים אלה.

נתון נוסף שאנו מגלים הוא כי בעלי הקניונים או מרכזי הקניות כופים על בעלי רשתות לפתוח סניפים במקומות לא הכי רווחיים וזאת רק על מנת שיוכלו להיות גם במרכזים הרווחיים יותר…עוד דרך לקשיים ואולי לקריסה של עסקים.

ואם אנו מדברים על קניונים ושטחי מסחר פתוחים, היכן נמקם את שאר הסוחרים המפוזרים ברחובות ערי המרכז ששם חווית הקניה היא לא בדיוק תואמת את ציפיות הצרכן הרוצה להתקרר במיזוג הקניונים בקיץ ולהתחמם בו גם בחורף.

תל אביב ואזור המרכז נחשבים גם כמרכז עסקים פיננסי במדינת ישראל.

הבורסה, חברות הביטוח, הבנקים, חברות ההשקעות מרוכזות בא והם מקור תעסוקה לא קטן של עובדים מהעיר עצמה ומהפריפריה, ויעידו על כך הפקקים וכלי התחבורה המובילים לאזור המרכז ותל אביב את אלפי העובדים והמועסקים.(עסקים אלה הם עסקים יציבים ואין חשש כלל ועיקר כי יקרסו החשש הוא מאותם עסקים גדולים כי בסופו של יום יבצעו תספורות כאלה ואחרות על גבם של אלה המועסקים אצלם. מי יודע? 

לסיכומו של עניין בקריסת העסקים בתל אביב והמרכז הבנו כי סטטיסטית זה נכון כי מספר העסקים הוא יחסית גבוהה לשאר חלקי הארץ אבל צריך לזכור כי אופי העסקים או יותר נכון אופי השירותים הנמכרים ב"מדינת תל אביב" הוא אחר מאשר באזורי הארץ השונים. 

על מנת לקיים עסקים ברוב התחומים בתל אביב והמרכז צריכים להיות מאד ייחודיים, יצירתיים, חדשים, עם ראש פתוח ויכולת יצירתית לפתח ולשמר עסקים בעיר הגדולה 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן