למה עסקים קורסים בתל אביב

למה עסקים קורסים בתל אביב

עסקים באזור תל אביב והמרכז!

מדוע שיעור קריסת העסקים באזור תל אביב והמרכז הוא הגבוהה ביותר ועומד על 34%

האמת, הנתון די ברור, שאזור המרכז הוא האזור ההומה ביותר מבחינת עסקים במדינת ישראל, בתל אביב והמרכז מרוכזים גם מספר העסקים הגבוהה ביותר וגם כוח הקנייה הגדול ביותר משאר חלקי הארץ.

כ-יועץ עסקי וכמי שמעניק ליווי עסקי ואו ייעוץ עסקי אני יכול לשייך את קריסת העסקים באזור תל אביב והמרכז למספר קטגוריות:

ריבוי עסקים, אזור תל אביב והמרכז משופע בהרבה מאד עסקים המפוזרים על שטח קטן מאד של אוכלוסייה. לדוגמא אם ניקח בחשבון את מספר המרכולים הפזורים רק באזור הקניות של ראשון לציון נבין עד כמה צפוף הוא שטח המסחר באזור תל אביב והמרכז. ולא רק שם. גם תחומי הבידור וההסעדה רוויים עד רוויים מאד כאשר בכול מרכז קניות סגור או פתוח נמצאים מסעדות, בתי שעשועים, מתחמי סרטים (שניים במספר באזור) וסניפים של רשתות גדולות הממוקמים זה לצד זה.

בהתייחס לעובדה כי מספר האזרחים בישראל לא גדל באותה פרופורציה בא נפתחים מרכזי קניות רק באזור אחד כול בר דעת יוכל להסיק כי ריבוי העסקים רק מקטין את פדיון העסקים וכיסוי ההוצאות הגבוהות של השהייה במרכזים אלה.

נתון נוסף שאנו מגלים הוא כי בעלי הקניונים או מרכזי הקניות כופים על בעלי רשתות לפתוח סניפים במקומות לא הכי רווחיים וזאת רק על מנת שיוכלו להיות גם במרכזים הרווחיים יותר…עוד דרך לקשיים ואולי לקריסה של עסקים.

ואם אנו מדברים על קניונים ושטחי מסחר פתוחים, היכן נמקם את שאר הסוחרים המפוזרים ברחובות ערי המרכז ששם חווית הקניה היא לא בדיוק תואמת את ציפיות הצרכן הרוצה להתקרר במיזוג הקניונים בקיץ ולהתחמם בו גם בחורף.

תל אביב ואזור המרכז נחשבים גם כמרכז עסקים פיננסי במדינת ישראל.

הבורסה, חברות הביטוח, הבנקים, חברות ההשקעות מרוכזות בא והם מקור תעסוקה לא קטן של עובדים מהעיר עצמה ומהפריפריה, ויעידו על כך הפקקים וכלי התחבורה המובילים לאזור המרכז ותל אביב את אלפי העובדים והמועסקים.(עסקים אלה הם עסקים יציבים ואין חשש כלל ועיקר כי יקרסו החשש הוא מאותם עסקים גדולים כי בסופו של יום יבצעו תספורות כאלה ואחרות על גבם של אלה המועסקים אצלם. מי יודע? 

לסיכומו של עניין בקריסת העסקים בתל אביב והמרכז הבנו כי סטטיסטית זה נכון כי מספר העסקים הוא יחסית גבוהה לשאר חלקי הארץ אבל צריך לזכור כי אופי העסקים או יותר נכון אופי השירותים הנמכרים ב"מדינת תל אביב" הוא אחר מאשר באזורי הארץ השונים. 

על מנת לקיים עסקים ברוב התחומים בתל אביב והמרכז צריכים להיות מאד ייחודיים, יצירתיים, חדשים, עם ראש פתוח ויכולת יצירתית לפתח ולשמר עסקים בעיר הגדולה 

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן