איך בוחרים יועץ עסקי

איך בוחרים יועץ עסקי

יועץ עסקי באזור ירושלים, ירושלים, כיצד לבחור יועץ עסקי

איך תבחר יועץ עסקי?

האם כלכלן או רואה חשבון הוא יועץ עסקי

היום אחרי שהבנקים מקשיחים עמדות האם יועץ עסקי הוא כזה המתמחה בתחום הפיננסים.

ובכלל האם יעוץ עסקי צריך להתעסק במספרים הקיימים של העסק או לייצר מספרים חדשים

הרבה התלבטויות אני מגלה כאשר לקוח בא לבחור את היועץ העסקי שלו.

התלבטות חשובה ונכונה האם לקחת יועץ עסקי בתחום הכלכלי או ראיית החשבון על מנת לסדר את נושא הכספים הגיליונות האלקטרונים, תזרים המזומנים וניתוחים אנליטיים על המספרים הקיימים בעסק, או עסק צריך להצטייד ביועץ עסקי כמוני אשר תפקידו בא לו מניסיונו הרב בתחום הניהול, תזרים המזומנים, השיווק, המיתוג, הפרסום, המכירות, הירידות, העליות, ובית הספר הפרקטי של עולם העסקים בישראל.

האמת ששאלה זו מתחלקת ל-2

האחת- אם יש ללקוח אפשרות לממן שני יועצים אחד בתחום הפיננסי כלכלי והשני בתחום הניהול והעשייה, מה טוב.(למרות שכול עסק מחזיק יועץ מס או רואה חשבון אותו הוא רואה כאוטוריטה בתחום החשבונאי של העסק ובראייה זאת הוא טועה טעות קריטית) ובכלל יועצים בתחום הכלכלה וראיית החשבון של העסק צצו ונשכרו בשנים האחרונות לפי דרישה והמלצה של הפקידים הבנקאיים שרצו לראות מולם אנשים בגובה העיניים שלהם אולי למתן הלוואות נוספות לעסק וכ"ד. אך מאחר ועסקים רבים מיצו את גובה ההלוואות שלהם ועכשיו הם רק עושקים במחזורם הצורך ליועץ כלכלי פיננסי הולך ויורד.

השנייה – מאחר ומרבית העסקים בישראל לא יכולים להרשות לעצמם שני יועצים חיצוניים הנטייה היא לכוון הכולבויניק שהוא היועץ העסקי עם הניסיון הניהולי, החשבונאי והשיווקי על מנת שלא רק לחלט את התחלואים הפיננסיים של העסק אלה גם לשנות את המספרים שהעסק מניב הן ע"י צמצום ההוצאות והן ע"י הרחבת ההכנסות.

אין כאן שאלה, אלה עובדה כי עסקים חייבים יעוץ עסקי שלא רק מתבטא ב-"ייעוץ", ייעוץ עסקי מתבטא בליווי ועשייה של היועץ בכלל התחומים והקטגוריות/מחלקות הנמצאות בעסק.

לדוגמא: כאשר אני מקבל לידי עסק חדש בימים הראשונים אני בודק את מצבו הפיננסי, את תזרים המזומנים,, את הרווח הגולמי, (לא את הרווח התפעולי-בשלב זה טרם כניסתי לעובי הקורה אין משמעות לרווח או ההפסד התפעולי כי נתון זה יכול להשתנות תוך חודש חודשיים כתוצאה מפעילות שאנהיג בעסק בשלב המידי) ולאחר שאני מקבל את המסקנות אני פועל מידית בכול הכוונים המרכיבים את העסק. זה מבחינתי יועץ עסקי, ללמוד את העסק ככול שניתן הגם שמדובר בעסק קטן או בעסק גדול, הכיוון שהוא נמצא בו, המשאבים שעומדים לזכותו, ושאר היכולות הגלומות בו. כאשר יש אינטגרציה מלאה אז ניתן מידית להתחיל את תהליך השינוי, ההבראה, הקידום, הפיתוח ואולי רק ההישרדות של העסק.

לראות עיני, ייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה (כן, יש נושאים הקשורים הנלמדים באקדמיה כמו מנהל עסקים, תעשיה וניהול וכ"ד) אבל מבלי להעליב את האקדמיה המרחק בין הנלמד למציאות רחוק כשנות אור אחד מהשני.

חייבים גם להנות מיועץ עסקי לעסק שלכם

התקשרו עם דורון עמית

050-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן