עסקים בצפון ייעוץ עסקי

עסקים בצפון ייעוץ עסקי

 למה עסקים קורסים בצפון הארץ?

לפי סטטיסטיקה לשנת 2012 הרי שלמעלה מ-40.000 עסקים קרסו במדינת ישראל

מתוך זה קרסו באזור צפון הארץ, חיפה, קריות, נהריה, עכו, כרמיאל והישובים סביב למעלה מ-14% המהווים 5600 עסקים שקרסו על בעליהם, על עובדיהם, על הספקים שפרנסו, ועובדי הספקים שהתפרנסו מאותם עסקים.

כ-יועץ עסקי באזור הצפון, חיפה, נהריה והקריות אין צורך להדגיש את הבור שנפער כאשר עסק אחד מתמוטט ומתרסק ומה כוח ההשפעה שלו על המשק המקומי בפרט והכללי בכלל.

את אזור הצפון חיפה, הקריות, נהריה כרמיאל ועכו כולל הישובים סביב להם אני מחלק ל-שלוש קטגוריות: א. מפעלים תעשייתיים ובטחונים, נותני שירותים, ועסקים בתחום האינטרנט הנפוצים כול כך באזור הצפון ומפוזרים בישובים ובערים באזור הצפון.

בתחום התעשייה אין זה סוד כי הנתון שקיבלנו לא מזמן ביחס לירידה הדרמטית של ייבוא חומרי הגלם לתעשייה רק מחזק את המסקנה כי מפעלים רבים בתחום התעשייה אשר ממוקמים בעיר התעשייתית מספר אחד בישראל הלוא היא חיפה והצפון הפגיעה בה היא גדולה הן מבחינת התרומה לסגירה של מפעלים יצרניים והן מבחינת מצב התעסוקה המוריד אנשים רבים בגילאים שונים ממצבת כוח האדם באזור ומכניס אותם אל לשכות התעסוקה לגביית דמי אבטלה.

גם בתעשייה הביטחונית הנמצאת באזור חיפה והצפון לא שמענו על ריבוי הזמנות מהארץ ומחו"ל מעבר לאותה כיפת ברזל המוצלחת אשר מהווה מקור פרנסה לא מבוטל למספר מפעלים באזור אך עדיין לא נותנת מענה מספיק לשאר מחלקות הייצור הביטחוניות אשר נטולים הזמנות מחו"ל כפי שהיה בעבר.

תחום נוסף שהיה חזק מאד באזור הצפון, חיפה והקריות הינו תחום האינטרנט, והרבה מאד חברות קטנות כגדולות הציעו את שירותי בניית אתרים, קידום אתרים ללקוחות פוטנציאלים בארץ, אך עת שינתה GOOGEL את מדיניות הדרוג שלה במנועי החיפוש נעלמו כלא היו חברות או עסקים קטנים אשר קודם לכן היו מלאים בלקוחות מכול אזורי הארץ.

התחום השלישי אותו ארצה לציין מניסיוני כ-יועץ עסקי באזור חיפה והצפון הוא תחום השירותים והמסחר הקמעונאי אשר כמו בשאר חלקי הארץ עובר טרנספורמציה של פתיחת מרכזי שיווק גדולים בדמות קניונים נוספים באזורי הצפון חיפה, הקריות, עכו, נהריה וכמובן כרמיאל אשר רק לאחרונה הרחיב את מתחם ה-BIG סנטר במזרחה של העיר עם עוד מפלצת קניונים לרווחתם של הלקוחות אך להפסדיהם של רשתות וסוחרים אשר נאלצים להתמודד בהורדת מחירים על מנת למשוך קונים לעסקיהם.

כמי שמייעץ עסקית ומלווה עסקים באזור חיפה והצפון אני יכול להאיר את השוק ולקבוע כי האטה והתמעטות פעילות עסקית מעיבה על עסקיהם של רבים מצפון הארץ.

טעימה קטנה איך עסקים משנים את פניהם אני יכול להדגיש רק במה שקרה בכמה שנים האחרונות בחיפה כאשר אם פעם נהגים היו עוברים בנסיעתם צפונה את כול אזורי הפעילות העסקית של אזור הצפון בואך העיר התחתית חיפה, אזור הציק פוסט, הקריות, קניוני הענק לצד הדרך היום עוברת התחבורה צפונה דרך מנהרות, גשרים, וכבישים עוקפים דבר אשר בטח מעיב על העסקים שנבנו שנים בצד הדרכים.

על מנת להעיר את העסקים באזור הצפון ועל מנת שעסקים לא יקרסו חדשות לבקרים באזור חיפה והצפון, חובה על עסקים אלה לחדש, לרגש, למתג מחדש, לארוז מחדש את מוצריהם או את השירותים שהם מוכרים על מנת להעלות אל ראש הסולם העסקי באזור פעולתם קרי אזור חיפה והצפון.

דורון עמית

התקשרו אלינו 0772014553

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן