מה היתרון בייעוץ עסקי

מה היתרון בייעוץ עסקי

יועץ עסקי באזור תל אביב

איך תבחר יועץ עסקי?

האם כלכלן או רואה חשבון הוא יועץ עסקי

היום אחרי שהבנקים מקשיחים עמדות האם יועץ עסקי הוא כזה המתמחה בתחום הפיננסים.

ובכלל האם יעוץ עסקי צריך להתעסק במספרים הקיימים של העסק או לייצר מספרים חדשים

הרבה התלבטויות אני מגלה כאשר לקוח בא לבחור את היועץ העסקי שלו.

התלבטות חשובה ונכונה האם לקחת יועץ עסקי בתחום הכלכלי או ראיית החשבון על מנת לסדר את נושא הכספים הגיליונות האלקטרונים, תזרים המזומנים וניתוחים אנליטיים על המספרים הקיימים בעסק, או עסק צריך להצטייד ביועץ עסקי כמוני אשר תפקידו בא לו מניסיונו הרב בתחום הניהול, תזרים המזומנים, השיווק, המיתוג, הפרסום, המכירות, הירידות, העליות, ובית הספר הפרקטי של עולם העסקים בישראל.

האמת ששאלה זו מתחלקת ל-2

האחת- אם יש ללקוח אפשרות לממן שני יועצים אחד בתחום הפיננסי כלכלי והשני בתחום הניהול והעשייה, מה טוב.(למרות שכול עסק מחזיק יועץ מס או רואה חשבון אותו הוא רואה כאוטוריטה בתחום החשבונאי של העסק ובראייה זאת הוא טועה טעות קריטית) ובכלל יועצים בתחום הכלכלה וראיית החשבון של העסק צצו ונשכרו בשנים האחרונות לפי דרישה והמלצה של הפקידים הבנקאיים שרצו לראות מולם אנשים בגובה העיניים שלהם אולי למתן הלוואות נוספות לעסק וכ"ד. אך מאחר ועסקים רבים מיצו את גובה ההלוואות שלהם ועכשיו הם רק עושקים במחזורם הצורך ליועץ כלכלי פיננסי הולך ויורד.

השנייה – מאחר ומרבית העסקים בישראל לא יכולים להרשות לעצמם שני יועצים חיצוניים הנטייה היא לכוון הכולבויניק שהוא היועץ העסקי עם הניסיון הניהולי, החשבונאי והשיווקי על מנת שלא רק לחלט את התחלואים הפיננסיים של העסק אלה גם לשנות את המספרים שהעסק מניב הן ע"י צמצום ההוצאות והן ע"י הרחבת ההכנסות.

אין כאן שאלה, אלה עובדה כי עסקים חייבים יעוץ עסקי שלא רק מתבטא ב-"ייעוץ", ייעוץ עסקי מתבטא בליווי ועשייה של היועץ בכלל התחומים והקטגוריות/מחלקות הנמצאות בעסק.

לדוגמא: כאשר אני מקבל לידי עסק חדש בימים הראשונים אני בודק את מצבו הפיננסי, את תזרים המזומנים,, את הרווח הגולמי, (לא את הרווח התפעולי-בשלב זה טרם כניסתי לעובי הקורה אין משמעות לרווח או ההפסד התפעולי כי נתון זה יכול להשתנות תוך חודש חודשיים כתוצאה מפעילות שאנהיג בעסק בשלב המידי) ולאחר שאני מקבל את המסקנות אני פועל מידית בכול הכוונים המרכיבים את העסק. זה מבחינתי יועץ עסקי, ללמוד את העסק ככול שניתן הגם שמדובר בעסק קטן או בעסק גדול, הכיוון שהוא נמצא בו, המשאבים שעומדים לזכותו, ושאר היכולות הגלומות בו. כאשר יש אינטגרציה מלאה אז ניתן מידית להתחיל את תהליך השינוי, ההבראה, הקידום, הפיתוח ואולי רק ההישרדות של העסק.

לראות עיני, ייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה (כן, יש נושאים הקשורים הנלמדים באקדמיה כמו מנהל עסקים, תעשיה וניהול וכ"ד) אבל מבלי להעליב את האקדמיה המרחק בין הנלמד למציאות רחוק כשנות אור אחד מהשני.

חייבים גם להנות מיועץ עסקי לעסק שלכם

התקשרו עם דורון עמית

050-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

DORON@DORONAMIT.CO.IL

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן