יועץ עסקי בכיר

יועץ עסקי בכיר
יועץ עסקי בכיר

כל מה שרציתם לדעת על יועץ עסקי בכיר

יועץ עסקי בכיר מה היידע שהוא נושא עימו בכדי להיקרא בכיר?

לפני שבוע נתקלתי במודעה של אדם המוכר במגזר העסקי כנותן הרצאות פומביות בתחום הקשור לייעוץ עסקי, הן בפני עובדי חברות גדולות והן בהרצאות שהוא מארגן לקהל רחב, והמודעה מאד הפתיע אותי, נכתב בה "בואו למדו להיות יועץ עסקי בפחות מ-300 שקל בחודש" (ציטוט לא מדויק) ומייד הרמתי גבה. "איך לומדים להיות יועץ עסקי" בפחות מ-300 שקל בחודש, ובכלל האם יועץ עסקי זה דבר נלמד, זה דבר שאפשר ללמוד אותו? (עד היום לא מצאתי מוסד מכובד שמלמד ייעוץ עסקי) אחרי שבוע קיבלתי טלפון מבחורה נחמדה, צעירה בגיל 23 בערך שפנתה אלי ראתה את הפרסום ושאלה אותי אם כדאי לה להירשם כי היא חושבת שזה יכול להתאים לה, כמובן שלא נתתי לה את דעתי אבל שאלתי אותה מאיזה רקע היא מגיעה והיא ענתה לי שהייתה אחמשי"ת  באחד מסניפי רשת גדולה והיא רוצה לשנות כוון, נפרדנו לשלום כאשר אני מנסה לשבור את הראש כיצד בחורה כזאת יכולה תמורת 300 שקל פחות בחודש להיות יועצת עסקית? האמת זה הטריד אותי גם לגביה עצמה וגם לגבי אותו לקוח שהיא תמכור לו ייעוץ בכלום כסף והוא הלקוח יאבד הרבה כסף אם יקבל מטירון, אין כאן שחצנות. יש כאן דאגה אמיתית ליועץ ולמיועץ.

יועץ עסקי בכיר

מה זה יועץ עסקי?

חברות מצליחות, בדרך כלל חברות גדולות, מחזיקים עובדים או כאלה הנותנים שירותי ייעוץ במיקור חוץ יועצים אלה תומכים את הנהלת החברה בכל תחום אפשרי, משברים, מימון וכלכלה אדמיניסטרציה, בנקים, ניהול משברים, שיווק, פרסום, כל התפקידים האלה תומכים מועצת מנהלים, ומנכ"ל. (תארו לכם כל אלה לשירותו של מנכ"ל) עכשיו אנחנו מבינים שחברות מצליחות, גדולות יכולות לתפקד בהצלחה, כי עסק הוא דבר והיפוכו, מה שהיה נכון להיום כבר לא נכון למחר, מה שכתוב בתזרים המזומנים שלו יכול להחזיק אולי חודש בקושי, כל אסטרטגיה או טקטיקה מתוכננת חייבת חישוב מסלול מחדש כמעט כל יום. וכאשר צוות שלם עוסק בזה אזי הניהול הרבה יותר קל וזורם. היכולת לחלק יועץ לכל תחום רק תורם להצלחתו של עסק.

מה קורה עם עסקים שלא יכולים להחזיק צוות יועצים
כזה רחב?

ברוב העסקים בישראל המנכ"ל או בעל העסק הוא פחות או יותר "המתפעל של העסק" הווה אומר ברגע שהוא מתיישב בכיסאו הוא מתפעל את העסק, כאשר המנכ"ל מתפעל את העסק הוא שוכח את מה שלמד באקדמיה, או מה האסטרטגיה של עסקו, מה הטקטיקה שקבע, הוא פשוט מנהל ומתפעל את היום יום של העסק או החברה. ואז הוא מאבד הרבה מאד דברים חיוניים לעסק שלו, פיתוח, שיווק, פרסום, לוגיסטיקה, מימון, וכל השאר ואת הדברים האלה עושה על פי הצורך מה שאומר שהמנכ"ל או בעל העסק לא מנהל את העסק אלה מנוהל ע"י העסק בדומה "לעגלה שסוחבת את הסוס" "ולא הסוס סוחב את העגלה" לזה אני קורה איבוד שליטה ומכאן אנו יודעים לאן נגיע בעסק או החברה שלנו.

למה אני צריך ייעוץ עסקי?

מהם הדברים בהם צריך לגעת ולדעת בתפקידו
כיועץ עסקי?

  1. ידע וניסיון בניהול עסק עצמאי.
  2. יכולת לפתור משברים.
  3. יכולת וניסיון במשא ומתן עם גורמי מימון בנקים ודומיהם
  4. לראות משברים ההולכים ומתהווים  לעסק המטופל
  5. יזמות ראייה עסקית רחבה וחיבורים סינרגטיים.
  6. התמחות וניסיון בשיווק, בהפיכת העסק למותג
  7. הבנה בלוגיסטיקה
  8. הבנה ויכולת מכירה בגישה עכשווית
  9. התמחות, כן התמחות בצינורות הפרסום העכשוויים (עדיין יש עסקים שמתקשרים מחברות פרסום כזה או אחר המציע את מרכולתו כאשר המנכ"ל בגלל חוסר הזמן שלו אומר "בסדר" תרשום בלי בכלל שבחן את צינור הפרסום הזה את יעילותו, את קהל היעד שלו, את חוזקו (ואני יכול להגיד לכם שעסקים משלמים כפל כפול ומכופל על פרסום שלא מביא תוצאות ומבלי שיבחן עלות תועלת.)

אני יכול לציין כאן עוד הרבה פרמטרים שהיועץ חייב להיות: מקצוען, בעל ניסיון, שבעברו ניהל חברות  של עצמו, יזם, היה אחראי על ההשקעות של עצמו, לקח סיכונים בעצמו מה שהכשיר אותו להיות "יועץ עסקי בכיר" כל קונסטלציה של יועץ עסקי לא מכשיר אנשים להיות יועצים עסקיים בלימוד של פחות מ-300 שקל בחודש, ממש לא וממש מכעיס.

יועץ עסקי בכיר

על פיגורה כזאת אחריות רבה, אדם שיודע לקבל על עצמו אחריות הוא אדם או בעל עסקים שלקח על עצמו מחויבות וכתוצאה מכך יכול להעניק אחריות למיועץ, והוא זקוק לזה בשביל להפעיל את העסק שלו כפי שהמייעץ מייעץ לו אבל גם תומך אותו פיזית תרתי משמע .לכן כאשר אתם באים לבחור את היועץ העסקי שלכם תעדיפו את היועץ הבכיר על מנת שההוצאה על עבודתו תתחלף להכנסה.

אני לא צריך לספר לכם כמה קשה היום לנהל עסקים, אם בכלל, אנחנו עוברים שנה של קטסטרופה עסקית שנת 2020, לא יכולנו להתכונן לכזאת שנה, אך אם מקודם עסקים היו מעסיקים יועצים עסקיים אזי היו מגיעים לתקופה הנוראה הזאת יותר מוכנים ופחות שומנים, אני לא מבטיח שכל עסק היה שורד, זאת מכה קשה מאד אבל לכל הפחות היו ממזערים את הנזקים שצברו.

בהצלחהhttps://www.doronamit.co.il/

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן