ייעוץ עסקי בתל אביב

ייעוץ עסקי בתל אביב

יועץ עסקי באזור המרכז, איזה יועץ עסקי עסקים צריכים,

יועץ עסקי באזור תל אביב

איך תבחר יועץ עסקי?

האם כלכלן או רואה חשבון הוא יועץ עסקי

היום אחרי שהבנקים מקשיחים עמדות האם יועץ עסקי הוא כזה המתמחה בתחום הפיננסים.

ובכלל האם יעוץ עסקי צריך להתעסק במספרים הקיימים של העסק או לייצר מספרים חדשים

הרבה התלבטויות אני מגלה כאשר לקוח בא לבחור את היועץ העסקי שלו.

התלבטות חשובה ונכונה האם לקחת יועץ עסקי בתחום הכלכלי או ראיית החשבון על מנת לסדר את נושא הכספים הגיליונות האלקטרונים, תזרים המזומנים וניתוחים אנליטיים על המספרים הקיימים בעסק, או עסק צריך להצטייד ביועץ עסקי כמוני אשר תפקידו בא לו מניסיונו הרב בתחום הניהול, תזרים המזומנים, השיווק, המיתוג, הפרסום, המכירות, הירידות, העליות, ובית הספר הפרקטי של עולם העסקים בישראל.

האמת ששאלה זו מתחלקת ל-2

האחת- אם יש ללקוח אפשרות לממן שני יועצים אחד בתחום הפיננסי כלכלי והשני בתחום הניהול והעשייה, מה טוב.(למרות שכול עסק מחזיק יועץ מס או רואה חשבון אותו הוא רואה כאוטוריטה בתחום החשבונאי של העסק ובראייה זאת הוא טועה טעות קריטית) ובכלל יועצים בתחום הכלכלה וראיית החשבון של העסק צצו ונשכרו בשנים האחרונות לפי דרישה והמלצה של הפקידים הבנקאיים שרצו לראות מולם אנשים בגובה העיניים שלהם אולי למתן הלוואות נוספות לעסק וכ"ד. אך מאחר ועסקים רבים מיצו את גובה ההלוואות שלהם ועכשיו הם רק עושקים במחזורם הצורך ליועץ כלכלי פיננסי הולך ויורד.

השנייה – מאחר ומרבית העסקים בישראל לא יכולים להרשות לעצמם שני יועצים חיצוניים הנטייה היא לכוון הכולבויניק שהוא היועץ העסקי עם הניסיון הניהולי, החשבונאי והשיווקי על מנת שלא רק לחלט את התחלואים הפיננסיים של העסק אלה גם לשנות את המספרים שהעסק מניב הן ע"י צמצום ההוצאות והן ע"י הרחבת ההכנסות.

אין כאן שאלה, אלה עובדה כי עסקים חייבים יעוץ עסקי שלא רק מתבטא ב-"ייעוץ", ייעוץ עסקי מתבטא בליווי ועשייה של היועץ בכלל התחומים והקטגוריות/מחלקות הנמצאות בעסק.

לדוגמא: כאשר אני מקבל לידי עסק חדש בימים הראשונים אני בודק את מצבו הפיננסי, את תזרים המזומנים,, את הרווח הגולמי, (לא את הרווח התפעולי-בשלב זה טרם כניסתי לעובי הקורה אין משמעות לרווח או ההפסד התפעולי כי נתון זה יכול להשתנות תוך חודש חודשיים כתוצאה מפעילות שאנהיג בעסק בשלב המידי) ולאחר שאני מקבל את המסקנות אני פועל מידית בכול הכוונים המרכיבים את העסק. זה מבחינתי יועץ עסקי, ללמוד את העסק ככול שניתן הגם שמדובר בעסק קטן או בעסק גדול, הכיוון שהוא נמצא בו, המשאבים שעומדים לזכותו, ושאר היכולות הגלומות בו. כאשר יש אינטגרציה מלאה אז ניתן מידית להתחיל את תהליך השינוי, ההבראה, הקידום, הפיתוח ואולי רק ההישרדות של העסק.

לראות עיני, ייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה (כן, יש נושאים הקשורים הנלמדים באקדמיה כמו מנהל עסקים, תעשיה וניהול וכ"ד) אבל מבלי להעליב את האקדמיה המרחק בין הנלמד למציאות רחוק כשנות אור אחד מהשני.

חייבים גם להנות מיועץ עסקי לעסק שלכם

התקשרו עם דורון עמית

050-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן