עסקים בצפון ייעוץ עסקי

עסקים בצפון ייעוץ עסקי

 למה עסקים קורסים בצפון הארץ?

לפי סטטיסטיקה לשנת 2012 הרי שלמעלה מ-40.000 עסקים קרסו במדינת ישראל

מתוך זה קרסו באזור צפון הארץ, חיפה, קריות, נהריה, עכו, כרמיאל והישובים סביב למעלה מ-14% המהווים 5600 עסקים שקרסו על בעליהם, על עובדיהם, על הספקים שפרנסו, ועובדי הספקים שהתפרנסו מאותם עסקים.

כ-יועץ עסקי באזור הצפון, חיפה, נהריה והקריות אין צורך להדגיש את הבור שנפער כאשר עסק אחד מתמוטט ומתרסק ומה כוח ההשפעה שלו על המשק המקומי בפרט והכללי בכלל.

את אזור הצפון חיפה, הקריות, נהריה כרמיאל ועכו כולל הישובים סביב להם אני מחלק ל-שלוש קטגוריות: א. מפעלים תעשייתיים ובטחונים, נותני שירותים, ועסקים בתחום האינטרנט הנפוצים כול כך באזור הצפון ומפוזרים בישובים ובערים באזור הצפון.

בתחום התעשייה אין זה סוד כי הנתון שקיבלנו לא מזמן ביחס לירידה הדרמטית של ייבוא חומרי הגלם לתעשייה רק מחזק את המסקנה כי מפעלים רבים בתחום התעשייה אשר ממוקמים בעיר התעשייתית מספר אחד בישראל הלוא היא חיפה והצפון הפגיעה בה היא גדולה הן מבחינת התרומה לסגירה של מפעלים יצרניים והן מבחינת מצב התעסוקה המוריד אנשים רבים בגילאים שונים ממצבת כוח האדם באזור ומכניס אותם אל לשכות התעסוקה לגביית דמי אבטלה.

גם בתעשייה הביטחונית הנמצאת באזור חיפה והצפון לא שמענו על ריבוי הזמנות מהארץ ומחו"ל מעבר לאותה כיפת ברזל המוצלחת אשר מהווה מקור פרנסה לא מבוטל למספר מפעלים באזור אך עדיין לא נותנת מענה מספיק לשאר מחלקות הייצור הביטחוניות אשר נטולים הזמנות מחו"ל כפי שהיה בעבר.

תחום נוסף שהיה חזק מאד באזור הצפון, חיפה והקריות הינו תחום האינטרנט, והרבה מאד חברות קטנות כגדולות הציעו את שירותי בניית אתרים, קידום אתרים ללקוחות פוטנציאלים בארץ, אך עת שינתה GOOGEL את מדיניות הדרוג שלה במנועי החיפוש נעלמו כלא היו חברות או עסקים קטנים אשר קודם לכן היו מלאים בלקוחות מכול אזורי הארץ.

התחום השלישי אותו ארצה לציין מניסיוני כ-יועץ עסקי באזור חיפה והצפון הוא תחום השירותים והמסחר הקמעונאי אשר כמו בשאר חלקי הארץ עובר טרנספורמציה של פתיחת מרכזי שיווק גדולים בדמות קניונים נוספים באזורי הצפון חיפה, הקריות, עכו, נהריה וכמובן כרמיאל אשר רק לאחרונה הרחיב את מתחם ה-BIG סנטר במזרחה של העיר עם עוד מפלצת קניונים לרווחתם של הלקוחות אך להפסדיהם של רשתות וסוחרים אשר נאלצים להתמודד בהורדת מחירים על מנת למשוך קונים לעסקיהם.

כמי שמייעץ עסקית ומלווה עסקים באזור חיפה והצפון אני יכול להאיר את השוק ולקבוע כי האטה והתמעטות פעילות עסקית מעיבה על עסקיהם של רבים מצפון הארץ.

טעימה קטנה איך עסקים משנים את פניהם אני יכול להדגיש רק במה שקרה בכמה שנים האחרונות בחיפה כאשר אם פעם נהגים היו עוברים בנסיעתם צפונה את כול אזורי הפעילות העסקית של אזור הצפון בואך העיר התחתית חיפה, אזור הציק פוסט, הקריות, קניוני הענק לצד הדרך היום עוברת התחבורה צפונה דרך מנהרות, גשרים, וכבישים עוקפים דבר אשר בטח מעיב על העסקים שנבנו שנים בצד הדרכים.

על מנת להעיר את העסקים באזור הצפון ועל מנת שעסקים לא יקרסו חדשות לבקרים באזור חיפה והצפון, חובה על עסקים אלה לחדש, לרגש, למתג מחדש, לארוז מחדש את מוצריהם או את השירותים שהם מוכרים על מנת להעלות אל ראש הסולם העסקי באזור פעולתם קרי אזור חיפה והצפון.

דורון עמית

התקשרו אלינו 0772014553

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן